• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás nyaraláskor

Hamarosan egy 1 hetes nyaralásra indulunk. Az akvárium lowtech, naplómban látható. Kap hetente profitot, és naponta carbot. Nem lesz aki gondozza a távollétükben. Mit csináljak? Adjam be a heti tápot, a carbo nélkül nem lesz gond? Arra is gondoltam mi lenne ha kapna egy lámpa mentes hetet.
Egy hét carbo kimaradás nem para. ;)
 
en 12 napra megyek el es hat pont akkor jon meg a novenytap adagolom amikor mar uton vagyunk :) de ha jol hallottam be lehet nyomni 4 napi adagot? micro macro carbo es fosfot hasznalok es 240 literes az akim
 
rendben át állítom köszönöm :) de addigra már elvileg meg lesz Arduino teljes rendszerem amivel elv majd tudom csökkenteni akár a fény erőt is bárhonnan
 
Rövidesen jön a 3 hetes nyári szabadság :) Ez idő alatt kb. hetente egyszer leszek itthon, ekkor tudnék a növényeknek tápot adni.
Egy kedves ismerősöm kb. 3 naponta jön és odaadja a halaknak a kikészített haltápot.
A kérdésem, hogy ha őt megértem, hogy egyúttal növénytápot is adjon, akkor adjon háromnapi adagokat? Vagy én adják hetente tápot, mikor hazajövök hetente egyszer? És akkor mennyit?

Az akvárium 180 literes CO2-vel, kb. 1 W/l világítással napi 8 órában.
Naponta 8 ml Green Aqua Micro, 8 ml GA Macrom 7 ml Easy Carbo tápot adok.
 
Rövidesen jön a 3 hetes nyári szabadság :) Ez idő alatt kb. hetente egyszer leszek itthon, ekkor tudnék a növényeknek tápot adni.
Egy kedves ismerősöm kb. 3 naponta jön és odaadja a halaknak a kikészített haltápot.
A kérdésem, hogy ha őt megértem, hogy egyúttal növénytápot is adjon, akkor adjon háromnapi adagokat? Vagy én adják hetente tápot, mikor hazajövök hetente egyszer? És akkor mennyit?

Az akvárium 180 literes CO2-vel, kb. 1 W/l világítással napi 8 órában.
Naponta 8 ml Green Aqua Micro, 8 ml GA Macrom 7 ml Easy Carbo tápot adok.
Szerintem jobban jársz a három napival. Viszont a Carboval inkább ne próbálkozz 3 napi adaggal. Ha 3 naponta jön a barátod adagolni a carbobol csak 1 napi adagot adagoljon be. 3 nap ide vagy oda.
 
Világítást mennyire szabad vagy érdemes visszavenni? High-tech, most 7,5 órát megy 2 db. Solar 1. 3 naponta kap majd tápot az akvárium, 9 napig, 3szoros adagokat.
köszi előre is.
 
Back
Oldal tetejére