• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Koka-Wabi-Kusa

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok!

Akik még az előző naplómat is figyelemmel követték ott feltűnhetett egy gömb amiben csigákat tartottam meg egy anubiast.
Na most hogy az akvárium elindult és már pont ma 3 hetes így elérkezettnek láttam az időt hogy elindítsam ezt a gömböt mint növény neveldét.
Egyenlőre csak HC van benne meg néhány szár Parvula mini,no meg a kis fa utánzatomon jávai moha.
Napi kétszer spriccelek akvárium vízzel,illetve esténként 30-50 perc a levegőztetés.
A HC már szerintem nőtt is egy picit.Ja a világítás,ezt úgy gondoltam a természet mint amúgy általában megoldja nekem így napi 5-6 órában napsütötte a gömböm.
Tervezek még bele növényt főleg magasabbra növő félét,esetleg ebben a tapasztaltabb wabisok adhatnának tanácsot :cool:
Íme néhány telefonos kép:
9t5co80qpmio839ecd4.jpg

flhiufmrivxjaf0daas.jpg

1kg7z6uopx9tkhu5ko3a.jpg
 
Sziasztok!
Kisebb változások történtek a tálaknál,a gömben változatlan a helyzet ami azt jelenti hogy lassan de biztosan növekszenek a növények és jönnek elő az új hajtások.A másik tálat megszüntettem mert megtaláltam még egy régebbi beszerzésem gyümölcsét egy csiga alakú hosszított asztali üveg dekorációt.Na ebbe gondoltam ki egy wabit amit a kis tálból összepakoltam,illetve mohával is próbálkozom aztán majd kiderül.
Néhány képet dobok fel:
cx4096a8980uufxg53.jpg

sqy8bvvwz8awx48uhjif.jpg

o5uxxd9kvsld68a4r4jk.jpg

wmo9598ipiqf6ucl4aw.jpg

sjsmbiv81abq6olmozcu.jpg
 
ez az utóbbi elrendezés ez király, de a csigaság miatt nem sok látszik belőle kívülről a spriccelés miatt, nem?
el kéne vágni hosszában félbe, hogy tényleg tál legyen... :) de most komolyan, akkor látszana minden.
viszont a táj maga baromi jó.
 
Köszi!
Látszik így is csak szarok a fényképek,élőben úgy néz ki hogyha szemben állsz az asztallal ahol van akkor pont belátod a scapet ahogy az utolsó fotón is van.
Egyébként a spriccelés miatt tényleg nem sok látszik oldalról.Elvágni meg nem akarom mert ki tudja még mi lesz benne :D
Most jelenleg egy 11 w-os 6500 k csővel világítok ( konyhai hideg fény) nekik napi 3 órában,mivel mostanában nem volt elég természetes fény na meg készülök az őszre.Természetesen ha süt a nap akkor mennek ki az erkélyre.
 
Üdv!
A hétvégén az üveggömb wabinak vége lett :(,vagyis még meg van de egy smile mosollyal elrepedt.
Vasárnap reggel konstatáltam a dolgot hogy az étkező asztal lamináltja felszívta szépen a kicsordogáló vizet amitól faszán meg is dagadt,az Én fejem meg az idegességtől dagadt meg :rage:.
Most elhatároztam hogy csináltatok egy 40 x 20 x 23 akváriumot amibe minden wabiba szánt növényemet belepakolom,valami scapet kialakítva,aztán majd bár ezt még az asszony nem tudja ebből az akváriumból szeretnék egy külön garnélásat csinálni :D
Bár fogalmam sincsen hova fogom berakni,de mindenképpen kell egyet vennem,mert nem szeretném az eddigi nevelt kis növényeket kukázni.
Majd jelentkezem ha elkészült.
 
Sziasztok!
Jelentkezem.Tegnap beszereztem egy kis üveg csodát 35 x 18 x 23 méretben.Hazaérve neki is láttam a berendezésnek,hogy minél előbb kipakoljam a másik kér tálat.
Tudom ez már nem wabi kategória inkább akváriumban nevelt növények száraz környezetben.
A világítás 1 x 11 w 6500 k ami pont passzol az akihoz fényben.
Azt már korábban is említettem hogy nem kizárt eme akvárium garnélásnak indítása de ez még a jövő.
Íme kettő fotó:
HC,Elatine,Ludviga,Bacopa,Crypto wendtii,Moha a felhozatal:

pc216p2gqdizouwdlel.jpg


bxx1mqniomvulclkd0n.jpg
 
ha jól értettem az eddigieket, emersnek ennél több fény kell majd. jóval több.
A fény ennyi marad,max még belefér még egy cső és akkor 2 x 11 watt lesz.De eddig sima ablakból kapott napfénnyel és szűrt fénnyel is elvoltak és növögettek szépen.Közeleg a sötétség a tél és így kellett valami fényforrás,ez volt otthon konyhai 11 w fehér 6500 k T5 :D
Bár tegnap ahogy rendeztem be már elgondolkodtam egy akasztós szűrőn és a garnélákon most úgy is sok a szaporulat,bár az asszony két akváriummal már biztos a nemtetszését nyilvánítaná ki :)
 
Ezennel leporolom ezt a naplót és új néven újraindítom.
Mivel még mindig nincsen szívem kidobálni az akváriumból kiszedett növényeket,gondolván egy merészet csináltam egy "tálat"
Az idézőjel majd a fotók láttán lesz érdekes.:rolleyes:
Egyenlőre amit tudni érdemes:
- tropica táptalaj,felette szokásos manado
- növények karácsony moha,Hydro,Ludwiga,Hm és még sokan mások.
Semmilyen elképzelésem nem volt ezzel az indítással,csak az hogy jobb helyen lesznek itt mint a kukában :D
Képeket majd rakok fel.
 
Back
Oldal tetejére