• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TC420 - TC421 Led vezérlő "DAYLIGHT","DUSK TILL DAWN" konfigurációs filet keresnék !

Igazából a napfelkelte-naplemente effekt most szinte teljesen tökéletes, finomítgatom majd.Persze nem ártana elolvasni ha találok normális leírást a százalékok pontos beállítására az átmenetekkel kapcsolatban.Már kicsit pozitívabban látom a világot.... lassan, de már dereng az alagút vége.:)
Ebben a formában sajnos nem tudsz a programozásban nekem segíteni.(a jó oldala a wifinek, hogy nem kell kábellel összekötnöm.Pc-hez való kábelezés nékül is lehetőségem van állítgatni, feltölteni a programot és futtatni is persze)
 
Igazából a napfelkelte-naplemente effekt most szinte teljesen tökéletes, finomítgatom majd.Persze nem ártana elolvasni ha találok normális leírást a százalékok pontos beállítására az átmenetekkel kapcsolatban.Már kicsit pozitívabban látom a világot.... lassan, de már dereng az alagút vége.:)
Ebben a formában sajnos nem tudsz a programozásban nekem segíteni.(a jó oldala a wifinek, hogy nem kell kábellel összekötnöm.Pc-hez való kábelezés nékül is lehetőségem van állítgatni, feltölteni a programot és futtatni is persze)
Az élet rákényszerít a megoldásokra. :)
De minden jó, ha a vége jó. Örülök, hogy sikerült megírni a konfigot, az rgb-n meg tudsz idővel finomítani. Én hetekig játszottam az arányokkal, megnéztem úgy 100 time-lapse videót meg fotót naplementékről. A piros nálam is hiányzik, helyette a növényes kb. lila színeivel operálok. Ar rgb viszont elvileg bármilyen színt meg tud jeleníteni, pirosat, sárgát be tudod vele lőni.
Egy gyorsított lejátszás video? :)
 
Elkészítettem a videót.Nem vagyok rá büszke, de aminek látszódnia kell talán az látszódik.
A konklúzió: A TC421 Wifi vezérlő csak és kizárólag csak !!!!!!! a "LED CONTROL " programmal működik!!!!!! (Pled-hez nem csatlakozik semmilyen módon)
Finomhangolhatósága látszólag hátrányban van a TC420-al szemben.A korábbi verziós vezérlő (TC420) a "Pled" programmal programozható akár 1 perces lépésekben is. Logikus és talán elfogadható magyarázatot sem tudok adni az újabb egység 30 percenkénti programozhatóságával kapcsolatban, de szerintem nem is fontos....valós időben semmilyen ugrás nem tapasztalható.
Töléletesen elégedett vagyok a végeredménnel.Kényelmes, hogy nincs szükség kábel használatra..... viszont hátrány, hogy telefonról készített beállítások viszont a PC-s programba nem imporhálhatóak és fordítva is igaz ez !! (WTF?)
Csatolok egy screenshootot a beállításaimról:

LED Control 2.1  -  2 DAYLIGHT Kellaz64 1.jpg LED Control 2.1  -  2 DAYLIGHT Kellaz64 2.jpg

 
Elkészítettem a videót.Nem vagyok rá büszke, de aminek látszódnia kell talán az látszódik.
A konklúzió: A TC421 Wifi vezérlő csak és kizárólag csak !!!!!!! a "LED CONTROL " programmal működik!!!!!! (Pled-hez nem csatlakozik semmilyen módon)
Finomhangolhatósága látszólag hátrányban van a TC420-al szemben.A korábbi verziós vezérlő (TC420) a "Pled" programmal programozható akár 1 perces lépésekben is. Logikus és talán elfogadható magyarázatot sem tudok adni az újabb egység 30 percenkénti programozhatóságával kapcsolatban, de szerintem nem is fontos....valós időben semmilyen ugrás nem tapasztalható.
Töléletesen elégedett vagyok a végeredménnel.Kényelmes, hogy nincs szükség kábel használatra..... viszont hátrány, hogy telefonról készített beállítások viszont a PC-s programba nem imporhálhatóak és fordítva is igaz ez !! (WTF?)
Csatolok egy screenshootot a beállításaimról:

View attachment 53558 View attachment 53559

Jók lettek a fények, megvan az a vörös is a napnyugtában. Jobban követi este a valós fényeket, mint a célként felrakott felvételen.
Írsz többet is még, vagy örülsz, hogy túl vagy ezen? :)
 
Túl vagyok igen :). Nem gondolom, hogy tudnék e még finomítgatni, talán nem.... ez pont olyan ahogy "megálmodtam" !
A valóságban sokkal látványosabb mint a videón, nincs ugrás hirtelen változás, egyszóval mondhatnám tökéletes !!! :)
Kérdésekre nagyon szívesen válaszolok , de szerinttem a videókban mindent kimerítően leírtam.
Még egy konklúzió: a TC420 bőven elég, az ár-érték arány különbség abszolút nem éri meg ha valaki ilyen vásárlásra adná a fejét.
(a wifin kívül semmi különbség nincs a két verzió között, a beállítások után soha nem fogod a wifi előnyeit kihasználni, a készüléket tovább vagy még egyszer programozgatni .)
 
(a wifin kívül semmi különbség nincs a két verzió között, a beállítások után soha nem fogod a wifi előnyeit kihasználni, a készüléket tovább vagy még egyszer programozgatni .)
Amire kíváncsi lennék, hogy óraszinkronizálási lehetőség van wifin keresztül, vagy menyire pontos az órája ezeknek? Némelyik időkapcsoló elég pontatlan, és hamar elmászik a pontos időhöz képest. Sajna én erre kényes vagyok
 
Igen van, hogy mennyire pontos azzal kapcsolaban még nincs tapasztalatom.
Én annyit tudok hozzá fűzni a óra pontosságáról, a TC-420, 1 hónap alatt kb. 2 percet késik. Az enyémen ezt tapasztaltam. Ilyenkor a számítógéppel csatlakoztatásával szoktam újra szinkronizálni az időt.
 
Sziasztok. Megjott nekem is a tc-420-am. Amikor be voltam ra indulva mindennap nezegettem a postaladat, mire megjott( egy hete vagy ketto) mar annyira nem rangat meg. Azt hittem rakotom a ledeket, tapot es gomb nyomasokkal belovom. Nem... Pc-re kell kotni, es 17 oldal wikipedia oldal olvasasa utan sem ertem hogy mi van. Annak idejen az efajta pc-s kihivasokat, 17.000 kaloriat elegetve, es 2 litert izzadva, vigan lefejeztem, de mar mas idok jarnak. Kell ez nekem? Azt sem tudom, tudok-e kotni ra valamit. Lehet ezt lakasban esetleg masra is hasznalni? Esetleg vilagitas idozitesre vagy barmi masra? Amit kaptam hozza tutorialt, azt elege szuken mertek.
 
Szovetseges nyelven.... Nem talalom az enigmamat. Az illusztralt kepeken be tudom allitani rajta az orat, es ha kell a hangot. View attachment 56679 View attachment 56680
Ha nem is akváriumba akarod használni, akkor csak 12 vagy 24 voltos ledeken tudod használni a lakásban. A PC-re csak addig kell kötnöd, még beprogramozod, mert valójában csak ott tudod ezt elvégezni, de nem muszáj PCvel folyamatos csatlakozás. Csak ha esetleg frissíted a időt, mert egy idő után késni szokott.

Hogy kell e neked?!!! azt már te döntöd el.
 
Sziasztok. Megjott nekem is a tc-420-am. Amikor be voltam ra indulva mindennap nezegettem a postaladat, mire megjott( egy hete vagy ketto) mar annyira nem rangat meg. Azt hittem rakotom a ledeket, tapot es gomb nyomasokkal belovom. Nem... Pc-re kell kotni, es 17 oldal wikipedia oldal olvasasa utan sem ertem hogy mi van. Annak idejen az efajta pc-s kihivasokat, 17.000 kaloriat elegetve, es 2 litert izzadva, vigan lefejeztem, de mar mas idok jarnak. Kell ez nekem? Azt sem tudom, tudok-e kotni ra valamit. Lehet ezt lakasban esetleg masra is hasznalni? Esetleg vilagitas idozitesre vagy barmi masra? Amit kaptam hozza tutorialt, azt elege szuken mertek.

A programozáshoz nem kell összekötni a lámpád és a PC-t, csak akkor, amikor a vezérlőre akarod feltölteni amit összehoztál, hogy melyik csatorna milyen százalékban tolja a teljesítményt. Ha ez megvan, utána zsinórt kihúz, és gyönyörködsz, ahogy megy szépen az egész.
A progit egyáltalán tudtad telepíteni?
 
Utoljára módosított:
A programozáshoz nem kell összekötni a lámpád és a PC-t, csak akkor, amikor a vezérlőre akarod feltölteni amit összehoztál, hogy melyik csatorna milyen szézalékban tolja a teljesítményt. Ha ez megvan, utána zsinórt kihúz, és gyönyörködsz, ahogy megy szépen az egész.
A progit egyáltalán tudtad telepíteni?
Nagyon szepen koszonom a segitseget. Semmit nem csinaltam meg vele,viszont Gergo kollega kamrad segit a programozasban. Meglatjuk mi lesz belole, de nem fuzok hozza sok remenyt. Utolag belegondolva nem is tudom minek rendeltem meg. Mostmar mindegy. Ha esetleg megis megmarad, talan a garnis polcra be tudom tenni.
 
Nagyon szepen koszonom a segitseget. Semmit nem csinaltam meg vele,viszont Gergo kollega kamrad segit a programozasban. Meglatjuk mi lesz belole, de nem fuzok hozza sok remenyt. Utolag belegondolva nem is tudom minek rendeltem meg. Mostmar mindegy. Ha esetleg megis megmarad, talan a garnis polcra be tudom tenni.

Nekem olyan CD volt a csomagban, ami üres volt. :mad:
A netről lett letöltve aztán, és onnantól már simán ment minden.
Kérlek, nézd meg, hogy a mellékelt pici CD-n van-e valami.
Ha nincs, akkor kiírom egy lemezre és elküldöm Neked postán, vagy a Mammut-on, vagy bárhogy. :)
 
Sziasztok. Megjott nekem is a tc-420-am. Amikor be voltam ra indulva mindennap nezegettem a postaladat, mire megjott( egy hete vagy ketto) mar annyira nem rangat meg. Azt hittem rakotom a ledeket, tapot es gomb nyomasokkal belovom. Nem... Pc-re kell kotni, es 17 oldal wikipedia oldal olvasasa utan sem ertem hogy mi van. Annak idejen az efajta pc-s kihivasokat, 17.000 kaloriat elegetve, es 2 litert izzadva, vigan lefejeztem, de mar mas idok jarnak. Kell ez nekem? Azt sem tudom, tudok-e kotni ra valamit. Lehet ezt lakasban esetleg masra is hasznalni? Esetleg vilagitas idozitesre vagy barmi masra? Amit kaptam hozza tutorialt, azt elege szuken mertek.

Én eladtam a TC420 vezérlőmet. :)
Pont ezért amit írsz. :D
 
Back
Oldal tetejére