• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

A csapok Eheimnél is fogyó eszköznek számítanak, de más a műanyag. A Tetra esetében hamar elfárad, nem tudom mi az oka. Más műanyag keverék vagy falvastagság passz.
Ami inkább gond volt a tetra szériánál az a vákumpumpa. Elhagyhatták volna az új verzióban, de úgy látszik az emberek hangja nem ért el a tervezőkhöz :)
Igen a anyagminőséget én is egyből észre vettem , miútan megvettem nálatok a első Eheim tipusú! 2080 as szűrőt 🥰
Még Törökbálinton 😁 2017 január február? A garin rajta van .
Egy a lényeg a Eheimben nem csalódttam eddig . Most már ha kell atomjaira szét tudom szedni s megjavitani 😁
 
Sziasztok!
Nagyjából végig olvastam a tapasztalatokat és emiatt merült fel bennem a kérdés:
Továbbra is megéri Tetra EX-1200 plus szűrőt venni?
Esetleg érdemes megvárni az új Tetra EX-1500 plus itthoni elérhetőségét, hátha az általatok írt elég sok hiba annál már ki van javítva?
Kicsit elbizonytalanítottak az itt olvasottak... 😀
Az akvárium inkább vegyes halas 200 literes akvárium lenne.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Nagyjából végig olvastam a tapasztalatokat és emiatt merült fel bennem a kérdés:
Továbbra is megéri Tetra EX-1200 plus szűrőt venni?
Esetleg érdemes megvárni az új Tetra EX-1500 plus itthoni elérhetőségét, hátha az általatok írt elég sok hiba annál már ki van javítva?
Kicsit elbizonytalanítottak az itt olvasottak... 😀
Az akvárium inkább vegyes halas 200 literes akvárium lenne.
Miért csak ebben a gyártóban gondolkodsz? Ha az 1200-nál nem vagy biztos a dolgodban, akkor mi a garancia arra, hogy az 1500-as jó lesz neked?
 
Sziasztok!
Nagyjából végig olvastam a tapasztalatokat és emiatt merült fel bennem a kérdés:
Továbbra is megéri Tetra EX-1200 plus szűrőt venni?
Esetleg érdemes megvárni az új Tetra EX-1500 plus itthoni elérhetőségét, hátha az általatok írt elég sok hiba annál már ki van javítva?
Kicsit elbizonytalanítottak az itt olvasottak... 😀
Az akvárium inkább vegyes halas 200 literes akvárium lenne.
Nekem 2db. nem plus megy az aksim alatt 7-8 éve de lehet több. Ha pár dologra odafigyelsz amikor szétszeded, akkor nagyon sokáig hibátlan. Én a kosarakat megtöltöm, egymásra rakom, egy szalaggal összefogom, és úgy eresztem bele a tartályba. A fedél tömítést mindíg kenem. A rendszert mindig úgy töltöm fel, hogy a beszívóágat berakom a vízzel telt aksiba a kifolyócsövet megszívom, nem nyomkodom soha a gombot a tetején mert az egyiken az elromlott ki kellett iktatni, így viszont hibátlan. 5 év után cseréltem fej tömítést. A csapok hibátlanul működnek! Ja és szoktam olyat hogy szűrőanyagok nélkül pár órát járatom egy vödör hipós vízzel ami tökéletesen kipucolja az egyész rendszert, általában restartnál kb 2 évente egyszer.
 
Miért csak ebben a gyártóban gondolkodsz? Ha az 1200-nál nem vagy biztos a dolgodban, akkor mi a garancia arra, hogy az 1500-as jó lesz neked?
A teljesítménye miatt választanám ezt a szűrőt ebben az árkategóriában.
Az Atman CF-1200-al és az Eheim eXperience 350-el kapcsolatban vagyok még gondolkodóban. A leírtak alapján teljesítménybe egyik sem hozza a Tetra-t.
Az Atman-nal kapcsolatban azt olvastam, hogy viszonylag gyorsan veszít a teljesítményéből idővel.
Az Eheim-nél meg a csövek csatlakozása nem tűnik annyira bíztatónak számomra (ettől még lehet, hogy atombiztos).

JBL CristalProfi e1502-t is néztem, de az már kicsit túllépi úgy a tervezett keretet, hogy így is úgy kell valamennyi töltetet is vennem, bármelyiket választom.
 
JBL CristalProfi e1502-t is néztem, de az már kicsit túllépi úgy a tervezett keretet, hogy így is úgy kell valamennyi töltetet is vennem, bármelyiket választom.
A JBL-t jó szívvel tudom ajánlani. Nekem az előző generációs (1501-es) működik kb. 6 éve az akvárium alatt. Egy hangyányit hangosabb, mint az EHEIM 2071, de évekig úgy aludtunk, hogy a fejünktől 40 cm-re duruzsolt a szekrényben és nem volt zavaró. Egyedül a fejtömítés ápolására kell figyelni, hogy amikor bolygatod, akkor vazelinnel vagy EHEIM szilikon spray-vel kezeld le. Akkor nem fog ereszteni.
 
Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy a Tetratec ex 1200-as fejbe, beleillik a plusznak a tömlőadaptere? Mi a különbség? Nekem van itthon olyan tömlőadapter aminek a lezárója egy sima fül és olyan is ami a lezárófül alatt egy külön elfordítható biztonsági szár van de mindkettő sima 1200-as nem plusz.
 
Back
Oldal tetejére