• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Roca del Diablo 60 litros

keszalvo

Bölcs Ent
a1_2014_3_24_u1aymkj5bq.jpg


Üdvözletem minden kertésznek!
Nyitok egy vadonatúj naplót a hamarosan,már csak két hét,induló akváriumomnak.
Az előző naplómban rengeteg tanácsot kaptam,itt szeretném megköszönni a hozzászólásokat és útbaigazításokat,illetve hogy ilyen sokan ránéztetek a naplómra.
Remélhetőleg a most induló naplóban is sok segítséget kapok majd Tőletek.
A tények és amin változtatni már nem tudok :)
Technikai:
-Akvárium opti withe üveg 60 x 30 x 35 63 liter
-Szűrés Tetra Ex 600,a gyári műanyag golyók cserélve lesznek
-Világítás Quad T5 2 x 24 w GA-s
-Fűtés Jager 75 w
-CO egyenlőre nincs

Berendezés:
-Tép talaj Aqva Basis Plus 2,5 liter
-Talaj 10 l Manado
-Kövek Kalcit kövek,sziklák,bazalt kövek
-Fa folyami gyökér

Működéshez szükséges:
-GA-s wellness csomag Micro-Macro-Easy Carbo
-Seachem Prime 100 ml vízkezelő

A növény listát később csatolom.

Az elképzelésről az előző naplómban olvashattok,de egy kép erejéig ide is berakom:

ea6dvpzq8koemtitcn8u.gif


Véleményeket,ötleteket szívesen fogadom mert mint azt a fiatal lány az első randin mondaná:Nekem ez lesz az első!:p
 
Utoljára módosított moderátor által:
A növény listám amivel indulok,egy kedves fórumozónak köszönhetően,így kedvezőbb árban jöttem ki:
1vallisneria spiralis
2 cryptocoryne wendtii "brown"
3 cryptocoryne parva
4 ceratophyllum demersum
5 anubias nana
6 fissidens fontanus
7 vesicularia ferriei "weeping"
8 echino8dorus uruguayensis
9 hemianthus micranthemoides
 
Jó lesz ez, kezdj bele, úgyis amikor beleteszed az akiba a dekorokat, változni fog a layout.
Később, ha lesz Co2 is, majd a szűrő cseréjét is tervezd be.
 
Köszi Satu a biztatást!
Már látom magamat hajnalokig bíbelődni a kinézeten,de is olyan mint a tetoválás,hiába csináltatsz magadra egyet utána azt nézed hogy jobb lenne egy másik mert azt már unod.

szűrő cseréjét is tervezd be.
Megijesztesz :eek:
63 literre kicsi ez a szűrő ha lesz Co2 ?
GA-s srácok ajánlották 80 literig.
 
Szerintem a 600-as szűrő 63 literre azért annyira nem ördögtől való. De sok mozgástered nincs.
 
Köszi Satu a biztatást!
Már látom magamat hajnalokig bíbelődni a kinézeten,de is olyan mint a tetoválás,hiába csináltatsz magadra egyet utána azt nézed hogy jobb lenne egy másik mert azt már unod.


Megijesztesz :eek:
63 literre kicsi ez a szűrő ha lesz Co2 ?
GA-s srácok ajánlották 80 literig.

Ne rémülj meg, :) nekem 1 évig üzemelt hibátlanul ez 64l-en, de amikor teletömtem bio-rioval, és az algakertészet végén ha megnézed a képet, ahol növények hada volt, na ott lett kevés.
 
Köszi Satu a biztatást!
Már látom magamat hajnalokig bíbelődni a kinézeten,de is olyan mint a tetoválás,hiába csináltatsz magadra egyet utána azt nézed hogy jobb lenne egy másik mert azt már unod.


Megijesztesz :eek:
63 literre kicsi ez a szűrő ha lesz Co2 ?
GA-s srácok ajánlották 80 literig.
Elrendezéstől és növény felhasználástól függ, de nagyon a határ.
Egy low-techet egy kevés növénnyel még simán elvisz, de egy high-tech steam-es akinál már nagyon a határon mozogsz evvel a szűrővel. Amúgy nekem a két szigetes , két fás elrendezés tetszik a nagyobb sziklákkal, de az ösvényt én hátul vagy középütt szűkebbre venném.
 
Elrendezéstől és növény felhasználástól függ, de nagyon a határ. Egy low-techet egy kevés növénnyel még simán elvisz, de egy high-tech steam-es akinál már nagyon a határon mozogsz evvel a szűrővel. Amúgy nekem a két szigetes , két fás elrendezés tetszik a nagyobb sziklákkal, de az ösvényt én hátul vagy középütt szűkebbre venném.
Cecska rátappíntottál a lényegre,nem tervezek dzsungelt bár tudom azzá válhat hamar :)
Örülök hogy azt az elrendezést választottad,hogy miért,azt csak úgy bedobáltam hogy meg tudjam mutatni tesóméknak meg az unokaöcsémnek mi is az amit nem sokára akarok,neki az akvárium egyenlő a tegyünk bele halakat azt jó van:D
Nekem is ez tetszett meg legelőször,max kisebbre veszem majd a gyökereket és a sziklákat közelebb viszem.
Viszont kérdésem az lenne hogy a sziklák mögött a talajt fel kell hoznom szintbe vagy maradhat a szokásos 5-6 cm hátrafelé emelkedve?
 
Cecska rátappíntottál a lényegre,nem tervezek dzsungelt bár tudom azzá válhat hamar :)
Örülök hogy azt az elrendezést választottad,hogy miért,azt csak úgy bedobáltam hogy meg tudjam mutatni tesóméknak meg az unokaöcsémnek mi is az amit nem sokára akarok,neki az akvárium egyenlő a tegyünk bele halakat azt jó van:D
Nekem is ez tetszett meg legelőször,max kisebbre veszem majd a gyökereket és a sziklákat közelebb viszem.
Viszont kérdésem az lenne hogy a sziklák mögött a talajt fel kell hoznom szintbe vagy maradhat a szokásos 5-6 cm hátrafelé emelkedve?
Ha nem akarsz a szikla mögött növényt, akkor maradhat az 5-6 cm talaj, de ha igen akkor csak magas növésűt tudsz használni vagy feltöltöd a szikla mögötti részt is talajjal. Viszont előbb lássuk milyen az akiban, ez az elrendezés, s majd elmondom a véleményem.;)
 
Viszont előbb lássuk milyen az akiban, ez az elrendezés, s majd elmondom a véleményem.
Oké! Köszi,elvileg hátul vallisneria spiralis lenne,de ez tuti fix.
Ahogy megjön az aki nekiállok sakkozni,aztán dobom fel a képeket ;)
 
Helló mindenki!
Tegnap megjött minden felszerelés ami kell,most már csak az aki hiányzik a repertoárból.
Az Ex 600-as-t jobban megvizsgáltam hogy minden oké e,kipróbálni még nem tudtam,majd ha indul az akvárium.
Bár lehet hogy beüzemelem egy vödörben az nem fog ártani neki,csak ha valami gebasz van akkor még időben tudjak lépni,ne akkor mikopr már be van rendezve az aki.
A lányom odajött és csak annyit kérdezett: mi a neve ennek a robotnak:D
A világítás is jó lesz kipróbáltam majdnem megvakultam annyira erős volt hirtelen,a kihúzható síneket majd a többi kollégához hasonlóan hajlítanom kell hogy ráüljön az aki szélére.
Egyenlőre ennyi most a kinézeten agyalok :bookworm:
 
Respekt az ifjú hölgynek! Egy igazi Padawan lehet! :D
Mikorra várod az akit kb? :) Kíváncsan várom, hogy fog majd mutatni az üvegben.
 
Respekt az ifjú hölgynek! Egy igazi Padawan lehet! Mikorra várod az akit kb? Kíváncsan várom, hogy fog majd mutatni az üvegben.
Köszi!
Az aki elvileg holnap érkezik,aztán megyek érte munka után.
Szerintem hétvégén a kövek és a gyökerek átmennek az utolsó simításokon,az akit meg feltöltöm vízzel,egyrészt a szivárgás ellenőrzésére másrészt a szűrőt kipróbálni.Itt dől el az is hogy a feleségem mennyire bírja a "zajt" amit kibocsájt :D
Én bizakodó vagyok,de a lányom is sokat segít majd :)
 
Megpróbáltam megcsinálni egy szurdokosabb részt a két szikla mahinálásával,illetve a növénylistámat térbe beemelni.
Erre jutottam :




bwis7itv1gu9og3mmo.jpg


9okkqzwta00adsu0vyyb.jpg
 
nagyon jó így a scape, de talán ha páratlan számú cserepet használnál? :)
viccen kívül: szerintem jó terv.
 
Back
Oldal tetejére