• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Térérzet növelése

És ilyen esetben nem lesz brutál trapéz formája a képnek? Ezt hogyan korrigálod? Versenyeken nem jár ilyen módosításért kizárás?
Illetve ez a 17mm nem igazán tiszta. Olvastam róla, de mivel ilyet állítani nem tudok, nem tudom, hogy a gyakorlatban ez mit jelent. :p
itt egy jó példa a gyújtótávolságok közti különbségekre, hogy mit is jelenteken a mm-ek adott helyzetben
angle.jpg

a korrekció szinte végtelen játékot enged, persze bizonyos mérték után a trapéz formát egyenesre húzva nagyon életlenné torzulnak a részletek, de ez meg már függ a fényképezőgéptől és az utomunka szoftvertől, hogy mennyit enged

szabályok a vágásra és torzításra nincsenek, bármilyen versenyen elindíthatsz egy ilyen fotót
 
Lehet hogy ez nektek egyértelmű, de azért megkérdezem.
A térérzetet egy scape-nél úgy emelhetjük, hogy perspektívát adunk neki? Ezt úgy értem, hogy a scape vonalai valahol egy látható, vagy képzeletbeli pontból erednek, és onnan szétágazva "felénk jönnek"?
Erre gondolok:
Untitled.png
Ez az egyetlen módszer a vonalakat tekintve?
 
Lehet hogy ez nektek egyértelmű, de azért megkérdezem.
A térérzetet egy scape-nél úgy emelhetjük, hogy perspektívát adunk neki? Ezt úgy értem, hogy a scape vonalai valahol egy látható, vagy képzeletbeli pontból erednek, és onnan szétágazva "felénk jönnek"?
Erre gondolok:
View attachment 15336
Ez az egyetlen módszer a vonalakat tekintve?
Nem
Szerintem az előterbe nagyobb kövek,hatra felé egyre kisebbek.Ezaltal az aki mélyebbnek fog tünni.
 
Lehet hogy ez nektek egyértelmű, de azért megkérdezem.
A térérzetet egy scape-nél úgy emelhetjük, hogy perspektívát adunk neki? Ezt úgy értem, hogy a scape vonalai valahol egy látható, vagy képzeletbeli pontból erednek, és onnan szétágazva "felénk jönnek"?
Erre gondolok:
View attachment 15336
Ez az egyetlen módszer a vonalakat tekintve?
Igen és nem.
A párhuzamos vonalak a távolban összetartanak. Van egy horizont vonal, aminek a magasságában találkoznak, afelé tartanak (távlatpont), ennek variálásával tudsz játszani a betekintés szögén.

7123b7107efc253109aad07631f5c097.jpg

Az a nehéz az építkezésben, hogy míg a 2D ábrázolásnál (rajz) a méretek a távlati pont felé haladva egyenletesen csökkennek, addig az építkezésnél kombinálnod kell a dekorok elhelyezését a méretváltozásokkal. Hiszen maguk a dekorok (pl kő) nem perspektívikusak, ilyen hatást többnyire csak több dekor együttes használatával tudsz elérni.
 
Lehet hogy ez nektek egyértelmű, de azért megkérdezem.
A térérzetet egy scape-nél úgy emelhetjük, hogy perspektívát adunk neki? Ezt úgy értem, hogy a scape vonalai valahol egy látható, vagy képzeletbeli pontból erednek, és onnan szétágazva "felénk jönnek"?
Erre gondolok:
View attachment 15336
Ez az egyetlen módszer a vonalakat tekintve?
Igen, az a lényeg, hogy a "vonalak" egy pontba (enyészpont) tartsanak, legalábbis a mi esetünkben. Ha két fókuszpontot veszel fel, akkor azzal pedig kiemelni tudsz, nem mélyíteni.
Wiki: https://hu.wikipedia.org/wiki/Perspektíva

Nagyon jó példa Leonardotól az Utolsó vacsora: last-supper-perspective-lines.gif
 
Igen és nem.
A párhuzamos vonalak a távolban összetartanak. Van egy horizont vonal, aminek a magasságában találkoznak, afelé tartanak (távlatpont), ennek variálásával tudsz játszani a betekintés szögén.

View attachment 15337

Az a nehéz az építkezésben, hogy míg a 2D ábrázolásnál (rajz) a méretek a távlati pont felé haladva egyenletesen csökkennek, addig az építkezésnél kombinálnod kell a dekorok elhelyezését a méretváltozásokkal. Hiszen maguk a dekorok (pl kő) nem perspektívikusak, ilyen hatást többnyire csak több dekor együttes használatával tudsz elérni.
A növényeknél ugyanez?
Előre a nagyobbakat, hátra a kisebbeket, ugye? De levélméret, vagy magasság szerint?
Csomó weboldalon azt írják, hogy a magasabb növényeket hátra rakjuk, az alacsonyabbakat előre, a nagylevelűt hátra, a kisebb levelűt előre. Ez ellentétes az előzőekben tárgyaltakkal, nem?
 
Amano papa eme mesteri remekművében előszörre nem igazán találom a fentebb tárgyaltakat, mégis hatalmas perspektívája, illetve térérzete van a medencének.
De a fókuszpont az érezhető.
7ce715ac09c593229e3d1f4721dc56917.jpg
 
Utoljára módosított:
Amano papa eme mesteri remekművében nem igazán találom a fentebb tárgyaltakat, mégis hatalmas perspektívája, illetve térérzete van a medencének.

Igen de érdemes lenne az arányokat nézned.

Ez egy 400x150x150-es méret. 1.5 méteren elég sok teret lehet érzékeltetni növények megfelelő pozicionálásával.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére