• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TC420 - TC421 Led vezérlő "DAYLIGHT","DUSK TILL DAWN" konfigurációs filet keresnék !

5050-es 5db piros/ 1 fehèr növèny led, 4,6 mèter-es(5730 helyett mert ezt rossza küldtek ès visszakaptam az árát igy ingyen) 5630 hidegfehèr 4,6 mèter Ledszalag. Lumines Solis profilba utánrendelt PVC átettszö burával 3 sor szalag fèrt bele.
 
Èszrevettem hogy a halak rühellik a hidegfehèr fènyt ha magas akkor a növènyek árnyèkába illetve sötètebb helyekre, syürö mögè bujnak. Tisztelt Kellaz60 tablázata alapján állitottam be a szalagokat százalèk arányosan. A 5/1 piros kèk 5050 42% on megy max ès a. 5630 a hideg fehèr 32% on. Kèt 4cm-es ventivel támogatva. Ventik nèlkül kellemes melegek az aluprofilok. A ventiket kondival kellet ellátnom a PWR megszakitó vezèrlö miatt, igy a fènyerövel parhuzamosan nö a fordulatszámuk. Egy a szinesre egy a fehèr szállra kötve. Mivel a szalagok hssza nem èri el az 1 mètert igy sorba kötve hatèkonyabb az energia ellátásuk.
 
Sziasztok, mai nap rendeltem aliról egy ilyet:

LICAH TC-421 PLUS LED Timer Controller sunshine sunset effect maker

Erre való program beszerezhető valahonnan?
 
Sziasztok, mai nap rendeltem aliról egy ilyet:

LICAH TC-421 PLUS LED Timer Controller sunshine sunset effect maker

Erre való program beszerezhető valahonnan?
Nincs ebbe semmi különös a 420-hoz képes. Csak a WiFi van pluszba. A programot te írod meg magadnak, ízlés / igényed szerint.
 
Kicsit fura angollal, és néhány fura tanáccsal, de az alis oldalán egész részletes leírás van róla. Ott leírja a kettő közötti különbségeket és a TC421 programozási korlátait, példával.
 
Kicsit fura angollal, és néhány fura tanáccsal, de az alis oldalán egész részletes leírás van róla. Ott leírja a kettő közötti különbségeket és a TC421 programozási korlátait, példával.
Ezt is megnézem majd, de tudod nekünk van 420-as, be van állítva aztán évek óta hozzá se nyúltunk :) mert nem is kell. Ehhez persze kell egy átgondoltság is, ami szerintem így néz ki:

Összesen max 6 program kell.
(1-3. Non stop, 0-24 órában futó beállított értékek)
1. Karbantartáshoz - így bármelyik napszakban nekiállhatok.
2. Szemléhez, dekorációs halvány fény - ha a sötét akváriumot valamiért ki akarom világítani ijesztegetés nélkül.
3. Full fény, vagy más beállított érték, fotózáshoz, egyéb célokra.
4-6 Világítási programok, low/mid/high tech.

Persze a telefon sokszor nálunk van és biztosan kényelmesebb a fotelból bekapcsolva pl. felkapcsolni, mint a szekrényt kinyitni és ott kapcsolgatni, de az se ritka, hogy a telefon a másik szobában van, vagy töltőn. Már persze abból az évi összesen 5-6 alkalomból :)
 
De maga programja, vagy a szerkezet?
Ez jó kérdés.
Szerintem a TC420 nagyon ötletes szerkentyű. A TC421-et nyilván az "okos" "WI-FI" stb. láz szülte. Szerintem a 420 jobban használható (ha eltekintünk a WIFI-től).
Vajon át lehetne-e írni a TC421 programját TC420-ra? Van-e hardveres akadálya? Van-e a itt a fórumon valaki, aki képes lenne rá? (Sajnos én nem.)
Nem vagyok érintett benne (pillanatnyilag), de érdekelne a válasz.
 
Én kipróbálom, ha majd akad egy 421es a kezembe. Mi történhet? Legfeljebb nem megy rá a progi, mert nem ismeri fel.
Ránézésre tök egyforma a régi és az új hardver, csak a WIFI modulban különböznek. Elvileg a 420-ba is be lehetne tenni a WIFI-t, a helye megvan. De az is lehet, hogy azt a memóriát fordították a WIFI kezelésére, amit korábban a precízebb időzítésnek adtak. Az a baj, hogy nem tudjuk a háttér információt, hogy miért lett szegényesebb a készülék tudása?
További kérdés, hogy a régi, precízebb időzítésre vajon van-e igény? Vagy inkább a WIFi a fontosabb a felhasználóknak?
Egyébként milyen programozó készüléked van (lenne) hozzá?
 
Egyébként milyen programozó készüléked van (lenne) hozzá?
Lehet híányosan fejeztem ki magam, vagy csak te értetted rosszúl. :)
A 420asnak a megirt programját próbálnám feltölteni a 421 drivere, USB-n keresztül. Semmi hokusz-pokusz. Ha nem tölti fel, akkor nem kompatibilis. Ha viszont feltölti, és működteti, akkor, egy "fapados" program lett hozzá írva, a 421esnek,és lusták voltak a meg lévő 420as programba belenyúlni, hogy beileszék a wifit.
 
Lehet híányosan fejeztem ki magam, vagy csak te értetted rosszúl. :)
A 420asnak a megirt programját próbálnám feltölteni a 421 drivere, USB-n keresztül. Semmi hokusz-pokusz. Ha nem tölti fel, akkor nem kompatibilis. Ha viszont feltölti, és működteti, akkor, egy "fapados" program lett hozzá írva, a 421esnek,és lusták voltak a meg lévő 420as programba belenyúlni, hogy beileszék a wifit.
Jah... akkor tényleg félreértettem. Azt hittem a firmware-t töltenéd rá próbaképpen.
 
Sziasztok, nekem 421-esem van. Egyáltalán nem hiányzik precízebb időzítés. A wifi funkció viszont nagyon jó.

Két problémám van vele:

- Áramszünet esetén elfelejti a programját, és valami gyárira áll át. Ez azért gond, mert 0-24-ben maxon megy, egy nyaralásnál nem túl jó ha ezt több napig kapja az akvárium.

- A mobil app nem tálalja.

Másnak volt hasonló?
 
Back
Oldal tetejére