• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetra EX 600 Plus - tömítés és egyéb szűrési teljesítmény fokozás.

gomez

Nézelődő
Tisztelt Tagok!

Teljesen kezdő akvarista vagyok, emiatt lehet, hogy kérdéseim/felvetéseim bagatellnek tűnhetnek mások (rutinosok) szemében.

Abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy a Tetra EX 600 Plus külső szűrőben milyen méretű tömítő gyűrűk vannak (csapok, fej stb.)? Valaki esetleg szedte már ennyire szét ezt a típusú szűrőt? Nekem is ilyen van, de sajnos nem láttam a használati útmutatóba sehol erre vonatkozóan adatokat és beüzemelés előtt (nagy örömömben és izgatottságomban) elfelejtettem lemérni ezeket és, most nincs kedvem emiatt leállítani a rendszert, ha nem muszáj. Amennyiben rendelkeztek ezen információkkal, akkor nagyon boldoggá tennétek vele, ha ezt megosztanátok velem. Egyelőre zökkenőmentesen működik (szombat óta), csupán szeretnék felkészülni minden eshetőségre, ha ne adjisten valami probléma merülne fel a tömítésekkel kapcsolatban. Mivel érdemes lekezelni a tömítőgyűrűket (szilikonzsír, szilikonspray vagy gyógyszertári vazelin) és milyen gyakran, sűrűn?

A gyári tölteteket esetleg mire érdemes lecserélni és melyik rekeszbe hogy kellene elrendezni (mit, mire tegyek, milyen sorrendben)?

Az akváriumom egy 54 literes kis akvárium, a gyári szettes belső szűrő lett lecserélve erre a típusú külső szűrőre. Leírhatatlan a különbség, hogy mennyivel szebb a víz, mint volt, annak ellenére, hogy úgy néz ki, hogy a gyári tölteteket le kell majd cseréljem az első takarításkor.

Válaszotokat/segítő tanácsaitokat előre is köszönöm!
 
A gyári tölteteket esetleg mire érdemes lecserélni és melyik rekeszbe hogy kellene elrendezni (mit, mire tegyek, milyen sorrendben)?
Minél több biológiai szűrőanyagra.
Esetleg alul hagyhatsz egy szivacsot vagy kerámiagyűrűket, hogy a nagyobb szennyeződéseket (növényi darabok stb.) az fogja fel. Sorrend mindig a víz útjának megfelelően durvától a legfinomabb szűrőanyagig (esetedben alulról felfelé) biológiai szűrőanyagok, tetején egy réteg perlon, végül - opcionálisan - Seachem Purigen. Utóbbit ha nem ismered, próbáld ki, még egy látványos szintlépést tehet a víz tisztaságában.
a Tetra EX 600 Plus külső szűrőben milyen méretű tömítő gyűrűk vannak (csapok, fej stb.)? Valaki esetleg szedte már ennyire szét ezt a típusú szűrőt?
Itt a 400-asról egy részletes ábra: https://akvakertesz.hu/threads/tetratec-ex-400.1465/post-156550
szeretnék felkészülni minden eshetőségre, ha ne adjisten valami probléma merülne fel a tömítésekkel kapcsolatban
Elég csak fejtömítést tartanod pluszban, minden mást csak akkor szerezz be, ha tényleg szükség lesz rá.
Mivel érdemes lekezelni a tömítőgyűrűket (szilikonzsír, szilikonspray vagy gyógyszertári vazelin) és milyen gyakran, sűrűn?
Szerintem bármelyik jó. Elég, ha tisztításkor, vagy legfeljebb évente néhány alkalommal kezeled.
 
Utoljára módosított:
Még egy kérdés, ami hirtelen eszembe jutott, hogy milyen biológiai szűrőanyagot tegyek bele, mennyit (hány liter), illetve a többiből is mennyit tegyek bele (Seachem Purigen)? Seachem Matrix, az milyen (biológiai szűrő?) abból mennyit esetleg?
 
milyen biológiai szűrőanyagot tegyek bele
Hosszan lehetne "vitázni" ezen, de szerintem majdnem mindegy.... tehát amihez egyszerűbben/olcsóbban hozzájutsz.
Szerk: a "Milyen?" kérdésnek inkább akkor lenne jelentősége, ha kicsit befolyásolni akarnád a vízparamétereket (pH stb.) valamilyen irányba.

Purigenből 100 ml/100 liter, tehát egy kis zacskós adag. De anyagilag jobban jársz, ha nagyobbat veszel (<=250 ml) és külön vásárolt GA szűrőtasakkal használod.
 
Nagyon nem szeretnék túlságosan sok mindent befolyásolni a vízparamétereken, csupán "kristálytiszta" vizet szeretnék az akváriumban.

Köszönöm az eddigi információkat, segítséget, szakmai iránymutatást!

Biztos, hogy fogok még jelentkezni, mert garantált, hogy lesznek kérdéseim... :)
 
Tiszteletem Mindenkinek!

Azután érdeklődnék, hogy a javasolt Matrix és Seachem Purigen szűrőtölteteket hol lehet "olcsón" beszerezni, mert a neten ahogy látom igencsak magas áron adják - tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni.

Substrat pro-ról mit érdemes tudnom? A gyári szűrőlabdákat ez jobban helyettesítené, vagy a Matrix is ugyanaz, mint a Substrat pro?

Sajnálom a "bugyuta" kérdéseket, csak igyekszek a legjobbra törekedni...

Előre is köszönet a válaszokért!
 
Azután érdeklődnék, hogy a javasolt Matrix és Seachem Purigen szűrőtölteteket hol lehet "olcsón" beszerezni, mert a neten ahogy látom igencsak magas áron adják - tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni.
Békéscsabán neked kellene otthon lenned, azon kívül meg mi is csak "netes" lelőhelyeket tudunk ajánlani ;)

Substrat pro-ról mit érdemes tudnom? A gyári szűrőlabdákat ez jobban helyettesítené, vagy a Matrix is ugyanaz, mint a Substrat pro?
Minden kérdésedre adott válasz egy újabb kérdést szül. Ha mélyen bele akarsz menni, olvasgass, itt a fórumon mindennek van topikja. Ha nem akarsz belemélyülni, fent megadtuk a választ. Pl:
Hosszan lehetne "vitázni" ezen, de szerintem majdnem mindegy.... tehát amihez egyszerűbben/olcsóbban hozzájutsz.



Seachem Purigen szűrőtölteteket hol lehet "olcsón" beszerezni
Purigenre nem ismerek alternatívát, de nélkülözhető. Vizuálisan jelent pluszt. Kell vagy nem kell, ez az alternatíva :)
 
Szia!
Mindenképpen érdekelne a lehetőség, hogy milyen feltételekkel lehetséges a felajánlott segítség?! :)
Neked mi a véleményed a két szürőtöltetről?
Várom válaszod és előre is köszönöm!!!
 
Szia!
Mindenképpen érdekelne a lehetőség, hogy milyen feltételekkel lehetséges a felajánlott segítség?! :)
Neked mi a véleményed a két szürőtöltetről?
Várom válaszod és előre is köszönöm!!!
Szerintem sokan tartjuk a seachem matrix-ot az egyik legjobb biologiai toltetnek. A purigenrol nincs sok tapasztalatom, kb nehany hetig ment egy 100ml-s a nagy akvaban, szuro csere utan nem kerult vissza. De ezt is nagyon sokan hasznaljak..
Ha nem surgos, akkor nekem van elado seachem matrix, es a purigent sem hiszem, hogy visszatennem, igy az is elado.. azert irom, ha nem surgos, mert holnap reggel elutazom.. ha tegnap olvastam volna a bejegyzesedet, ma tudtam volna vinni neked, mert eppen bcsaban jartam..
 
Egyáltalán nem sürgős. Igen, érdekel a dolog, mind a Matrix, mind a Seachem Purigen. Már csak az a kérdés, hogy mennyi lesz az annyi, melyikből mennyi az eladó, illetve hogy és mikor tudjuk majd rendezni a kialkudott dolgokat... :)
 
Egyáltalán nem sürgős. Igen, érdekel a dolog, mind a Matrix, mind a Seachem Purigen. Már csak az a kérdés, hogy mennyi lesz az annyi, melyikből mennyi az eladó, illetve hogy és mikor tudjuk majd rendezni a kialkudott dolgokat... :)
Mennyi matrix-ra lenne szukseged? Ha hazaertem irok privit, addigra sztem mar te is fogsz tudni valaszolni ra, meglesz a 25 hozzaszolasod a forumon.
Minden heten egyszer jarok csaban, magammal tudom vinni amire szukseged van.
 
A kérdés jó, hogy mennyi Matrixra lenne szükségem :). 1-2 kg szerintem + Seachem Purigen (abból mennyivel rendelkezel?). Nem biztos, hogy fogok tudni válaszolni majd a privi üzire. El kellene érnem valahogy azt a mágikus 25 hozzászólást :).
További szép estét!
 
A kérdés jó, hogy mennyi Matrixra lenne szükségem :). 1-2 kg szerintem + Seachem Purigen (abból mennyivel rendelkezel?). Nem biztos, hogy fogok tudni válaszolni majd a privi üzire. El kellene érnem valahogy azt a mágikus 25 hozzászólást :).
További szép estét!
A ket lityi matrix 6000, es a 100ml Seachem Purigen meg ajandek. Igy megfelel? Ha igen, reggel 7-8 orakor atutazok csaba, vihetem magammal..
 
Jó reggelt!
Elnézést a kései/korai válaszért!
Tökéletes az ár/érték arány :)!
Holnap megyek Gyulára, ha minden igaz, vagy legközelebb dec. 26-án.
Köszönök előre is mindent!!!
Békességesség :)!!!
 
Jó reggelt!
Elnézést a kései/korai válaszért!
Tökéletes az ár/érték arány :)!
Holnap megyek Gyulára, ha minden igaz, vagy legközelebb dec. 26-án.
Köszönök előre is mindent!!!
Békességesség :)!!!
Szia! Akkor mar csak jovore... majd irok privit, ha hazaertem. Addig bele kell huzni, hogy meglegyen a 25 hsz. 👍 ;)
 
Jó reggelt!
Elnézést a kései/korai válaszért!
Tökéletes az ár/érték arány :)!
Holnap megyek Gyulára, ha minden igaz, vagy legközelebb dec. 26-án.
Köszönök előre is mindent!!!
Békességesség :)!!!
Nem Gyulán lakik ;)
Jo üzletet csinálsz ezzel.
 
Back
Oldal tetejére