• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza 2016. február 21.

Igen voltunk :)
Nálunk pont a múlt héten lett üres a terrárium,miután szeretett Karcsink " a kaméleon " eltávozott :( Rossz volt nézni az üres terráriumot így kimentünk körbenézni ;)
Ez lett a végeredmény :)
20160221_170823.jpg
20160221_170845.jpg
20160221_170943.jpg
20160221_170934.jpg
Teljesen átalakítottuk,mivel ez inkább rainforest terka :) Csak a hátfal volt meg indulás elött :) A lakó pedig egy Új-kaledóniai vitorlásgekkó lett :) Őkelme elbújt a növènyek közé :) De valami hasonló színü ;)
image-1a6ee8d48a98b644eb5e925470f0fafaa5ac0f2adc080a58d5572332f1dab82b-V.jpg
 
Utoljára módosított:
Voltam kint életem első Terraplázáján és megállapítottam hogy, nem nekünk akvakertészeknek vagy akvaristáknak van ez a rendezvény viszont jó volt átvételi pontnak mert egy pesti akvakertész kollégától hozzá jutottam háromféle Bucéhoz szintén három fajta microsorumhoz és még egy csomó növényhez. Azért végig néztem a sok kígyót, békát, pókot, bogarat.
 
Én is voltam kint. A belépőt felemelték. Állati hosszú volt a sor.
Utólag belegondolva totál nem éri meg kimenni, ha venni akar az ember. 1700 Ft, plusz amit akarok venni és egyáltalán nem olcsóbb, mintha boltban venném meg. Sőt... volt aki drágábban adta kint, mint a boltban.
Aztán most tudtam meg, hogy a magán emberkék a parkolóban adják-veszik a dolgokat. Ha én ezt tudom.....
Azért vettem egy pici pozsgást, 1 doboz algatablettát.
Nemrég megbeszéltem egy találkozót a bejáratnál, úgyhogy ott vettem kint 10 db red rilit és 5 db csoki sakurát.
Egy parkolóban kéne magán akvaplazat tartani :D
 
Tény,hogy nem olcsóbb mint üzletben,bár ez is cáfolható,mert sok állatkereskedésben azért extrém borsos árat kérnek egy-egy hüllőért !
De azért aki nem csak nézelődni,vagy egy növény ill. garnéla miatt megy ki,az azért talál magának való állatot !
A kínálat szerintem tökéletesen jó volt,(hüllők terén)ez nem akvarisztikai ill. növény vásár,hanem terrarisztikai ! A belépő,oké,nem kevés,de gondolom a bérleti hely se olcsó a tenyésztőknek !
Ha ingyenes lenne akkor milyen sor ált volna ??? Hosszú volt a sor,de szerintem 10 percnél nem álltunk tovább mi sem,pedig fél 11 kor értünk oda !
 
Tény,hogy nem olcsóbb mint üzletben,bár ez is cáfolható,mert sok állatkereskedésben azért extrém borsos árat kérnek egy-egy hüllőért !
De azért aki nem csak nézelődni,vagy egy növény ill. garnéla miatt megy ki,az azért talál magának való állatot !
A kínálat szerintem tökéletesen jó volt,(hüllők terén)ez nem akvarisztikai ill. növény vásár,hanem terrarisztikai ! A belépő,oké,nem kevés,de gondolom a bérleti hely se olcsó a tenyésztőknek !
Ha ingyenes lenne akkor milyen sor ált volna ??? Hosszú volt a sor,de szerintem 10 percnél nem álltunk tovább mi sem,pedig fél 11 kor értünk oda !

Azért ez akvarisztikai vásár is, igaz elég kis hányadban. Növények is vannak. Persze a név lehet félrevezető....:)
 
Ha 100-ból 5 volt aki akvarisztikával foglalkozott akor sokat mondtam szerintem :) Garnélákat én is megnéztem,halasokat is,de elég gyenge volt a felhozatal,látványosan nem is erről szolt,növény téren is a terráriumi növények voltak szinte csak de az is max 4-5 helyen !
 
Igazából nem a börze problémája, hogy nem jönnek olyan kereskedők akvarisztikai vonalból akik megfelelőek lennének az elvárásnak. Ha nincsenek, az azt jelenti, hogy nincs arra igény, max nagyon kis hányadban.
 
Én is voltam, de leginkább mert egy előzőn kinéztem magamnak a tigrismintás endler guppit és azóta bántam hogy nem vettem belőlük. Úgyhogy most reménykedtem hogy tudok néhányat venni.
Az eredmény:
25050811492_acf798394c_b.jpgP1120466 by Zsolt, on Flickr
25169078215_336df1e325_b.jpgP1120464 by Zsolt, on Flickr
Már csapják a szelet (vagyis vizet) a hölgyeknek a fiúk :)
Még egy JBL garnélakaját vettem és sikeresen akkor találták ki az eladók hogy cetliken kedvezményeket és ajándékokat is lehet nyerni, így egy JBL bögre tulajdonosa is lettem...

Egyébként nézelődni tényleg nem éri meg kimenni ennyiért aki akváriumozik. És mivel vasárnap már nem sok helyre tudnak menni a családok kicsit állatkertlátogatás feelingem volt. Kedvencem volt aki babakocsival nézelődött :confused:
 
Mi is jartunk regebben, meg mielött kiköltöztünk....meg ugye volt otthon vagy 10 terrariumom, igy mindig volt indokom, hogy kimenjek...asszonypajtas nagy örömere...:D
Akvarisztikai vonalon nem is igazan nezelödtem, de nem is volt erös a kinalat. "Hüllösökböl" azert voltak jo kis standok, vettem is mindig valamit, aztan a költözes miatt szepen lealdozott a hobbynak...:cry: De majd talan egyszer...addig is igyekszem ujra akvarizalni...:)
 
Akkor éri meg kimenni és belépőt venni, ha konkrétan vásárolni akar valaki valamelyik kiállítótól. Egyébként megoldás a parkolóban egymás között lebonyolított adás-vétel is. Sok példa van rá.
Érdemes nyitásra menni, akkor még nincs nagy tömeg és sor sem. 11 után jöttem ki és alig hittem el mekkora sor kígyózott. Tavaly valamelyiken a Green Aqua csapatból is voltak kint, azt hiszem a Dennerle márkával.
 
Utólag belegondolva totál nem éri meg kimenni, ha venni akar az ember. 1700 Ft, plusz amit akarok venni
Ez nagyon relatív. Voltam párszor nézelődni/vásárolni és voltam parkolói eladó is pont két éve.
A tömeg mindig nagy és személy szerint azt fájlalom, hogy a szervezők nem erősítenek rá az akvarisztikai vonalra, no meg növény/virág is lehetne picivel több.
2009 óta szinte mindig elmentem a bécsi Exotica-ra is. Hát az a hanyatlás, amit azóta tapasztalni lehet az kiábrándító. oda 9-10 euro a beugró és például 2015. december 27.-én teljesen pofára estünk, mert az az árus, akitől halkajákat és néhány apróságot, hálókat szoktunk venni nem is jött el. Idén valószínűleg már nem lesz kiállítás sem, de ha igen, hát nem tudom, mi kell történjen, hogy elmenjek.
Szerény véleményem szerint, ha a hazai szervezők az akvarisztikai és a növény (vizinövény, virágok, szobanövények) szekciót kicsit fel tudnák hozni, fényévvel verné a bécsi szörnyűséget. Évek óta ez a véleményem egyébként.
Ja, azt nem is mondtam, hogy évek óta figyelem: hüllő, rovar, növény/virág fronton kb a magyar és szlovák kiállítók mentik meg a kiállítás becsületét a sógoréknál.
 
Akkor éri meg kimenni és belépőt venni, ha konkrétan vásárolni akar valaki valamelyik kiállítótól.
Szerintem ha az emberben van érdeklődés a téma iránt, nézelődni is megéri. Esetleg pár szót beszélni a kiállítókkal, tenyésztőkkel, része lenni a forgatagnak/hangulatnak.
Állatkertbe se vásárolni megyünk;) (nem bántósdiból mondom ám:))
 
Szerintem ha az emberben van érdeklődés a téma iránt, nézelődni is megéri. Esetleg pár szót beszélni a kiállítókkal, tenyésztőkkel, része lenni a forgatagnak/hangulatnak.
Állatkertbe se vásárolni megyünk;) (nem bántósdiból mondom ám:))

Jó pár éve szinte mindegyikre kimegyek. Mindig vásárolok is, meg körbenézek, amennyire az aktuális tömeg ezt megengedi nagyobb kényelmetlenség nélkül. Egyáltalán nem vettem bántásnak. Azon bejegyzésemet azoknak írtam akik még nem voltak, vagy még csak 1-2 alkalommal nézték meg. Egyébként mindig egyedül megyek be a családból, addig a többiek kint töltik az időt az ismerősök családjaival. A gyerekeket még egy ideig nem is viszem be szerintem (3 és 2 évesek), a tömeg miatt.
 
Back
Oldal tetejére