• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Teri

Szia!
Rég volt kép és info, hogy érzik magukat a növények, virágzott azóta orchidea?
Szia, köszi az érdeklődést.
Az utóbbi hetekben nem igazán foglalkoztam sem vele, sem a többi üveggel. Reggel megkapja a párásítást és ennyi. Virágzás nem volt.
Szét fogom bontani, valami mást tervezek helyette.
 
Azt hittem, hogy meg tudom valósítani a promókon látható üde zöld kicsi kertet. Ez nem igazán sikerült.
Időközben átgondolva, már az alapoknál elbaltáztam pár dolgot. Nem kellett volna 2-3 cm parafa emelést tennem a henger alá, mivel ez folyamatosan szívja a vizet amivel fel van töltve, ezért a körülötte lévő talaj állandóan magas vízben áll. Az ide telepített növények így nem tudták eldönteni, hogy emers, vagy submers állapotban éljenek.
A paláston csak a moha érzi jól magát, minden más szenved.
 
Pedig az elején pont a moha nem akart szép lenni nem? Az orchideáknak sem jó a hengeren?
Én is szemezek már egy ideje ezzel a terrabase kérdéssel de még nem szántam rá magam elégé.
 
Pedig az elején pont a moha nem akart szép lenni nem? Az orchideáknak sem jó a hengeren?
Én is szemezek már egy ideje ezzel a terrabase kérdéssel de még nem szántam rá magam elégé.
Igen a moha nehezen indult meg, de lassan kikupálódott, az orchideák az elején szépen fejlődtek.
Jelenleg minden stagnál, a hengerről a többi növény kikopott, a talajra telepítettek is itt tartanak.
Természetesen ez nem a henger hibája - az jól ki van találva - egyszerűen én hanyagoltam el a gondozást, tápozást.
 
Őszintén megmondva, ezt most nem igazán bánom, hogy így alakult. Nem szép ezt mondani, de valamiért nem... megfogalmazni sem tudom miért. Valószínűleg az elején hajtott a kíváncsiság, de ez időközben kissé alábbhagyott.
Fejben már összeállt a következő dolog amit ebben az üvegben tervezek megvalósítani.
 
Back
Oldal tetejére