• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Természetes gyógymódok

Liqui Carbo. Arról nincs semmi konkrét infóm, hogy valóban natúr glutáraldehid-e, de szerintem van rá esély. Mivel úgyis volt itthon egy flakon alján pár ml maradék, inkább ezt használtam easy carbo helyett, hátha ütősebb lesz.
 
Azt mondod, hogy a carbo hathatós szer darakór ellen, vagy inkább a sózás segített? Arról tudok, hogy a hőmérséklet növelése szokott segíteni, de így hogy azt nem változtattad érdekes ez a sós-carbos kezelés.

Gondolom a Liqui carbo lehetett...engem is érdekel ez a megoldás, ha működik mert Borarasok nálam is vannak, sőt szeretném bővíteni a kollekciót. Lehet ők nem is nagyon bírnák a túl magas hőmérsékletet.
 
Erősen valószínű, hogy a carbo is hatásos. Elkövettem azt a hibát, hogy 6 nap kezelés után csináltam egy alapos vízcserét, ekkor tünetmentes volt az összes halam. Utána írtam az előző hozzászólást. Nem kalkuláltam bele, hogy hidegben lassabban fejlődnek a kis dögök. Két nap múlva újra megjelent pár pötty, érdekes módon a lazacokon, amik korábban nem kapták el. Már nem sóztam vissza a vizet, aggódtam az élőlényeim egészségéért, csak a dupla carbot adagoltam továbbra is. És szépen elmúlt, nem volt több újrafertőződés. A halak még betegnek sem látszottak, a pöttyöket leszámítva, vakarózni sem vakaróztak.
A só biztosan hatásos szer darakór ellen, csak nem eléggé. Állítólag az ilyen kósza viszketegségeknél, amiből bármi lehet, magában is hatásos és képes megelőzni a pöttyök kialakulását. A magas hőmérséklet nem árt a parazitának, csak gyorsabban fejlődik tőle. Azért szokás felfűteni az akváriumot, mert amíg a halak bőrében befúródva sunnyog az egysejtű, addig védve van a gyógyszerektől, és csak a szabadon úszó fázisban lehet kiirtani. Meleg vízben hamarabb eléri a sérülékeny fázist, így nem kell olyan sokáig erős gyógyszerekben úsztatni az akváriumot. Nekem nem volt fűtőszálam raktáron, ezért vágtam bele így a kezelésbe. Mire időm lett volna venni, addigra meg már javulni kezdtek a halak.
Összességében azt gondolom, hogy egy jól szűrt akváriumban, jó kondícióban lévő, stresszmentes halakkal ez a betegség közel sem olyan veszélyes, mint amilyen híre van. Életemben most találkoztam vele másodszor, és mind a két alkalommal elhullás vagy bármi komoly mellékhatás nélkül megúszták a halaim. Valamikor tavaly télen sikerült pár új hallal columnaris-gyanús valamit is behurcolnom. Akkor hoztam a lazacokat, és a szájukon fehér izé képződött. A columnaris papíron nagyon veszélyes és akár 24 óra alatt is tömeges pusztulást okozhat. Én meg akkor is csak megsóztam a vizet, mert nem akartam nifurpirinollal kiirtani az összes szűrőbacim. A sót ez a baci sem szereti, de szintén nem biztos módszer ellene, épp csak valamit segít. A halak meg szépen meggyógyultak, bár sokáig tartott. Elhullás itt sem volt. Ma már nifurpirinolos haltápot is etetnék velük, de akkor még nem tudtam, hogy ilyen létezik.
 
Sziasztok!

Bár nem természetes gyógymódról kérdeznék,de nem találok topikot a betegségekre(biztos én vagyok béna).
A helyzet a következő:Vettem 3db szivárványos guppit(csak ők vannak jelenleg),szép egészségesek voltak,eléggé harcoltak de nem volt durva,ma 3nap után észrevettem az egyik fején egy fehér foltot ami nő, a másik meg dörgölőzik a tereptárgyakhoz, a harmadik tünetmentes.A következőket tettem:10liter víz egy vödörben, hozzáadtam egy kanál tengeri sót,adagolás szerint a dara ellen malachitzöldet,a "lyukak a fejen" jelenség miatt pedig sera baktopurt,egy mandula levelet is bedobtam és feltekertem a fűtőt 30fokra.Mit csináltam rosszul?Min változtassak?Mit tehetek még?Az adagolásokat tudom,mikor tehetem őket vissza a helyükre és mikor etethetem őket?

Segítségeiteket köszönöm előre is!
 
Sziasztok!
Olvasgattam a kamillarol. Sok info nincs az akvariumi hasznalatrol... Szerintetek az aktiv szen semlegesiti a hatasat? 160 l-es akvariumhoz mennyi kamilla kell es milyen gyakran? Csak baj eseten erdemes hasznalni vagy vizcsereknel is? Nagyon koszi a valaszokat :)
 
Sziasztok!
Nálam is felütötte egy két hete a darakór a fejét. Feltehetően valamivel behoztam, mert nem változott semmi az akváriumban ami stresszt okozott volna a halaknak. Végig olvastam a fórumot és első körben próbálkoztam vegyszerek nélkül. És.... úgy néz ki bevált. Bár mielőtt megköveztek naponta figyeltem a halak állapotát és megvettem a gyógyszert is nekik s.ra co.ta.ur... de nem használtam. Csak hogy ne legyen reklám 😊. Jelenleg a pontok száma csökkent, meg az egyik neonon van talán egy. Amit csináltam az első héten az ajanlott dupla adag easy carbo ment, a második héten alga beindulás miatt viszont visszavettem az ajánlott felére. Valamint a hőmérsékletet 23 tol 26 rá állítottam. Véleményem szerint ha a halak erősek és nem stresszeljük tovább őket akkor öngyógyítóak. Természetesen ezek az én tapasztalataim. Nem biztos hogy súlyos esetben ennyi elegendő. A lényeg a napi ellenőrzés. 😊
 
Sziasztok! Új garnélák érkezését követően darakórosak lettek a Boraras brigittae-k. Szám szerint mind a 10 db. Ennyi van egy 20 literes akváriumban. A pöttyökön kívül a viselkedésük is megváltozott. Korábban is jártam már így, igaz akkor csak egy halon jelent meg. Akkoriban nem carboztam a garnélák miatt, de elkezdtem minimális mennyiséget adagolni és 4-5 nap alatt rendbe is jött a hal. Jelenlegi akváriumban alapban is napi 0,5 ml carbot adagolok. Ezt az adagot emeltem napi 1,2 ml-re, 2 nap után teljesen eltűntek a pöttyök...
 
Hi!
Valami magyarázat rá?
Sokat küzdöttem fátyolbetegséggel, a paraziták mindig újra támadtak, de mivel ez egy garnélás akvában történt endler guppikkal íigy nem volt lehetőség gyógyszerezni a vízet. így jött a toboz aminek jótékony hatásárol rengeteget lehet olvasni. Fertőzések visszafogása, vízlágyitás stb. Mióta hasznlok tobozokat eddig nem volt problémám.
 
Sokat küzdöttem fátyolbetegséggel, a paraziták mindig újra támadtak, de mivel ez egy garnélás akvában történt endler guppikkal íigy nem volt lehetőség gyógyszerezni a vízet. így jött a toboz aminek jótékony hatásárol rengeteget lehet olvasni. Fertőzések visszafogása, vízlágyitás stb. Mióta hasznlok tobozokat eddig nem volt problémám.

Jó ötlet. A guppik a kemény vizet szeretik, lágy vízben fogékonyabbak a betegségekre. Az égertoboz savanyítja a vizet. Az alacsony PH-t viszont a paraziták nem szeretik :)
Nincs esetleg ötleted, hol lehet Budapest környékén égertobozt találni a természetben?
 
Jó ötlet. A guppik a kemény vizet szeretik, lágy vízben fogékonyabbak a betegségekre. Az égertoboz savanyítja a vizet. Az alacsony PH-t viszont a paraziták nem szeretik :)
Nincs esetleg ötleted, hol lehet Budapest környékén égertobozt találni a természetben?
Nekem van, Veresegyházán liter számra. Tudok postázni is.
 

Attachments

  • IMG_20210122_131243.jpg
    IMG_20210122_131243.jpg
    139.5 KB · Megtekintések: 13
Nagyon köszönöm a felajánlást, de én magam szeretnék gyűjteni. Sajnos még nem találtam égeres területet elérhető távolságban (rendszeresen gombászunk a családdal).
Értem, Veresegyházán a tóparton elég sok fa van, illetve a fenyves erdőben is.
 
Jó ötlet. A guppik a kemény vizet szeretik, lágy vízben fogékonyabbak a betegségekre. Az égertoboz savanyítja a vizet. Az alacsony PH-t viszont a paraziták nem szeretik :)
Nincs esetleg ötleted, hol lehet Budapest környékén égertobozt találni a természetben?
Nem gyűjtenék a környéken, mert már az agglomeráció is borzalmasan terhelt, és az a növényvilágra is tartós hatással van.
Ha mindenáron égertobozt szeretnél, a legszebbek és legnagyobbak Hévíz környékén találhatók.
De a Catappa levele is antibakteriális hatású, a fokhagymát sem szeretik a paraziták és baktériumok egy jó része. Igaz, 5 napig nem lesz szükség AmbiPur-ra. :rolleyes:
 
Nem gyűjtenék a környéken, mert már az agglomeráció is borzalmasan terhelt, és az a növényvilágra is tartós hatással van.
Ha mindenáron égertobozt szeretnél, a legszebbek és legnagyobbak Hévíz környékén találhatók.
De a Catappa levele is antibakteriális hatású, a fokhagymát sem szeretik a paraziták és baktériumok egy jó része. Igaz, 5 napig nem lesz szükség AmbiPur-ra. :rolleyes:
Ön a város másik feléről beszél, de ez természetvédelmi terület és 30 éve nem adtak el egy telket se, ez teljesen szép, szabad erdős, fás terület. És nagyon szép egészséges tobozokat szoktam gyűjteni és ezerszámra veszik meg tőlem. És eddig mindneki csak dicsérte.
 
Ön a város másik feléről beszél, de ez természetvédelmi terület és 30 éve nem adtak el egy telket se, ez teljesen szép, szabad erdős, fás terület. És nagyon szép egészséges tobozokat szoktam gyűjteni és ezerszámra veszik meg tőlem. És eddig mindneki csak dicsérte.
Hátöööö, ez az akvakertész fórum, és nemigen szokás magázódni. Igaz, hogy bőven az anyád korában járok, tán idősebb is vagyok nála, de maradjunk abban, hogy Te.
Mivel vadásztam is (vadgazdálkodás része, nem sport) a levegő nem statikus. a légmozgás oda is el tudja vinni a nemkívánt szennyezőanyagokat.
Régen a Kopaszinál gyűtöttünk, most az egy abszolút kizárt gyűjtőhely. Sajnos.
 
Hátöööö, ez az akvakertész fórum, és nemigen szokás magázódni. Igaz, hogy bőven az anyád korában járok, tán idősebb is vagyok nála, de maradjunk abban, hogy Te.
Mivel vadásztam is (vadgazdálkodás része, nem sport) a levegő nem statikus. a légmozgás oda is el tudja vinni a nemkívánt szennyezőanyagokat.
Régen a Kopaszinál gyűtöttünk, most az egy abszolút kizárt gyűjtőhely. Sajnos.
A Kopaszi gátnál mindig is koszosabb volt a levegő, mint itt vidékén egy természetvédelmi területen. Egy nagy fenyves erdő és 3 tó mellett. Meghát agglomeráció ide vagy oda, ez még akkor is vidék és tisztább a levegő, lehet hogy már nem annyira, mint 20 évvel ezelőtt, de még mindig kifogástalan.
 
A Kopaszi gátnál mindig is koszosabb volt a levegő, mint itt vidékén egy természetvédelmi területen. Egy nagy fenyves erdő és 3 tó mellett. Meghát agglomeráció ide vagy oda, ez még akkor is vidék és tisztább a levegő, lehet hogy már nem annyira, mint 20 évvel ezelőtt, de még mindig kifogástalan.
30 évvel ezelőtt nem volt olyan a Kopaszi, mint amilyennek leírod. Kiváló planktonozó hely is volt, nagyon szerettem odajárni. Sajnos, múlt időt kell használjak.
 
Back
Oldal tetejére