• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetra EX 600 Plus - tömítés és egyéb szűrési teljesítmény fokozás.

Az mind1, hogy Gyulán lakik-e vagy sem, legalábbis szerintem... :) A lényeg, hogy sikeres legyen az üzlet... :) Bízom benne, hogy jó üzletet csinálok ezzel...
 
Szia! Akkor mar csak jovore... majd irok privit, ha hazaertem. Addig bele kell huzni, hogy meglegyen a 25 hsz. 👍 ;)
Rendben, majd akkor megbeszéljük a további részleteket... :)
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!!!
Békességesség :)!!!
 
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

Olyan kérdéssel/kérdésekkel fordulnék ismét a tisztelt publikumhoz, minthogy:

1. Mindenképp kell-e a perlonvatta a szűrő legtetejére, vagy helyettesíthető, kiváltható a Purigennel?

2. A szűrő szívó és nyomó ágán lévő csőben lehet látni v.mi kis szutymákokat/lerakódásokat, ez normális dolog?, illetve hogy érdemes kitisztítani?

3. A szűrő tisztításakor és a gyári szűrőanyag cseréje jobbra (ami részleges vízcserével lesz egybekötve) hogyan lehet a leghatékonyabban megoldani úgy, hogy a halak ne szenvedjenek sokkot és semmi egyebet (pl. addig tegyem visza a gyári belső szűrőt?). És, milyen sorrend javasolt?

4. A szűrőanyag cseréjekor hogy érdemes a bacikultúrát mihamarabb helyreállítani? (lehet a szűrőbe is nyomatni a bacikból, vagy csak az akváriumba és majd megszűri, aztán kialakulnak).

Előre is köszönet mindenkinek a segítségért/javaslatokért!!!
 
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

Olyan kérdéssel/kérdésekkel fordulnék ismét a tisztelt publikumhoz, minthogy:

1. Mindenképp kell-e a perlonvatta a szűrő legtetejére, vagy helyettesíthető, kiváltható a Purigennel?

2. A szűrő szívó és nyomó ágán lévő csőben lehet látni v.mi kis szutymákokat/lerakódásokat, ez normális dolog?, illetve hogy érdemes kitisztítani?

3. A szűrő tisztításakor és a gyári szűrőanyag cseréje jobbra (ami részleges vízcserével lesz egybekötve) hogyan lehet a leghatékonyabban megoldani úgy, hogy a halak ne szenvedjenek sokkot és semmi egyebet (pl. addig tegyem visza a gyári belső szűrőt?). És, milyen sorrend javasolt?

4. A szűrőanyag cseréjekor hogy érdemes a bacikultúrát mihamarabb helyreállítani? (lehet a szűrőbe is nyomatni a bacikból, vagy csak az akváriumba és majd megszűri, aztán kialakulnak).

Előre is köszönet mindenkinek a segítségért/javaslatokért!!!
A perlont nem erdemes elhagyni. Az egesz finom mehanikai reszecskeket szuri, ill a toltet egesz apro reszeit tartja vissza a rotortol.
A Seachem Purigen mas jellegu szurest vegez, mint a perlon.
A csovekben normalis a lerakodas, nehany hetente erdemes tisztitani, de ha elmarad, az sem problema.
Toltetet bar mikor cserelhetsz a szuroben.. leallitod, es szetkapod a szurot.. beleteszed az uj toltetet es mar indulhat is. Ha marad a regi toltetbol is, akkor azt erdemes alul hagyni.
Folyekony bakterium kulturaval gyorsithatod a folyamatot. Ezt vizcserekor es szuro tisztitaskor is jo adagolni..
 
Köszönöm a tapasztalat/vélemény megosztást. Megvárom, hogy sikeres legyen az adok-veszek program és aztán irány a szűrő tisztítás, valamint a gyári szűrőanyagok cseréje szuperebbekre :). Yeeeeehaaaaa :)!!!
 
B.Ú.É.K.!!!

Sziasztok!

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szűrőcső jó-e a Tetra EX 600 Plus-hoz: https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurocso-12-16-meterre.html?

Tetra EX 600 Plus leírás: https://greenaqua.hu/hu/technika/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html

Ahogy néztem a leírást, ilyen méretű a szűrőhöz való cső is, de sosem biztos semmi :) - csak a halál és az adók - :), emiatt érdeklődnék Tőletek.

Illetve, a méterre jelentés vajon hogy értelmezendő? Ha nekem 3 méter kell, akkor 3 "mennyiség"-et kell rendeljek? És, vajon az a 3 "mennyiség" nem azt jelenti-e, hogy 3 db 1 métereset fogok kapni? :)

Előre is köszönöm a válaszokat.
 
B.Ú.É.K.!!!

Sziasztok!

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szűrőcső jó-e a Tetra EX 600 Plus-hoz: https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurocso-12-16-meterre.html?

Tetra EX 600 Plus leírás: https://greenaqua.hu/hu/technika/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html

Ahogy néztem a leírást, ilyen méretű a szűrőhöz való cső is, de sosem biztos semmi :) - csak a halál és az adók - :), emiatt érdeklődnék Tőletek.

Illetve, a méterre jelentés vajon hogy értelmezendő? Ha nekem 3 méter kell, akkor 3 "mennyiség"-et kell rendeljek? És, vajon az a 3 "mennyiség" nem azt jelenti-e, hogy 3 db 1 métereset fogok kapni? :)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Tokeletes. Es egyben fogod megkapni a csovet, nem 3 darabban 😉
 
B.Ú.É.K.!!!

Sziasztok!

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szűrőcső jó-e a Tetra EX 600 Plus-hoz: https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurocso-12-16-meterre.html?

Tetra EX 600 Plus leírás: https://greenaqua.hu/hu/technika/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html

Ahogy néztem a leírást, ilyen méretű a szűrőhöz való cső is, de sosem biztos semmi :) - csak a halál és az adók - :), emiatt érdeklődnék Tőletek.

Illetve, a méterre jelentés vajon hogy értelmezendő? Ha nekem 3 méter kell, akkor 3 "mennyiség"-et kell rendeljek? És, vajon az a 3 "mennyiség" nem azt jelenti-e, hogy 3 db 1 métereset fogok kapni? :)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Csaban az obiban vagy a praktikerben is tudsz csovet venni. Ha csak erre van szukseged... ha masra is, akkor nem mondtam semmit..
Holnap indulunk haza, nem felejtettem el a matrixot..
 
Csaban az obiban vagy a praktikerben is tudsz csovet venni. Ha csak erre van szukseged... ha masra is, akkor nem mondtam semmit..
Holnap indulunk haza, nem felejtettem el a matrixot..
Zsírság :)!!!

Mást is tervezek még vásárolni onnan. Megnyugtató, hogy nem 3 db 1 méteres csövet fogok kapni :).

Szuper, hogy nem felejtetted el a Matrixot... :)!

Köszönöm a választ!
 
Zsírság :)!!!

Mást is tervezek még vásárolni onnan. Megnyugtató, hogy nem 3 db 1 méteres csövet fogok kapni :).

Szuper, hogy nem felejtetted el a Matrixot... :)!

Köszönöm a választ!
Szia! Ma delutan 3-4 fele megyek csabara, ha neked is alkalmas vinnem a szuro toltetet..
Privatban elkuldom a szamom, ha tudsz valaszolni, kuld el te is..
 
B.Ú.É.K.!!!

Sziasztok!

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy szerintetek ez a szűrőcső jó-e a Tetra EX 600 Plus-hoz: https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurocso-12-16-meterre.html?

Tetra EX 600 Plus leírás: https://greenaqua.hu/hu/technika/tetratec-ex-600-kulso-szuro-toltettel.html

Ahogy néztem a leírást, ilyen méretű a szűrőhöz való cső is, de sosem biztos semmi :) - csak a halál és az adók - :), emiatt érdeklődnék Tőletek.

Illetve, a méterre jelentés vajon hogy értelmezendő? Ha nekem 3 méter kell, akkor 3 "mennyiség"-et kell rendeljek? És, vajon az a 3 "mennyiség" nem azt jelenti-e, hogy 3 db 1 métereset fogok kapni? :)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Nekem pont ugyanilyebn csovem van az EX600 hoz. Latom nagyon porogsz a szuro teman, ugyhogy leirom az en par eves EX600 tapasztalataimat:
- Legtelenito gombot ne hasznald, szivd meg inkabb mindig.
- Legyen otthon pot fej tomites
- Ne bontogasd a szurut sokszor, ertelmetlen, ha beallt akkor eleg felevente cserelni egy perlont
- Pakold tele Matrixxal, ra egy perlon es arra ket kis zsak Seachem Purigen.
- Ne pakold tul, mert ha tul pakolod akkor feszulni fog ereszteni fog a fej tomites.
- Ha levegos egy kicsit, razogatassal ki tudod razni a buborekokat.

Ha van meg kerdes ird meg, nalam mar 3 eve ketyeg ez a szuro 60P hez.
 
Nekem pont ugyanilyebn csovem van az EX600 hoz. Latom nagyon porogsz a szuro teman, ugyhogy leirom az en par eves EX600 tapasztalataimat:
- Legtelenito gombot ne hasznald, szivd meg inkabb mindig.
- Legyen otthon pot fej tomites
- Ne bontogasd a szurut sokszor, ertelmetlen, ha beallt akkor eleg felevente cserelni egy perlont
- Pakold tele Matrixxal, ra egy perlon es arra ket kis zsak Seachem Purigen.
- Ne pakold tul, mert ha tul pakolod akkor feszulni fog ereszteni fog a fej tomites.
- Ha levegos egy kicsit, razogatassal ki tudod razni a buborekokat.

Ha van meg kerdes ird meg, nalam mar 3 eve ketyeg ez a szuro 60P hez.
Köszönöm a választ és tapasztalatot!

Igen, "pörgök" egy kicsit ezen, mert minél jobb körülményeket igyekszem teremteni a halaknak és az akvárium többi lakójának :)!

Kb. egy hónapja lett beüzemelve a szűrő az eredeti/gyári töltetekkel. Ezeket szeretném jobbra cserélni, emiatt fogom most kinyitni/megbontani a szűrőt. Nem terveztem, hogy sokszor fogok belenyúlni/hozzányúlni, ha nem lesz "kötelező" :).

Igyekszek beszerezni minden pótalkatrészt, amit csak lehetséges, felkészülve közel minden eshetőségre.

Egyelőre nincs egyéb kérdésem, de ha lesz, akkor ne féljen a közösség, mert úgyis megírom :)!

További szép napot!
 
Halihó ismét Tisztelt Közösség :)!

Lenne egy "bagatellnek" tűnő kérdésem, mégpedig az, hogy a külső szűrőnek a két oldali ág (nyomó, szívó) csövének egyforma hosszúnak kell legyen, vagy lehet az egyik rövidebb is esetleg?
Ha, igen, akkor esetlegesen mit és hogyan befolyásolhat mindez a méretbeli különbség, mármint a csöveknek a méretbeli különbsége... :)?!

Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Halihó ismét Tisztelt Közösség :)!

Lenne egy "bagatellnek" tűnő kérdésem, mégpedig az, hogy a külső szűrőnek a két oldali ág (nyomó, szívó) csövének egyforma hosszúnak kell legyen, vagy lehet az egyik rövidebb is esetleg?
Ha, igen, akkor esetlegesen mit és hogyan befolyásolhat mindez a méretbeli különbség, mármint a csöveknek a méretbeli különbsége... :)?!

Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia!
Nincs gyakorlati jelentősége a hossznak. Ha az egyik ág fél méterrel hosszabb, akkor az eltérés (az áramlás miatt) ezrelékekben fejezhető ki.
 
Back
Oldal tetejére