• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TC420 - TC421 Led vezérlő "DAYLIGHT","DUSK TILL DAWN" konfigurációs filet keresnék !

Hány Volt jön ki a tápegységből, amikor 100%-on megy a LED?
11,94 V jön ki a tápból, ez be is érezik. A TC421-ből már csak 11,3 V jön ki. Wagot szétbontva mértem egy helyen, ott pedig 10,8 V. Laikus vagyok ehhez. Ez normális így? Most kifejezetten az RGB-t mértem.
 
Akkor PC-n/laptopon megcsinálod a beállításokat, majd USB-vel összekötöd a TC-t és a gépet és átmásolod.
Sikerült egy másik verzióval csatlakozni USB-n keresztül (2.2), viszont az időbeállításon kívül bármit küldök, vagy lejátszok az eszközön, akkor leáll a program. Egyébként a mind a PC, mind pedig a telefonos program iszonyatosan labilis nálam. PC-n létrehozok valamit és kb ötödször teszi be a mod listába, appon általában elég nyűgös a modok letöltése, egyszerűen errort dob. A kérdés az, hogy ez mindenkinél így van, vagy csak nekem jutott selejt? Kemény dió...
 
11,94 V jön ki a tápból, ez be is érezik. A TC421-ből már csak 11,3 V jön ki. Wagot szétbontva mértem egy helyen, ott pedig 10,8 V. Laikus vagyok ehhez. Ez normális így? Most kifejezetten az RGB-t mértem.
Holnap megpróbálom megmérni, (ha lesz rá időm) hogy a TC420-nak (nem 421) mekkora a kimenő feszültsége? Feltételezem, hogy a kettőnek, ugyan az lehet végfokozat része.
"WAGO-t szétbontva" nem értem. Hol történt a szétbontás, hol volt a mérés helye?
Digitális műszerrel használva, nehéz pontos és jó értékeket mérni. Az alább beidézett hozzászólásomban látható, hogy milyen a TC420 kimenő jele. Tele van zavarjellel. Az egyszerű digitális műszerrel (ami neked is van) nehéz megállapítani, hogy pontosan mit is a mér, a jelnek melyik részét?
Milyen vastag vezetékkel van bekötve a LED szalag?
Valahol jó úton jársz. Valóban a 10-90% közötti szakaszt érdemes vizsgáni. Igen, egy enyhe exponenciális jelleg valóban felismerhető az egész görbén, de a vizsgált tartományon belül jól közelíti az egyenest.
Szerintem, a legalsó és legfelső szakaszon mérhető eltérés első sorban a LED sebességének (lassúságának) köszönhető. Ez pedig a relatív nagy kapacitása miatt van. Már említttem egy példát, hogy egy közönséges optocsatoló 80kHz környékéig használható. Ez azért van mert az áram felfutó és lefutó élének meredeksége már olyan lapos, hogy gyakorlatilag nem kapcsol ki-be a LED. Tehát egy 600Hz-en működő PWM szabályzó esetében, és szélsőséges kitöltési tényezőt vizsgálva (1% és 99%), szinte be(ki) sem kapcsol a LED, mert az áram átlagos értéke kb. olyan, mint egy 60-80kHz-es jelé, tehát mintha 60-80kHz lenne a PWM kapcsoló jelünk.
Valószínűleg ezzel, valamint a melegedéssel szembesültek a TC-420 gyártása során is, mert a műszaki leírásban még 600Hz-es kimeneti jelet említenek, az én példányomon viszont már csak 300Hz-es jelet mértem.
View attachment 150082
 
Holnap megpróbálom megmérni, (ha lesz rá időm) hogy a TC420-nak (nem 421) mekkora a kimenő feszültsége? Feltételezem, hogy a kettőnek, ugyan az lehet végfokozat része.
"WAGO-t szétbontva" nem értem. Hol történt a szétbontás, hol volt a mérés helye?
Digitális műszerrel használva, nehéz pontos és jó értékeket mérni. Az alább beidézett hozzászólásomban látható, hogy milyen a TC420 kimenő jele. Tele van zavarjellel. Az egyszerű digitális műszerrel (ami neked is van) nehéz megállapítani, hogy pontosan mit is a mér, a jelnek melyik részét?
Milyen vastag vezetékkel van bekötve a LED szalag?
Az említett hiba jelentkezésekor (download failed, amikor modot töltenék le) töröltem a modokat, majd lehalt a TC420. Eltűnt a wifi jel és a manuális módszerrel sem engedte bekapcsolni a már betáplált modokat. Kifogtam egy selejtet, tárgytalan :(
 
Az említett hiba jelentkezésekor (download failed, amikor modot töltenék le) töröltem a modokat, majd lehalt a TC420. Eltűnt a wifi jel és a manuális módszerrel sem engedte bekapcsolni a már betáplált modokat. Kifogtam egy selejtet, tárgytalan :(
Sajnálom. Köszönöm, hogy szóltál. A hétvégén nem tudtam vele foglalkozni, holnap lett volna aktuális. De így már... :(
 
Sziasztok!
A TC420-as Led vezérlő és az Aquamorf napfelkelte/naplemente vezérlője az tök ugyanaz?
Érdekelne hogy honnan lenne érdemes beszerezni,mert itthon elég drága,vagy ha esetleg lenne valakinek pluszban, az érdekelne.
Jó halazàst!
Köszönettel:Árpi
 
Lenne egy kérdésem a TC 420-as vezérlővel kapcsolatban. Az mitől lehet hogyha feltöltök egy programot 1 csatorna vezérlése akkor tökéletesen működik, de ha 5 csatorna vezérlését töltöm fel akkor csak 4 csatorna működik rendesen a 3-as nem, az állandóan megy. Még az elején működött rendesen de egyszer ki lett kapcsolva azóta ezt csinálja. Csatornánkén rendesen működik mindegyik. A programnál a pmf kiterjesztéseket látja megnyitja, a tmf-es programokat csak az összes fájlnál látja, de nem nyitja meg "unkown errorral" leáll.
Egy másik kérdés hogy ezzel a (AQ-TC01)vezérlővel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata? 8 csatornás vezérlő 3 csatorna külön vezérelhető, 5 csatorna egy közös ponttal vezérelhető külön.
 
Back
Oldal tetejére