• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza 2016. február 21.

Leginkabb ez a baj. Kevesebb tobb lenne.

Mi evek ota nem jarunk, szerintem a borze nem igenyelne lurdyt es ilyen belepot sem. Kiallitas meg nem errol szol.

Anno ez sokszor tema volt de valtozas nincs. Igy marad az hogy ha mast szeretnenk meg kell csinalni.
Sok mindenben egyetértek Veled.
Az egyetemi helyszín is maximálisan jó volt -emlékeim szerint ott mintha láttam volna a GA-t egész komoly standdal- és a hangulata is más volt. ...szerintem...
Az, hogy hány időpont szerencsés kettős érzelmeket kelt: ha egy van és pont van valami halaszthatatlan, fáj, hogy még egy évig várni kell, abban viszont igazad van, hogy nem kell minden hónapban börze -sajnos.
Az, hogy valamennyi belépőt szednek, nem gáz (a mennyi természetesen nem közömbös), inkább nekem valamiért olyan érzésem volt mindig, hogy sokan érdeklődnek, sokan sokmindenre kíváncsiak, nézelődnének is, kereskednének is, de mintha a szervezők még nem igazán éreztek volna rá az igény felmérés/helyszín-/időpont(ok) megválasztása kérdéseire.
Biztosan komoly lobbi tevékenység is megy, hisz' pl egy Lurdy-nak ez giga reklám, plusz ha már ott van az ember például vidékről, jó eséllyel költ is valamit a börzén kívül is.
Nem tudom, hol milyen áron lehet megfelelő méretű, infrastruktúrájú, jó megközelítési lehetőséggel,, megfelelő számú parkolóval rendelkező helyszínt találni, ez nyilvánvalóan a szervezőknek okoz jócskán megoldandó feladatot, de egy látogatót valószínűleg nem ez fog lázba hozni, hanem az, amit lát.

@Kiskoru79 kollega, ugyan a fiamnak pont szülinapja lesz az áprilisi Terrapláza napján, de lehet, hozok egy függő hatályú döntést;) és megpróbálok eljutni, mert már elég rég voltam és találkoznék néhány ismerős arccal.:)
 
Igazából a börzék számát nem a szervezők határozzák. A kereskedők (is) igénylik. Mindenki azt várja, mindenki arra készül. Ez mindig is így volt. Az időpontok meg elég okosan lettek kikalkulálva, (ugyebár kezdetben ott volt a syma börze is, így kerülni kellett a közeli időpontokat és így tovább). 21 alkalomból 21x voltam terraplázán, más börzéken is részt vettem mind magyarországon mind külföldön. (nyilván utóbbi kettőn nem minden alkalommal)
De lényeg, a lényeg. Ha valaki a köv TP-n arra jár, mielőtt elhagyná a börze helyszínt a kijáratnál várom egy pacsira. :headphone:;)
 
Igazából a börzék számát nem a szervezők határozzák. A kereskedők (is) igénylik. Mindenki azt várja, mindenki arra készül. Ez mindig is így volt.

Szerintem ez a lényeges különbség a terrarisztika és az akvarisztika között.
Sok terrás az ilyen magyar és nemzetközi eseményeken csinálja a forgalmat.

Az akvarisztikához nem tud hozzáadni az esemény. Börze szinten max a tenyésztőknek lehet érdekes egy ilyen megmozdulás. Kereskedőknek, nagyobb márkáknak nem.
Van egy kicsi garnéla, egy kicsi növény, néhány hal és slussz.

Lehet ezért vélekedik másként egy terrarisztikai kiállító és egy akvarisztikai.

Kiállítás példának az olasz kiállítást hoznám ami börze is de sokkal nagyobb a pörgés. Eseményeket szerveznek köré (garnélabajnokság pl). De ezt nem lehet 2-3 havonta megcsinálni.
Így marad az, hogy bérelhetsz asztalt és kb ennyi.

Lehet a szomszédoknál (osztrákok) is ezért kopott ki az év végi megmozdulás és maradt egy kutya macska hüllő show. Kár érte.

Nekünk is voltak szép emlékeink, egy ideig próbálkoztunk is, talán trendet is csináltunk akkoriban a standokkal, de többet ér, ha aznap nyitva van a boltunk. És kimaradtunk a kereskedőkre erőltetett 1 napos logisztikai rémálomból. Mert ezt csak asztalra kipakolva piacozva lehet és érdemes megcsinálni a jelenlegi helyzetben. Nálunk a végén már 10 ember dolgozott, hogy időre kész legyünk... és amikor zárás volt, volt 1-2 óránk, hogy mindent lebontsunk és elhúzzunk.

7322145052_ba76ca2937_b.jpgTerraPlaza Gigantea by Viktor Lantos, on Flickr

7322170268_88421e853a_b.jpgTerraPlaza Gigantea by Viktor Lantos, on Flickr

7322190684_4d732ec7f0_b.jpgTerraPlaza Gigantea by Viktor Lantos, on Flickr

7322177406_794d507815_b.jpgTerraPlaza Gigantea by Viktor Lantos, on Flickr

8087896031_a95bc16a61_b.jpgTerraPlaza 2012 October by Viktor Lantos, on Flickr

8087904442_9ea1ebd06c_b.jpgTerraPlaza 2012 October by Viktor Lantos, on Flickr

8087907473_a730ae591f_b.jpgTerraPlaza 2012 October by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sok mindenben egyetértek Veled.
Az egyetemi helyszín is maximálisan jó volt -emlékeim szerint ott mintha láttam volna a GA-t egész komoly standdal- és a hangulata is más volt. ...szerintem...
Az, hogy hány időpont szerencsés kettős érzelmeket kelt: ha egy van és pont van valami halaszthatatlan, fáj, hogy még egy évig várni kell, abban viszont igazad van, hogy nem kell minden hónapban börze -sajnos.
Az, hogy valamennyi belépőt szednek, nem gáz (a mennyi természetesen nem közömbös), inkább nekem valamiért olyan érzésem volt mindig, hogy sokan érdeklődnek, sokan sokmindenre kíváncsiak, nézelődnének is, kereskednének is, de mintha a szervezők még nem igazán éreztek volna rá az igény felmérés/helyszín-/időpont(ok) megválasztása kérdéseire.
Biztosan komoly lobbi tevékenység is megy, hisz' pl egy Lurdy-nak ez giga reklám, plusz ha már ott van az ember például vidékről, jó eséllyel költ is valamit a börzén kívül is.
Nem tudom, hol milyen áron lehet megfelelő méretű, infrastruktúrájú, jó megközelítési lehetőséggel,, megfelelő számú parkolóval rendelkező helyszínt találni, ez nyilvánvalóan a szervezőknek okoz jócskán megoldandó feladatot, de egy látogatót valószínűleg nem ez fog lázba hozni, hanem az, amit lát.

@Kiskoru79 kollega, ugyan a fiamnak pont szülinapja lesz az áprilisi Terrapláza napján, de lehet, hozok egy függő hatályú döntést;) és megpróbálok eljutni, mert már elég rég voltam és találkoznék néhány ismerős arccal.:)

Szerintem én is kint leszek az áprilisin is. Megyek korán, hogy elkerüljem a nagy rohamot. Körbenézek, veszek 1-2 dolgot. Sajnos mostanság a vasárnapi boltzár miatt még az sincs, hogy a család vásárolgat a plázába. A függő hatályúnál figyelj a 8 napra!:)
 
És kimaradtunk a kereskedőkre erőltetett 1 napos logisztikai rémálomból. Mert ezt csak asztalra kipakolva piacozva lehet és érdemes megcsinálni a jelenlegi helyzetben. Nálunk a végén már 10 ember dolgozott, hogy időre kész legyünk... és amikor zárás volt, volt 1-2 óránk, hogy mindent lebontsunk és elhúzzunk.
Ez eléggé horror lehet, még így kívülállóként olvasva is!
A függő hatályúnál figyelj a 8 napra!
No meg utána a 60-ra;)
 
Akvarisztika szempontból jóval kényelmetlenebbek a börzék, hisz gondoljunk csak bele, törékeny üvegek, halak, víz... terrarisztikában, csak fogod kidobozolod az állatot és csókolom. (Kereskedő szemmel tényleg nagyon nehezek a börzék és iszonyú fárasztóak, nekem is sokszor fél órám van kipakolni és rendbeszedni az asztalomat rajtam kívül 1 emberrel, az asztalom 7.2m átlagosan.)
Az idő majd úgy is eldönti, hogy van-e igénye magyarországnak egy akvarisztikai börzére( valljuk be, lehet nem tart még olyan szinten, hogy ez megérjen).
Mert az, hogy fórumokon van 50-100ember akit érdekel, még nem feltétlen érheti meg a szervezőknek vagy a kereskedőknek a herce hurcát.
 
Akvarisztika szempontból jóval kényelmetlenebbek a börzék, hisz gondoljunk csak bele, törékeny üvegek, halak, víz... terrarisztikában, csak fogod kidobozolod az állatot és csókolom. (Kereskedő szemmel tényleg nagyon nehezek a börzék és iszonyú fárasztóak, nekem is sokszor fél órám van kipakolni és rendbeszedni az asztalomat rajtam kívül 1 emberrel, az asztalom 7.2m átlagosan.)
Az idő majd úgy is eldönti, hogy van-e igénye magyarországnak egy akvarisztikai börzére( valljuk be, lehet nem tart még olyan szinten, hogy ez megérjen).
Mert az, hogy fórumokon van 50-100ember akit érdekel, még nem feltétlen érheti meg a szervezőknek vagy a kereskedőknek a herce hurcát.


Abban egyet értük hogy, kemény meló egy ilyen börze akvarisztikai üzleteknek de szerintem jóval több az akit érdekelne. A facén a különféle akvarisztikai csoportokban több ezren vannak még ha van átfedés a csoportok között akkor is sokan vagyunk. Csak @Pendulum csoportjában a Low Tech Akvakertész Közösségben jelenleg 1071-en vagyunk.
 
Abban egyet értük hogy, kemény meló egy ilyen börze akvarisztikai üzleteknek de szerintem jóval több az akit érdekelne. A facén a különféle akvarisztikai csoportokban több ezren vannak még ha van átfedés a csoportok között akkor is sokan vagyunk. Csak @Pendulum csoportjában a Low Tech Akvakertész Közösségben jelenleg 1071-en vagyunk.

De az csak a tagszám, onnan nem mindenki aktívan akvarizál és nem biztos, hogy mindenki vásárolni akar. Na meg bele kell számolni azt is, hogy sokan vidéken laknak, nem mindenki tud utazni. Valamint szintén sokan akadnak akik csak guppikat vennének, na most ha ezeket is végig gondoljuk már is kijön az, hogy akvarisztikánál mindegy ha boltba veszed meg amit akarsz, mert az árak ugyanazok, börzéken meg megkapsz 1-2 halat olcsóbban (szintén boltoktól) :D Kicsit nehezen megy a fogalmazás, nulla az agyam mára, nézzétek el.
 
Ami viszont hüllő fronton nagyon izgalmas, hogy a hobbizás bőven átlépte a határokat. @Pupuvagyok is írta, hogy külföldi kiállításokon is részt vesz, de a nyílméregbékás barátaink is kb ugyanerről számolnak be. Valahogy ez tök jól működik. Van mit eladni, tudunk olyat csinálni, ami ott is kelendő. Akvarisztikában talán csak növények oldaláról tudok hasonlót.
 
Azért azt tegyük hozzá halkan, hogy kiállító és vevő is jön határokon túlról is. A vevő ráadásul nem 2 db guppit vinne szíve szerint.
Ami a börze vs bolt témát illeti: azért ha egy közepesnek mondható kínálat van -maradjunk csak a guppinál- megnézem azt az akvarisztikával is foglalkozó boltot, ahol 6-8-10 féle guppit tartanak állandóan készleten.
Nem beszélve néhány különlegességnek számító halról, ami mindig fel-fel bukkan. Én a létjogosultságát semmiképpen nem kérdőjelezném meg.
Hogy egy akvarisztikai standot nem annyiból áll összepakolni, mint a kidobozolt gekkókat, tücsköket, kígyókat, ez kétségtelen, ezen a fronton a szervezők részéről nem ártana némi rugalmasság, ez szintén tény.
 
Igen voltunk :)
Nálunk pont a múlt héten lett üres a terrárium,miután szeretett Karcsink " a kaméleon " eltávozott :( Rossz volt nézni az üres terráriumot így kimentünk körbenézni ;)
Ez lett a végeredmény :)
View attachment 5491
View attachment 5495
View attachment 5496
View attachment 5497
Teljesen átalakítottuk,mivel ez inkább rainforest terka :) Csak a hátfal volt meg indulás elött :) A lakó pedig egy Új-kaledóniai vitorlásgekkó lett :) Őkelme elbújt a növènyek közé :) De valami hasonló színü ;)
View attachment 5498
Gratula. Mi is gekkózunk.:)
 
Én ma voltam először ezen a rendezvényen. Kicsit sem tetszett, borzasztó volt nézni azokban a 10 x 10 cm es műanyag dobozokban az állatokat a 10 literes akvákba zsúfolt halakat. Szétnézni mentünk, de ha vásárolni akartam volna se vettem volna semmit, legtöbb árusnál a legolcsóbb műanyag gagyik. Csalódás.
 
Én ma voltam először ezen a rendezvényen. Kicsit sem tetszett, borzasztó volt nézni azokban a 10 x 10 cm es műanyag dobozokban az állatokat a 10 literes akvákba zsúfolt halakat. Szétnézni mentünk, de ha vásárolni akartam volna se vettem volna semmit, legtöbb árusnál a legolcsóbb műanyag gagyik. Csalódás.
Kicsit karcosnak érzem a hozzászólásodat. Arról is tanúskodik, hogy nem néztél szét elég alaposan...
Gondolom, nem érzed reálisnak, hogy az eladók a jó tartási körülmény mércéjével mért terekben kínálják eladásra egy ilyen rendezvényen a portékájukat. Jártál már külföldi börzén is? Nekem csak a bécsi Exotica kiállítás, amiről személyes tapasztalatom van (voltam legalább 6-7 alkalommal), nincs érdemi különbség. Még a bemutató akváriumok tekintélyes részéről is ordít, hogy órákkal előtte, nem túl magas szakmai mércét állítva dobták össze őket.

Milyen vonalon nézelődtél? Akvarisztika terén (őket ismerem valamennyire, hisz' terrarisztikával nem foglalkozok) kint voltak jópáran a krémből, esetleg próbáltál pár szót váltani velük?
Növényesek is (legyen vízi, vagy szárazföldi) jópáran voltak, nem gyenge portékával. Lehetett kérdezni is olyan növényekről, amikhez nem ért az ember.
Azt persze szokni kell, hogy a vízi növények egy részét "szárazon" kínálják eladásra, de azt is tudni kell, hogy a nagybani termelők emers körülmények között állítják elő a növények igen tekintélyes hányadát.
Azt szintén tudni kell, hogy vannak olyan helyzetek, amikor csak a műnövény jöhet számításba. Nekem sem a kedvencem, de ettől a szitu még létező.
Az, hogy van gagyi is, sajnos létező dolog, na de ha kinézel az ablakon, a parkolóban sem kizárólagosan prémium kategóriás autók állnak. Nem csak nálunk, sehol a világon.
Zárójelben: semmilyen érdekeltségem nincs a TP-n, csupán nézelődni, mérsékelt mértékben vásárolni, nem utolsó sorban ismerősökkel találkozni, néhány emberrel tapasztalatot cserélni járok oda.
Ráadásul ha van is ilyen-olyan téren hiányérzetem, mindig úgy jövök el, hogy tanultam valamit, láttam valami újat, megmozdult pár új gondolat abban a szálkás, bükkfa fejemben.
 
Back
Oldal tetejére