• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Örömmel hallom, ugyanis tegnap én is bátorkodtam megrendelni az EX700 egy példányát - kicsit vonakodva az alkatrészellátás hiányosságát elnézve - de az egyre növekvő elégedett vásárlók véleménye meggyőzött. :)
 
viktorlantos said:
Köszi a tippeket. A garanciális feladatok ellátásában azt hiszem nincs panasz. Magyarországon a Fisch Kft látja el mind az Eheim, mind a Tetra garis feladatait. Eddigi tapasztalataink ezen a téren is nagyon jók velük.
Az esetleges problémák gördülékeny ügyintézését pedig a GA intézi. Ígyekszünk rutinos kereskedő módján eljárni. ;)

A GA megoldja, de azért számos olyan kereskedő is akad kishazánkban, aki külföldön vásárolt tetratec -eket árul, amikre garanciát legfeljebb sajátmaga vállal. Ők már nem a "rutinos" kategóriába tartoznak, inkább az "ügyeskedők" közé, akik nem feltétlen fognak egy-egy tömitéshibás terméket cserélni. Neveket persze had ne írjak, aki járatos a kereskedelmi részében egy kicsit is, az tudja melyik cégekről beszélek.
A Fisch problémakezeléséről pedig rosszat mondani tényleg nem nagyon lehet, rugalmasak, viszonylag gyorsak és korrektek is. Az pedig igazán érthető, hogy a hivatalos forgalmazót megkerülve az országba hozott és meghibásodó termékek garanciális ügyintézését nem vállalják, nem az ő feladatuk.
 
median said:
viktorlantos said:
Köszi a tippeket. A garanciális feladatok ellátásában azt hiszem nincs panasz. Magyarországon a Fisch Kft látja el mind az Eheim, mind a Tetra garis feladatait. Eddigi tapasztalataink ezen a téren is nagyon jók velük.
Az esetleges problémák gördülékeny ügyintézését pedig a GA intézi. Ígyekszünk rutinos kereskedő módján eljárni. ;)

A GA megoldja, de azért számos olyan kereskedő is akad kishazánkban, aki külföldön vásárolt tetratec -eket árul, amikre garanciát legfeljebb sajátmaga vállal. Ők már nem a "rutinos" kategóriába tartoznak, inkább az "ügyeskedők" közé, akik nem feltétlen fognak egy-egy tömitéshibás terméket cserélni. Neveket persze had ne írjak, aki járatos a kereskedelmi részében egy kicsit is, az tudja melyik cégekről beszélek.
A Fisch problémakezeléséről pedig rosszat mondani tényleg nem nagyon lehet, rugalmasak, viszonylag gyorsak és korrektek is. Az pedig igazán érthető, hogy a hivatalos forgalmazót megkerülve az országba hozott és meghibásodó termékek garanciális ügyintézését nem vállalják, nem az ő feladatuk.

Vili ezért is írtuk már az elejétől fogva, hogy hivatalos forrásból vásároljon mindenki. Amelyik kereskedő nem így intézi, szót sem érdemel. Jó lenne látni shopok oldalán, hogy adott termékek garanciális ügyintézését hogyan intézik pont az ilyen dolgok miatt.
 
N-emy said:
Örömmel hallom, ugyanis tegnap én is bátorkodtam megrendelni az EX700 egy példányát - kicsit vonakodva az alkatrészellátás hiányosságát elnézve - de az egyre növekvő elégedett vásárlók véleménye meggyőzött. :)

Mi elsősorban növényezés szempontjából nézünk minden terméket és fontos az elégedettség, a széleskörű tapasztalat.
Angol kollegáknál elég széleskörben használják ezeket a szűrőket, mint megfizethető alternatíva. Ők pedig nem egy éve növényeznek. Ezért döntöttünk végül a márka forgalmazásán.

Persze minden terméknél lehet gyártási hiba stb, de bízunk benne, hogy az elégedett tulajok lesznek többségben.

Eddig jó visszajelzéseket kaptam ezekről a termékekről, úgyhogy jól döntöttél. :thumbup:
 
És ha félreérthető lettem volna, akkor elnézést. Közel 5 éve árulok és szükség esetén javítok tetratec szűrőket, és bátran kimerem jelenteni, hogy ár/érték arányban az egyik legjobb, ebben a kategóriában. Saját magam is használok ex1200-est is, meg persze pár mást is, de a hasonló áron beszerezhető szűrők közül nem tudnék olyan típust mondani, ami hasonlóan jó. Tehát a korábbi hozzászólásommal nem akartam senkit sem lebeszélni a szűrőről, csak tapasztalatot írtam le, ami talán segít egyeseknek. Ha kérdezik, akkor viszont csak ajánlani tudom az EX-eket.
 
Sziasztok!

Tegnap megjött a GA. zsákmány és ott lapított egy Tetra1200-as. (63Lityire szánom)Gyors kibontás, a szűrőház illesztések, csövek, csapok minden rendben "O-ring" bezsírozva szerintem 4.-es osztályzat simán megjár. Szűrőanyagok :eh: hát, én kicserélem Ehi meg Seachem -bio töltetre. A kerámiagyűrűje mech. szűrésnek sztem tökéletes. Az ára is jó bár engem nem ez fogott meg benne hanem a nagy szűrőkapacitása mert ugye a +szűrőanyag amit cserélek sokat dob az áron dehát az nem volt szempont a vásárlásnál. Lemértem a rekeszek térfogatát cca 2,2 L ebből van 4db -9 liter körűl van./ezt úgy tettem h' 1 literes konyhai mérőedénybe borsót raktam és feltöltöttem vele a rekeszt így mértem kb 2,2 litert/-A borsót nem szűrőanyagnak szánom :lol: !!. összefoglalva jó szűrő jó áron kis kompromisszummal- gyengébb szűrőanyagokkal. Javasolni tudom bátran!
/Összehasonlítás Hydor-Eheim is van nekem.
Ha hadrenbe állítom még írok róla.

Üdw w-rig :wave:
 
Gratula az új szűrődhöz!
A szűrőanyagok (szivacsok-gyűrű-bioball) pontos gyári eloszlásáról tudsz mondani vmit? A felső kettő kosárban csak szivacs+perlon van?
 
atti76 said:
Gratula az új szűrődhöz!
A szűrőanyagok (szivacsok-gyűrű-bioball) pontos gyári eloszlásáról tudsz mondani vmit? A felső kettő kosárban csak szivacs+perlon van?

Szia Atti76!

A felső rekeszbe kell gyárilag tenni a szenet meg a perlont, alatta szivacs, alatta biobogyó, alatta szivacs meg kerámia.
Én a köv sorrendet alkalmazom alulról felfelé- szivacs/mechanikai ,kerámia/mechanikai alsó rekeszbe
, aztát Eheim substrat/bio 2rekesz aztán egy rekesz Seachem Matrix /bio és perlonvatta. Szenet egyenlőre nem használok. Ezt a szűrést 60X35X30 63 literes akihoz fogom használni. Viktorék szerint a gyári szűrőanyag is jó más is megerősítette ezt, de én nem bízom a véletlenre az Eheim már nálam bizonyított a Seachem-ről csak jót írnak a fórumon ezért próbálom ki. De bátran vegyél Tetra szűrőt ha tervezel vásárlást, sztem Sera ,JBL-nek odaver minőségben és árban pedig biztosan ! Ja és a gari idő is magáér beszél!
Üdv w-rig :wave: !
 
Köszi a választ!
Nálam Eheim prof 3 2073 és egy 2071 van a 112 lityisre. Én is tettem matrixot tuning gyanánt a 2073-ba.
Azért érdekelt a dolog, mert második szűrőnek a 2071 helyett gondoltam anno a T. 1200-at.
 
atti76 said:
Köszi a választ!
Nálam Eheim prof 3 2073 és egy 2071 van a 112 lityisre. Én is tettem matrixot tuning gyanánt a 2073-ba.
Azért érdekelt a dolog, mert második szűrőnek a 2071 helyett gondoltam anno a T. 1200-at.

Hát igen az Eheim már bizonyított. Én is nyüstöltem eggyet max elégedettséggel. Jó választás a legjobb :thumbup: !
 
Sziasztok.
Gondoltam írok egy pár sort róla, eltelt pár hét az EX1200 indítása óta , és örömmel tapasztalom az elvárásaimnak maximálisan eleget tett ezidáig. Bár sokat gondolkodtam rajta nem lessz-e túl nagy?de nem bántam meg jó választás volt. 64lityit szűrök vele Eheim meg Seaghem töltet tuningot kapott. A flow-ról: az aki minden pontján egyforma erős jól "megmozgatja" az aki vizét. A hangjával is meg vok elégedve halk "bugó" hangja van , eggyáltalán nem zavaró pedig szabadon van nincs szekrénybe se. A csövezésével sincs gondom bár lecserélem üveg-re ,de az erdeti csövezés is szépen "belesimul" az aki látványába. Összeségében egyenlőre jónak ítélem és bátran merem ajánlani!


Üdv w-rig!
 
w-rig said:
Sziasztok!

Tegnap megjött a GA. zsákmány és ott lapított egy Tetra1200-as. (63Lityire szánom)Gyors kibontás, a szűrőház illesztések, csövek, csapok minden rendben "O-ring" bezsírozva szerintem 4.-es osztályzat simán megjár. Szűrőanyagok :eh: hát, én kicserélem Ehi meg Seachem -bio töltetre. A kerámiagyűrűje mech. szűrésnek sztem tökéletes. Az ára is jó bár engem nem ez fogott meg benne hanem a nagy szűrőkapacitása mert ugye a +szűrőanyag amit cserélek sokat dob az áron dehát az nem volt szempont a vásárlásnál. Lemértem a rekeszek térfogatát cca 2,2 L ebből van 4db -9 liter körűl van./ezt úgy tettem h' 1 literes konyhai mérőedénybe borsót raktam és feltöltöttem vele a rekeszt így mértem kb 2,2 litert/-A borsót nem szűrőanyagnak szánom :lol: !!. összefoglalva jó szűrő jó áron kis kompromisszummal- gyengébb szűrőanyagokkal. Javasolni tudom bátran!
/Összehasonlítás Hydor-Eheim is van nekem.
Ha hadrenbe állítom még írok róla.

Üdw w-rig :wave:


Halihó!

A gyári adatok szerint 12l a vödör mérete. Hol lehet akkor ez a 3 liter? A csövek meg a kosarak és a falak közti részek? Már csak azért szeretném ezt tudni, mert nem mindegy ,hogy (ha megkapom párom áldását) 9 liter vagy 12 liter Borsó pro kellene..? ;)
 
hzshalas said:
A gyári adatok szerint 12l a vödör mérete. Hol lehet akkor ez a 3 liter? A csövek meg a kosarak és a falak közti részek? Már csak azért szeretném ezt tudni, mert nem mindegy ,hogy (ha megkapom párom áldását) 9 liter vagy 12 liter Borsó pro kellene..? ;)

Előtte mérd ki sima borsóval/babbal. Utána végy annyi pro-t ;)
 
hzshalas said:
Halihó!

A gyári adatok szerint 12l a vödör mérete. Hol lehet akkor ez a 3 liter? A csövek meg a kosarak és a falak közti részek? Már csak azért szeretném ezt tudni, mert nem mindegy ,hogy (ha megkapom párom áldását) 9 liter vagy 12 liter Borsó pro kellene..? ;)

12 liter a vödör aljától a tetejéig. Ebből jön le alul az ülepítő (ami arányaiban kevesebb, mint a többi gyártóénál) és a felső rész, ahova a fej illeszkedik.
 
hzshalas said:
w-rig said:
Sziasztok!

Tegnap megjött a GA. zsákmány és ott lapított egy Tetra1200-as. (63Lityire szánom)Gyors kibontás, a szűrőház illesztések, csövek, csapok minden rendben "O-ring" bezsírozva szerintem 4.-es osztályzat simán megjár. Szűrőanyagok :eh: hát, én kicserélem Ehi meg Seachem -bio töltetre. A kerámiagyűrűje mech. szűrésnek sztem tökéletes. Az ára is jó bár engem nem ez fogott meg benne hanem a nagy szűrőkapacitása mert ugye a +szűrőanyag amit cserélek sokat dob az áron dehát az nem volt szempont a vásárlásnál. Lemértem a rekeszek térfogatát cca 2,2 L ebből van 4db -9 liter körűl van./ezt úgy tettem h' 1 literes konyhai mérőedénybe borsót raktam és feltöltöttem vele a rekeszt így mértem kb 2,2 litert/-A borsót nem szűrőanyagnak szánom :lol: !!. összefoglalva jó szűrő jó áron kis kompromisszummal- gyengébb szűrőanyagokkal. Javasolni tudom bátran!
/Összehasonlítás Hydor-Eheim is van nekem.
Ha hadrenbe állítom még írok róla.

Üdw w-rig :wave:


Halihó!

A gyári adatok szerint 12l a vödör mérete. Hol lehet akkor ez a 3 liter? A csövek meg a kosarak és a falak közti részek? Már csak azért szeretném ezt tudni, mert nem mindegy ,hogy (ha megkapom párom áldását) 9 liter vagy 12 liter Borsó pro kellene..? ;)


Sziasztok!

Látom a" borsó szűrőanyag "bejött :lol: :lol: :clap: !!
Na félre a viccel én 3liter Eheim substrat-ot és 1 lityi Seaghem mátrix-ot pakoltam bele és meghagytam a Tetra kerámiagyűrűt mint mechanikai szűrőanyag és a szivacsokat is , így 3 rekeszt tuningoltam egy meg maradt a gyári töltet.
De nagyon tuti lett!!

Üdv: w-rig!
 
Sziasztok!

Bruttó 300 literes akim van, egy eheim 2073-as "szenved" benne. Második szűrőnek szerintetek (sok GA táp, világítás mellett) ex1200 elég lesz vagy kacsintgassak a 2400-as irányába? Van vkinek nagytesó (ex2400)?
Köszi!
 
Tomigabi said:
Üdvözletem!

Azt szeretném megkérdezni hogy a Tetratec EX 1200 kerámiatengelyes?

Szia! Nem. Legalábbis az én 1200 ban saválló acél tengely van . De miért is fontos h' kerámia legyen? Ha csak nem tengeri akiba szeretnéd, a sós víz miatt kellett a kerámia. És könnyebben törik mint az acél társai.
Üdv w-rig.
 
Szia!
Köszönöm a választ.Édesvíziben lesz majd,de csak kíváncsi voltam,mire számítsak.Gondolom kopásállóság szempontjából nincs különbség.
 
Back
Oldal tetejére