• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terminalia catappa - Indiai mandulafa

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Hozzájutottam egy catappa maghoz amit szeretnék elültetni. Kaptam hozzá leírást így aszerint csinálom, de nem írja milyen talajba kéne ültetni.
Jó vízáteresztő talajt javasol, mibe ültessem? :)
Ha sikerrel járok akkor beszámolok majd.
terminalia%20catappa.jpg
 
Nagyobb kertészeti áruház lesz a megoldás. Remélem kapok holnap.
 
Kicsit több, mint 1200 Ft-ért lehet rendelni indiából 10 darabos csomagot. Nem tudom milyen gyorsan nő ez a fa, de ha 2-3 mag sikeresen kikel, akkor gyanítom 1-2 év múlva már bőven fedezi egy átlagos akvarista igényeit, pár évvel később pedig zsákszámra lehet osztogatni a leveleket.
Viszont úgy tudom, hogy nem bírja a hideget, télen nem maradhat kint, ami nagyon megnehezíti a dolgot (fóliasátor, üvegház, vagy minden ősszel kiásni)...
 
Még ott tartok, hogyan tudom kicsíráztatni? :)
Sziasztok! Látom elég régi az utolsó hozzászólas de hátha érdekel még valakit. Van itt olyan azóta akinek sikerült életbe tartani? Kicsíráztatni könnyű volt: v alakba belevágtam a mag oldalába a kemény részig és egy lyukat csináltam. Beletettem állott(klórmentes) csapvízbe 24 órára, utána orhide földbe ültettem. 3 hónap múlva nem láttam semmit, mondtam anyukámnak hogy csináljon valamit a földel, ültessen bele valamit. Amikor elkezdte a földet leszedni akkor már legyökereztek de véletlenül eltörte a gyökereiket(2 mag volt). Ennek ellenére mindkettő kicsírázott, az egyik az elrohadt. Amikor kiszedtem láttam hogy a gyökereit elrágták a bogarak. A másik megmaradt. Hozott 2 nagy levelet amik pár hete elrohadtak és leestek. Azután hozott még 2 levelet de most az egész növény elrohadt... :( mi lehetett ennek az oka? Tápozni csak egyszer tápoztam, azóta lecserélt akváriumvízzel öntöztem. Ja és amikor az előző kirohadt lecseréltem a földjét rovarmentesre. De akkor mi lett vele?IMG_20170223_152639.jpg
 
Sziasztok! Látom elég régi az utolsó hozzászólas de hátha érdekel még valakit. Van itt olyan azóta akinek sikerült életbe tartani? Kicsíráztatni könnyű volt: v alakba belevágtam a mag oldalába a kemény részig és egy lyukat csináltam. Beletettem állott(klórmentes) csapvízbe 24 órára, utána orhide földbe ültettem. 3 hónap múlva nem láttam semmit, mondtam anyukámnak hogy csináljon valamit a földel, ültessen bele valamit. Amikor elkezdte a földet leszedni akkor már legyökereztek de véletlenül eltörte a gyökereiket(2 mag volt). Ennek ellenére mindkettő kicsírázott, az egyik az elrohadt. Amikor kiszedtem láttam hogy a gyökereit elrágták a bogarak. A másik megmaradt. Hozott 2 nagy levelet amik pár hete elrohadtak és leestek. Azután hozott még 2 levelet de most az egész növény elrohadt... :( mi lehetett ennek az oka? Tápozni csak egyszer tápoztam, azóta lecserélt akváriumvízzel öntöztem. Ja és amikor az előző kirohadt lecseréltem a földjét rovarmentesre. De akkor mi lett vele?View attachment 26639
Valószínü valaki túlöntözte :/.
 
Felhozom.

Ha sikerül csíráztatnom, szerintetek a kis fácska túlélné, hogy nyáron/tavasszal/ősszel dézsában lenne a szabadban, télen pedig a sötét garázsban, a leanderek mellett teleltetném?
 
Back
Oldal tetejére