• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Térérzet növelése

viktorlantos

Alapító
Admin
Betehettem volna más topikba is, de ez talán megérdemel egy külön fejezetet.

Mai első

Most eltekintve attól, hogy mennyire passzol ebben a formában vagy sem. A mélység érzetet egész ügyesen sikerült megoldani ezekkel a nagyobb darab kövekkel és a szintemeléssel.

10648856_793700994032607_7398797462115545283_o.jpg
 
A dekorhomok és a növény talaj közül az elválasztó kikerül, vagy növényekkel lesz eltakarva?
Érdekes a kőhasználat, viszont a "hegyek" hirtelen ránézve olyan látszatot keltenek, mintha valahol hátrébb lennének. Érdekes optikai játék és tanulságos is.:)
 
Az az egy darab nagy kő középen, nagyon vonzza a tekintetet, lehet nem kellene oda. Az előtérben elhelyezett kövek meg aránytalanul nagyok a hátsó sziklákhoz képest. De lehet növényesítve ez a különbség már nem fog látszódni. Nem akart kritika lenni, de én szemem ezt látja. :)
 
Az az egy darab nagy kő középen, nagyon vonzza a tekintetet, lehet nem kellene oda. Az előtérben elhelyezett kövek meg aránytalanul nagyok a hátsó sziklákhoz képest. De lehet növényesítve ez a különbség már nem fog látszódni. Nem akart kritika lenni, de én szemem ezt látja. :)

Lehet pont az volt a cél az elöl lévő nagyobb kövekkel, hogy a hátsó "helyvonulat" még távolibbnak tűnjön. Nem?
 
Az az elol kozepen levo nagy ko tenyleg nem jo oda. Nagyon kilog.
A kepen levo aki mereteirol tudni lehet valamit?
 
Mélységérzetre tényleg jó ötlet, de nekem nagyon zavaró, hogy hátul csúcsosodva/állítva, elől pedig laposan/fektetve legyenek a dragon kövek.
 
Az elől lévő lehet, hogy dragon összetörve, de én meg pont azt néztem, hogy nem adja ki azt a rá jellemző szerkezetet, ami pont a lényege lenne.
Az álló és az elöl fekvő viszont tényleg az egységes kép ellenében hat. Nem tudom, beültetve, felnevelve mennyi marad belőle?
 
Láttam pár layout-ot, amiben a térérzet a kövek és fák ügyes elhelyezésén kívül arra is épített, hogy olyan növénypárokat alkalmazott, amivel úgy tűnt, hogy az akvárium sokkal mélyebb.

Össze tudnánk kaparni olyan növénypárokat, csoportokat, amivel lehet növelni a térézetet úgy, hogy előlre kerül a nagyobb levelű, hátra az apróbb?
Pl. elől glosso gyep, hátul HC.
Ki tud még ilyeneket? :)
 
Láttam pár layout-ot, amiben a térérzet a kövek és fák ügyes elhelyezésén kívül arra is épített, hogy olyan növénypárokat alkalmazott, amivel úgy tűnt, hogy az akvárium sokkal mélyebb.

Össze tudnánk kaparni olyan növénypárokat, csoportokat, amivel lehet növelni a térézetet úgy, hogy előlre kerül a nagyobb levelű, hátra az apróbb?
Pl. elől glosso gyep, hátul HC.
Ki tud még ilyeneket? :)
Pl elől a nagyobb kövekhez aci, hátul meg parvula mini. Sőt, elöl akár lehetne az aci elé még beszúrni valamennyi eleocharis sp. montevidensist is.
 
Helló fiúk, helló lányok!

Szóval van ez az akváriumom (tekintsünk el a jobb hátsó sarok ürességétől és az ordenáré szűrőtől), amit valahogy nem érzek fotón olyan mélynek, mint amilyen mélységet valóban mutat és tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan növelhetném kicsit meg a térérzetet, hogy fotón is szembetűnő legyen.
19369508680_4d3034c0de_h.jpg
 
Helló fiúk, helló lányok!

Szóval van ez az akváriumom (tekintsünk el a jobb hátsó sarok ürességétől és az ordenáré szűrőtől), amit valahogy nem érzek fotón olyan mélynek, mint amilyen mélységet valóban mutat és tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan növelhetném kicsit meg a térérzetet, hogy fotón is szembetűnő legyen.
19369508680_4d3034c0de_h.jpg


Alapvetően ugye a perspektívikus ábrázolással lehet szépen térérzetet növelni, illetve azzal, hogy elől valami nagyobb dolgot használsz, és egy ugyanolyann tűnő, de kisebbet pedig hátul. Az előbb említettem, hogy pl. a növényzettel lehet ilyet csinálni, de kővel, fával is. Én, most a legeslegelső aquascapes akváriumomon is ilyennek fogok kísérletezni.
 
Amúgy adtál ötletet, én is inkább alacsonyabb, de mélyebb akváriumot rendezek be legközelebb, nagyon nagy mélységet lehet neki így adni.

Hogy konkrétat is mondjak, egy tipp: elölre rakj egy anubiast, aminek nagyobb a levele, mint a hátsónak.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére