• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tetra AquaArt 60l -től egy növényesig

Szia!
Nekem bejön.:) Ahonnan indult, csodás változás!
Középen hátulra nem tervezel háttérnövényeket?
Világítás most milyen magasan van felfüggesztve? Jó lett. Plafonba rögzítetted?
Milyen áldás így függesztve, lehet matatni az akiban.;)(y)
 
Szia!
Nekem bejön.:) Ahonnan indult, csodás változás!
Középen hátulra nem tervezel háttérnövényeket?
Világítás most milyen magasan van felfüggesztve? Jó lett. Plafonba rögzítetted?
Milyen áldás így függesztve, lehet matatni az akiban.;)(y)

Köszönöm a biztatásokat! :)

Tényleg szuper, csak hátrébb csúsztatom és teljesen hozzáférek. :)
Nem a mennyezetbe, hanem az akvárium mögötti falba lett befúrva két 12-es lineáris tengely.
Közepén elvileg egy Bacopa Monieri van, csak nagyon visszavágtam az alga miatt. Mindenképpen szeretnék egy Bacopa caroliniana-t, Rotala bonsai, és vmi mohát is, csak előbb az alga tűnjön el. Nagyon tetszenek az emers növények, a két Bacopa-t mindenképp annak nevelném.
Fát is szeretnék, de nem tudom elképzelni ebben a stílusban, max. pici bonsai "fácskákat" mohával megcsinálva a lombkoronát. :)
 
Az ígért képet és a kérdést még nem tudom feltenni sajnos. A hetem elég húzós.
Ma viszont majdnem sikerült kicsinálnom az egész víz alatti társulatot. :(
A citromsavas co2 cuccnál elfelejtettem, hogy egy idő után megemelkedik a nyomás, ami többlet gáz beoldással jár. Dropchecker cseppet sem volt lime színű, de hál' Istennek még sárga sem. Az egész banda be volt ájulva, és egy Amandával és egy sziámi algázóval kevesebben lettünk sajnos. :( Utóbbi tényleg megpróbált repülni.:facepalm:
Holnap beépítek egy reduktort is, a mai esemény megismétlődésének elkerülésére.
 
Holnap csinálok egy képet, hogy látszódjon a középső rész. Majd lesz egy kérdésem Hozzátok. ;)

Nos, akkor a kép:
IMG_1678_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A kérdés:
Szerintetek mi legyen a középső résszel? Hagyjam az Acicularis-t és a MC-t összefutni? :)
 
Utoljára módosított:
Valakinek ötlet, jótanács? :)
Szia!
Bár nem vagyok egy "iwagumis gyepmester", én nem hagynám egybenőni a kétféle növényt. Nehéz lenne karbantartani, nyírni. Nem tudom megoldható-e, hogy műanyag lapocskákkal elválasztható legyen a "gyep". Acicularis megállna a lapocskánál, MC hajtásit meg vagdoshatnád.( Mindig hozzáteszem, szerintem):)
 
Elég jól sikerült az átváltozás!(y)

Neked meg milyen gyilkos Bettád van? :sneaky:
Bettával kezdtem, volt rengeteg. Miután lett, városi legendának tartottam, hogy Sziámi Harcos hal milyen brutális...szerintem mindenki gyorsabb nála és ezért más fajban soha nem tudott kárt tenni.
Mi lett a bettával? :)
 
Mondjuk az a párkány elég nagy királyság, biztos stabil hely.
viszont nagy negatívum tűnik, hogy bekorlátozza a méreteket és gond lehet a technika elhelyezése. Jól gondolom vagy nem? Hogyan vélekedsz erről?
(Megjegyzem én bevállalnám a párkányt látatlanban is, hátrányaival együtt is,...nekem ilyen lehetőségem nincs)
 
Szia!
Bár nem vagyok egy "iwagumis gyepmester", én nem hagynám egybenőni a kétféle növényt. Nehéz lenne karbantartani, nyírni. Nem tudom megoldható-e, hogy műanyag lapocskákkal elválasztható legyen a "gyep". Acicularis megállna a lapocskánál, MC hajtásit meg vagdoshatnád.( Mindig hozzáteszem, szerintem):)

Szia!
Holnap átlátszó műanyag lapocskákat, amiket lenyomkodok a két növényféle közé. (y)
Ma volt vízcsere és bedugványoztam a középső részt MC-vel. :) Ezen részen levő Staurogyne repens nagyon lassan jön helyre, gondolom több fény kellene neki. A fonál- vagy nem tudom milyen alga miatt nem merek több fényt adni.
 
Elég jól sikerült az átváltozás!(y)

Neked meg milyen gyilkos Bettád van? :sneaky:
Bettával kezdtem, volt rengeteg. Miután lett, városi legendának tartottam, hogy Sziámi Harcos hal milyen brutális...szerintem mindenki gyorsabb nála és ezért más fajban soha nem tudott kárt tenni.
Mi lett a bettával? :)

Egyetlen egy volt nálunk, szerettem volna mindig is. :) Egyszerűen vonza a tekintetet ez az élőlény. :)
El lett ajándékozva, néha meglátogatjuk. :)
 
Mondjuk az a párkány elég nagy királyság, biztos stabil hely.
viszont nagy negatívum tűnik, hogy bekorlátozza a méreteket és gond lehet a technika elhelyezése. Jól gondolom vagy nem? Hogyan vélekedsz erről?
(Megjegyzem én bevállalnám a párkányt látatlanban is, hátrányaival együtt is,...nekem ilyen lehetőségem nincs)

Az, nagy negatívum. Azért lett ez az akvárium, ez volt pontosan 57cm széles. Akkor eszembe sem jutott, hogy csináltatni is lehet. :)
A technikát szerintem ügyesen megoldottam, bal oldalt található egy ládaszerű szekrény, jól mutat az előtérben, lehet rá pakolni és a külsőszűrő szépen elfér benne. Ide kerül majd a CO2 palack is. Jobbra pedig egy kis szekrényt csináltattam az "apróságoknak".
Igazi ékköve a háznak. :happy:
 
Szia!
Alakul szépen, a műanyag lapokat használtad? Nem kötözködésből mondom, de nekem a tekintetem először a "rózsaszínes" felső háttéren áll meg. Furcsa, élőben biztos más a hatása.:) Lényeg, hogy neked, tetsszen.;)
 
Szia!
Alakul szépen, a műanyag lapokat használtad? Nem kötözködésből mondom, de nekem a tekintetem először a "rózsaszínes" felső háttéren áll meg. Furcsa, élőben biztos más a hatása.:) Lényeg, hogy neked, tetsszen.;)

Szia!
Az tulajdonképpen egy bordó színű fal, valóságban nem ilyen rikító rózsaszín. :)
Igen használtam, próbáltam nem egy mesterségesnek látszó területet kialakítani.
Mivel nem tudok szabadulni a fonáltól vagy mitől, még növényeket szeretnék ültetni.
Ezeket a növényeket szeretném:
  • Blyxa Japonica,
  • Bacopa caroliana,
  • Rotala bonsai,
  • Staurogyne repens,
  • Rotala rotundfolia
  • Riccardia chamedryfolia és egyéb moha.
Szóval, ha bárkinek van felesleges, ne tartsa vissza! ;)
 
Back
Oldal tetejére