• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Sziasztok!

Aquarium Mineral GH/KH+-szal szeretném visszasózni a RO vizet 150 ppm-re. A doboz hátulján az van, hogy RO vízhez egy adagolókanál (2g) minden 10 liter vízhez eredményezi a kb. 300 microsiemenst.

Jól számolok, ha azt gondolom, hogy 100 liter RO víz 150-es ppm szintjéhez 10g (5 adagolókanál) só kell?
Nincs TDS- mérőd?
 
De van! viszont 1 liter vízben felkevertem 2 g sót, beöntöttem a többi vízhez a hordóba, és a 8-as ppm csak 27-re ment fel. Szóval valami nem kóser szerintem, ezért gondoltam, hogy hátha elszámoltam valamit.
 
De van! viszont 1 liter vízben felkevertem 2 g sót, beöntöttem a többi vízhez a hordóba, és a 8-as ppm csak 27-re ment fel. Szóval valami nem kóser szerintem, ezért gondoltam, hogy hátha elszámoltam valamit.
Nézd!En vízcsere után,feltöltöm az akváriumot,megmerem a Tds-t,utána addig adagolom amíg 120ppm nem lesz a víz(az akváriumban).
 
Nézd!En vízcsere után,feltöltöm az akváriumot,megmerem a Tds-t,utána addig adagolom amíg 120ppm nem lesz a víz(az akváriumban).

Ahogy adagolod, nem marad még só, ami csak később oldódik fel, és ezáltal ahogy később oldódik, folyamatosan tolja fel majd a ppm-et? Csak azért kérdezem, mert a hordó alján maradt egy kevés só, és attól félek, hogy ha felsósom 150-ig, akkor utána feloldódás után az majd jóval feljebb nyomja a vizet.
 
Ahogy adagolod, nem marad még só, ami csak később oldódik fel, és ezáltal ahogy később oldódik, folyamatosan tolja fel majd a ppm-et? Csak azért kérdezem, mert a hordó alján maradt egy kevés só, és attól félek, hogy ha felsósom 150-ig, akkor utána feloldódás után az majd jóval feljebb nyomja a vizet.
De,ezt a 120ppm-et nem kell szent írásnak venni!Ha felmegy 140-re akkor sincs semmi!Akkor csináld azt mint itt páran a fórumon,hogy egy kis edénybe feloldod előre az Ro vízben kb 3-5 kanállal,es ha mar feloldódott azt öntöd a vízbe!
Meg egyszer mondom a 120ppm CSAK IRÁNYADÓ;LEHET TÖBB;ÉS KEVESEBB!
 
De,ezt a 120ppm-et nem kell szent írásnak venni!Ha felmegy 140-re akkor sincs semmi!Akkor csináld azt mint itt páran a fórumon,hogy egy kis edénybe feloldod előre az Ro vízben kb 3-5 kanállal,es ha mar feloldódott azt öntöd a vízbe!
Meg egyszer mondom a 120ppm CSAK IRÁNYADÓ;LEHET TÖBB;ÉS KEVESEBB!

Rendben!
Nagyon köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok,

ha a tds mérőhöz (kici occo kínai) hoz olyan kalibráló löttyöt kaptam ami mikrosiemensben van meghatározva abból én tudok valahogy ppm-et ?

köszönöm szépen
 
Sziasztok!

Aquarium Mineral GH/KH+-szal szeretném visszasózni a RO vizet 150 ppm-re. A doboz hátulján az van, hogy RO vízhez egy adagolókanál (2g) minden 10 liter vízhez eredményezi a kb. 300 microsiemenst.

Jól számolok, ha azt gondolom, hogy 100 liter RO víz 150-es ppm szintjéhez 10g (5 adagolókanál) só kell?
Az előző hozzászólásomban a link alatt is részletezik, hogy nincs pontos váltószám a két mértékegység között (kivéve konyhasó..). De ha a közelítő 0,5-ös szorzóval kalkulálsz, akkor 300 µS/cm = 150 ppm TDS, vagyis a 100 liter vízhez 20g, azaz 10 adagolókanál kell (a leírásod alapján), nem? Vagy én számolok rosszul?
 
A legtöbb "(kici occo kínai)" mérőműszer gyárilag kalibrálva van (már amennyire :) ) és utólag nem kalibrálható. Csodálkoztam is, hogy a tiéd mégis az :) Az enyémen is van TEMP gomb is, de persze nem tud hőmérsékletet mérni :D
 
A legtöbb "(kici occo kínai)" mérőműszer gyárilag kalibrálva van (már amennyire :) ) és utólag nem kalibrálható. Csodálkoztam is, hogy a tiéd mégis az :) Az enyémen is van TEMP gomb is, de persze nem tud hőmérsékletet mérni :D

TDS-3 tipusú, itt a fórumon vettem, most, hogy próbáltam mártogatni majd a HOLD gombot nyomni - 10 ppm-el kevesebbet mér.
Azt hiszem emelnem kell a Gh-n ezek alapján, de továbbra is csak saccolni tudok.
TEMP nálam 19,2-3 22 fokos szobában. A termosztát hőmérője az akvárium mellett 22,75 fokot mér, szóval alálő a műszer 3-4 fokkal.
 
TEMP nálam 19,2-3
Ezeknek a szondája állítólag 2-3 perc alatt tudja csak átvenni a víz hőmérsékletét, vártál vele ennyit? Tudom, hogy ez nem segít a kalibrálási problémádon, de talán a TDS-mérésnek is nagyobb bizalmat szavazhatsz, ha a hőmérséklet is pontosabb :)
 
Utoljára módosított:
Ezeknek a szondája állítólag 2-3 perc alatt tudja csak átvenni a víz hőmérsékletét, vártál vele ennyit? Tudom, hogy ez nem segít a kalibrálási problémádon, de talán a TDS-mérésnek is nagyobb bizalmat szavazhatsz, ha a hőmérséklet is pontosabb :)

vártam vele - kb három tizedenként emelkedett egy ideig - az eltérést ez után tapasztaltam (előtte nyilván több volt)
 
Sziasztok. Kivételesen ezt a topicot nem olvastam végig. Az a gondom hogy a pár hónapja vásárolt RO szuűröm nem teszi a dolgát. Tettem rá pluszba egy szilikát szűrőt, ezzel egy napig sikerült 1 tds vizet produkálni de azután már 90 tds körül mozog. Van valakinek ötlete? Mértem egy kh szintet az 7-8 ppm. Így nem lesz soha 4 kh☹️
 

Attachments

  • 5B30C524-F4A9-4B71-BB4A-FA83699F7C78.jpeg
    5B30C524-F4A9-4B71-BB4A-FA83699F7C78.jpeg
    197.7 KB · Megtekintések: 27
Sziasztok. Kivételesen ezt a topicot nem olvastam végig. Az a gondom hogy a pár hónapja vásárolt RO szuűröm nem teszi a dolgát. Tettem rá pluszba egy szilikát szűrőt, ezzel egy napig sikerült 1 tds vizet produkálni de azután már 90 tds körül mozog. Van valakinek ötlete? Mértem egy kh szintet az 7-8 ppm. Így nem lesz soha 4 kh☹
Milyen sebességgel és milyen arányban termelődik a jő/rossz víz? Nem lehetséges, hogy az áramlásszabályzó túl kicsi?
 
Sziasztok. Kivételesen ezt a topicot nem olvastam végig. Az a gondom hogy a pár hónapja vásárolt RO szuűröm nem teszi a dolgát. Tettem rá pluszba egy szilikát szűrőt, ezzel egy napig sikerült 1 tds vizet produkálni de azután már 90 tds körül mozog. Van valakinek ötlete? Mértem egy kh szintet az 7-8 ppm. Így nem lesz soha 4 kh☹
Használt vagy új volt amikor vetted?
A 90 az sok, membrán lesz a ludas.
 
Milyen sebességgel és milyen arányban termelődik a jő/rossz víz? Nem lehetséges, hogy az áramlásszabályzó túl kicsi?

Újonnan vettem. Mindent szakszerűen csinaltam. Membrant nem fogtam meg. És alkalmazom a mosast előtte és utána is 3 percig. Érdekes hogy mikor megnyitom a mosó csapot akkor le megy 40 re de az elzárást követően vissza áll 80-90 re. A bejövő víznek 349 a tds szintje.
 
Back
Oldal tetejére