• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Te mikor adagolod az Easy Carbot? (szavazás)

Mikor adagolod az Easy Carbot az akváriumba?

  • 8+ órával a lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 7 5.6%
  • 6 órával a lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 12 9.5%
  • 2-4 órával lámpa bekapcsolása előtt

    Votes: 27 21.4%
  • Közvetlen a lámpa bekapcsolása előtt.

    Votes: 31 24.6%
  • Bekapcsolás után

    Votes: 49 38.9%

  • Total voters
    126
A dobozban is kell a növényeknek a fény, mert a klorofill egy veszélyes anyag. Ha nincs használatban, akkor folyamatosan termelődnek a szabadgyökök, amik szétszedik a sejtet, ezért a növény sötétben lebontja a klorofillját. A tropica nem tudom, pontosan hogyan csinálja, de máshol a sterilen, légmentesen lezárt dobozokban egyáltalán nincs CO2 utánpótlás- csak amit a növény a légzésével termel, ami az elégetett cukorból származik. A fotoszintézis nyomatására szükség van, hogy egészséges növény legyen az eredmény, de a növekedéséhez szükséges energia érdemi részét a készen adott cukorból nyeri.
A fotoszintézis ideje alatt a megtermelt szerves anyagok a tároló szervek felé áramlanak, szerintem a carbo is így viselkedik, hiszen kész tápanyag, nem pedig a fotoszintézis alapanyaga. Leveszi a terhet a növény válláról, hiszen kevesebb energiát kell előállítania a fotoszintézissel.
Szerintem a carbo adagolása nem hat közvetlenül a fotoszintézisre, de erről egyáltalán nem találtam rendes tanulmányt, a téma elég szűk réteget érint, hogy ilyesmi hemzsegjen a neten.
(Egyébként reggel adagolom, lámpagyújtás után.)
 
Utolsó hozzászólásom óta nem este, hanem délután (mikor munkából hazaérek) adagolom a carbo-t.Nagy változásról nem nagyon tudok beszámolni, mert az akváriumom is nagy változásokon esett át az utóbbi hetekben.
 

Hasonló topikok

Válaszok
10
Megtekintések
818
Válaszok
714
Megtekintések
54K
Válaszok
99
Megtekintések
11K
Back
Oldal tetejére