• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tavaszi algaözön

Nálam a nappaliban szinte folyamatosan le van engedve a redőny,hogy ne érje az akit a napfény!
Ha nem tenném bele se merek gondolni mi lenne!:eek:
 
Északi fekvésű szobában vannak az akvák! :D De így is elég sok természetes fény jut be, a nano pl. néha már olyan mintha valami nagyon gyenge világítással menne a fő "üzem" előtt annyira átvilágítja az ablakon beszűrődő fény.
 
Egy jelentkező erre lenne:(
Nem a naplózott akváriumomban, de egy hét alatt visszajött és most olyan mint nyár végén(n)

Nálam ebben a setupban nem is volt, de most olyan mértékű fény érte az akváriumot, hogy beköszönt ő is.
Ma vízcsere volt most még izolált módon le tudtam szippantani egy fix helyről, de figyelni fogom a következő napokban, hogy tovább terjed vagy sem.
 
Nálam egész télen is volt zöld pont alga az üvegen. Pedig nyugat felé van az ablak, így alig süt be a nap.
Amióta új szűrőm van azóta lecsökkent de még most is van kicsi. Ezért nálam ez fordítva van. :)
 
A múlt héten síelni voltunk "sógoréknál". Mire szombaton hazaértünk tele volt a frontüveg pontalgával és sajna az ecset is megjelent kis pamacsokban itt ott. Ja! Kifogyott a 2kg-os palack (mert mikor fogyna el?) és nem tudom, hogy hány napig nem volt CO2 beoldás (a haverom szerint aki 2 naponta ránézett az akira etetés, tápozás címén csütörtökön még ment, tehát valszeg 2 nap). Vasárnap csináltam egy nagytakarítást a fentiek miatt, ma meg palackcsere (hozzávetőlegesen 2 hónapra volt elég a palack a bruttó 240l-es akiba).
 
Nálam közepes fényerőnél egy kevés szórt napfénynek inkább pozitív hatása van. Így tavasszal mindig nagyon jól néz ki az akvárium, aztán nyár elejére elkezdek szenvedni a fonálalgákkal meg minden más nyavalyával. Mondjuk pont nemrég tartottam egy nagytakarítást, ami bezavar a helyzet kiértékelésébe, de most éppen sokkal kevesebb algám van, mint egész télen. Nyomtalanul eltűnt a Cyano, ami decemberben járványszerűen terjedt nálam. A Cladophora is elszégyellte magát, mondjuk lett helyette egy kevés Spirogyra vagy hasonló, de az legalább tetszik a gébeknek.
 
Sajnos az én akváriumom pont a nappali ablak elött tudott helyet kapni,máshol nincs hely,hálószobába lenne hely de az tabu.
A növényeken még nem jelent meg alga de az üveg szépen kezdi felvenni a zöld szÍnt.Lehet ez lesz a hátterem?:(
 
Sziasztok!

Sziasztok!

Én is készítem a fekete kartont a 3x45-re (szerencsére be lehet helyezni a bútor takarásai és az akvárium üveg közé)!

A.ttila

Elkészült:
K%25C3%25A9p%2520029.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot ennek a témának. Költözés után az akvárium összerakása előtt állok. Mindenképp a nappaliban szeretném összeállítani. 4X5 méter a nappali délre néző nagy ablakokkal, nagyon világos. Az ablakokkal szembe lévő falon lenne neki hely. Lesz ezzel gondom, hogy az aki az 5 méterre lévő ablakokra néz, vagy ha takarom nap közben akkor nem lesz ezzel gond?
 
Átgondolnám a helyedben, mert az ember nem 2-3 hétre telepít le egy akit. Minden nap lesz rá időd, hogy letakard az akit? Ha érni fogja a napfény, akkor sok kellemetlenséged lesz belőle.
 
Átgondolnám a helyedben, mert az ember nem 2-3 hétre telepít le egy akit. Minden nap lesz rá időd, hogy letakard az akit? Ha érni fogja a napfény, akkor sok kellemetlenséged lesz belőle.

Köszi, azt hiszem keresek másik helyet, nehogy már ezen múljon.
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot ennek a témának. Költözés után az akvárium összerakása előtt állok. Mindenképp a nappaliban szeretném összeállítani. 4X5 méter a nappali délre néző nagy ablakokkal, nagyon világos. Az ablakokkal szembe lévő falon lenne neki hely. Lesz ezzel gondom, hogy az aki az 5 méterre lévő ablakokra néz, vagy ha takarom nap közben akkor nem lesz ezzel gond?

Vannak olyan akváriumok, amik prímán működnek algamentesen viszonylag sok természetes fénnyel. A gond ott van, hogy nem ismerjük pontosan a körülményeket, amiken az algamentesség múlik. Szóval lutri, hogy megszívod-e, vagy még használni is fog a növényzetnek a természetes fény. Diana Walstad alkotott nagyokat a témában, ő low-tech akváriumokat üzemeltet főleg természetes fénnyel világítva, és csak kiegészíti ezt mesterséges fényforrással. Tény, hogy az elméletében vannak komoly hézagok és egyáltalán nem működik minden helyzetben, de épp elég látványos példát alkotott, hogy a természetes fényt ne tartsuk sátáni dolognak.

Walstad method - The Free Freshwater and Saltwater Aquarium Encyclopedia Anyone Can Edit - The Aquarium Wiki

Szerintem ha az akváriumod viszonylag kicsi, és nem lenne tragédia, ha esetleg később arrébb kéne rakni, akkor megér egy próbát az ablakkal szemben, ha az az álmaid elhelyezése.
 
Vannak olyan akváriumok, amik prímán működnek algamentesen viszonylag sok természetes fénnyel. A gond ott van, hogy nem ismerjük pontosan a körülményeket, amiken az algamentesség múlik. Szóval lutri, hogy megszívod-e, vagy még használni is fog a növényzetnek a természetes fény. Diana Walstad alkotott nagyokat a témában, ő low-tech akváriumokat üzemeltet főleg természetes fénnyel világítva, és csak kiegészíti ezt mesterséges fényforrással. Tény, hogy az elméletében vannak komoly hézagok és egyáltalán nem működik minden helyzetben, de épp elég látványos példát alkotott, hogy a természetes fényt ne tartsuk sátáni dolognak.

Walstad method - The Free Freshwater and Saltwater Aquarium Encyclopedia Anyone Can Edit - The Aquarium Wiki

Szerintem ha az akváriumod viszonylag kicsi, és nem lenne tragédia, ha esetleg később arrébb kéne rakni, akkor megér egy próbát az ablakkal szemben, ha az az álmaid elhelyezése.

200 literről van szó, és mivel elég gyérül állok mind tudással mind tapasztalattal, lehet hogy jobb ha nem én leszek az új módszer itthoni úttörője. :)
 
Tegnap du. mire hazaértem mintha zöldes árnyalatot vett volna a víz. A redőnyöket elfelejtettem leengedni, a keleti felkelő nap pedig ilyenkor ha rövid ideig is, de elkpja az akit. Múlt héten is volt ilyen, akkor nem is gyanakodtam zöld vízre, azt gondoltam, talán a frissen telepített parvula szőnyeg kommunikál velem, nem tetszik neki valami talán, mert hártyám is volt. Biztos ami biztos Nitrivec-et adtam a vízbe. Kiváncsian várom ma a lámpa felkapcsolódást....
 
Back
Oldal tetejére