• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza 2016. február 21.

Akvarisztika, növényes halas téma miatt mentem. Külföldön sem voltam hasonló rendezvényen, igazából nem volt elvárásom. Egyszerűen csak leírtam a benyomásomat. Valamiért azt gondoltam komolyabb instalációkkal érkeznek a kiállítók egy fizetős expora, illetve kiállítók terén is vártam volna pl vezető gyártók-forgalmazók bemutató standjait vagy ilyesmi (most hasamra ütöttem). Teszem azt én most pont egy nagyobb akvát tervezek összerakni és világítás ügyben egy hazai gyártót sem találtam, pedig van egy pár akik ezzel foglalkoznak. Kerestem pl a greenaquat is. Ha csak egy sima vásárról lett volna szó akkor tök ok. De igen, tapasztalatlanságból adódóan pl az is fura volt hogy szárazon vannak a növények, mire mi oda értünk már nem volt túl nagy a választék egyébként. Lehet nem érkeztünk időben.
 
Utoljára módosított:
Akvarisztika, növényes halas téma miatt mentem. Külföldön sem voltam hasonló rendezvényen, igazából nem volt elvárásom. Egyszerűen csak leírtam a benyomásomat. Valamiért azt gondoltam komolyabb instalációkkal érkeznek a kiállítók egy fizetős expora, illetve kiállítók terén is vártam volna pl vezető gyártók-forgalmazók bemutató standjait vagy ilyesmi (most hasamra ütöttem). Teszem azt én most pont egy nagyobb akvát tervezek összerakni és világítás ügyben egy hazai gyártót sem találtam, pedig van egy pár akik ezzel foglalkoznak. Kerestem pl a greenaquat is. Ha csak egy sima vásárról lett volna szó akkor tök ok. De igen, tapasztalatlanságból adódóan pl az is fura volt hogy szárazon vannak a növények, mire mi oda értünk már nem volt túl nagy a választék egyébként. Lehet nem érkeztünk időben.
Az a gond, hogy -sejtésem szerint- nincs lehetőség napokkal-hetekkel előtte odatelepíteni pl egy szép akváriumot. (gondolj bele, az ország másik feléről ezt milyen macera megoldani...)
Tudom, meg lehet oldani egyszerűbb elrendezésekkel, hogy egy beállt akváriumot víz nélkül odaszállít valaki, aztán újra feltölti a leszívott vízzel, de ez macerás kicsit. A bécsi kiállításon sem csinálták meg, azért volt teljesen opálos kb a 3/4-ükben a víz.
Korábban volt olyan alkalom, amikor a GA is képviseltette magát. Nem is gyenge standdal! Én személy szerint egyszer biztosan találkoztam velük. Hogy miért nincsenek ott, ezt a srácok jobban el tudják mondani.
Az akvarisztika amúgy méltatlanul alulreprezentált, ez nekem is fáj, de hát a kiállítás szervezők valamiért így hozzák össze a dolgot...
Azt például jó lenne tudni, hogy a nagy -és a kisebb- gyártók saját standdal miért nem jelennek meg, ebben egyetértek Veled.
Nem tudom, milyen stílusú lenne az a nagy akva...
Jut is eszembe: korábban például elkötelezett sügeresek is kimentek (gondolok itt például Lukács Laci bácsira, vagy éppen Zsozsikára), de már ők sem mennek, talán Vass Lajoson kívül másnál nem is láttam afrikait, néhány apistogramma azért volt itt-ott, egy helyen pár diszkosz...
Ha áprilisban kinézel, javaslom, menj többé-kevésbé konkrét elképzeléssel, kérdésekkel és alaposan nézz körül. Aztán bátran menj oda a standokhoz, kérdezz, beszélgess, nem fognak elzavarni. Akit a "nagy öregek" és a nem öregek közül is ismerek, mind segítőkész jó fejek. Persze, néha pár percre ott fognak hagyni, mert hát a vevőt is ki kell szolgálni...
Vannak néha külföldi eladók is az akvarisztikai részlegen (is), ha nem tudnak elég jól magyarul, de Te beszélsz valamilyen nyelvet az is működhet.
Meglátod, jó élmények is lesznek szép számmal.😉
 
Back
Oldal tetejére