• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás nyaraláskor

erdelyi1.arpad

Kertész tanonc
Sziasztok,

Van egy 100l -es low tech aksim és két hét múlva két hétre elmegyünk nyaralni. Napi szinten carbot, mikrot és makrót adagolok. ( 5-5ml). Sajnos a nyaralás alatt nem tudom a napi adagolást megoldani, de úgy tűnik , hogy minden harmadik nap anyósom jön növényeket locsolni, halakat etetni és tápozni. Kérdés: Hány milit adagoljon?

köszi
C:\Users\29134\Desktop\saját\képek\akvarium\2013_§6_16\DSCF0569.JPG
 
carboból mindig csak a napi adagot,tápból- ha háromnaponta jön - akkor belenyomhatja a 3 napi adagot.
Halaknak semmi bajuk nem lesz ha 3 naponta kapnak csak enni. Ilyenkor semmiképpen ne 3 napi adagoljon nekik, minimálisan többet mint a megszokott napi, adag de ne sokkal.
 
Nálam is hasonló lesz a helyzet, annyi kivétellel hogy 1 hétre megyek el és ezalatt nem lesz senki aki ránézzen az akváriumra. Napi 3-3 ml micro-macro + 2ml carbo megy bele. Halak etetése automata etetővel fog történni. Kérdés mennyi tápot nyomjak bele induláskor (100L).
 
Nálam is hasonló lesz a helyzet, annyi kivétellel hogy 1 hétre megyek el és ezalatt nem lesz senki aki ránézzen az akváriumra. Napi 3-3 ml micro-macro + 2ml carbo megy bele. Halak etetése automata etetővel fog történni. Kérdés mennyi tápot nyomjak bele induláskor (100L).

4 napi még mehet bele, többet ne.
 
még egy kérdés: micro és makro -t összekeverheti vagy sem, azt olvastam, hogy nem kellene, de úgy neki biztos könnyebb lenne.., nem kellene külön palackokból adagolgatni..?
 
Sziasztok, Ma értem haza a nyaralásból és az előírtak szerint jött az anyósom, de az egyik pohárka tartalma teljesen elpárolgott 3 nap alatt. Valószínű , hogy a carbo lehetett, mert carbo-ból 5ml és mikro és makróból 15ml -t készítettem ki és elmondása szerint a "sötét színű" mikro nem párolgott el. A feles poharakba a mikroban lévő ásványok rendesen lerakódtak a pohár aljára. Az aksiban szerencsére nem fejlődött ki túl sok fonal alga. Ami érdekes ,hogy a víz utánpótlás nem sikerült legjobban , mert a lily pipe kb feléig volt víz ( nem merte tele tölteni az akváriumot instrukcióim szerint, nehogy eltörjön.....).

Összességében a nyaralás alatt a hygrophila plysema szépenn sűrűsödött, nőtt ; pogostemonok is sok szép új hajtást hoztak:)
 
Hali !
Én most megyek nyaralni , és kikészítettem az asztalra a mindennapi microt és macrot valamint a 3 naponkénti halkaját .
A megbízott személy édesanyám , persze kioktatva .Kíváncsi leszek 1 hét múlva az "eredményre" . Nem ez lesz neki az első alkalom ,
hogy ő végzi az akva gondozását ,és ezért reménykedem az algamentes állapotban !
 
Sziasztok, Ma értem haza a nyaralásból és az előírtak szerint jött az anyósom, de az egyik pohárka tartalma teljesen elpárolgott 3 nap alatt. Valószínű , hogy a carbo lehetett, mert carbo-ból 5ml és mikro és makróból 15ml -t készítettem ki és elmondása szerint a "sötét színű" mikro nem párolgott el. A feles poharakba a mikroban lévő ásványok rendesen lerakódtak a pohár aljára. Az aksiban szerencsére nem fejlődött ki túl sok fonal alga. Ami érdekes ,hogy a víz utánpótlás nem sikerült legjobban , mert a lily pipe kb feléig volt víz ( nem merte tele tölteni az akváriumot instrukcióim szerint, nehogy eltörjön.....).

Összességében a nyaralás alatt a hygrophila plysema szépenn sűrűsödött, nőtt ; pogostemonok is sok szép új hajtást hoztak:)

Akkor nagy gond nincs ;) es a nyaralas jo volt? :)
 
Balaton mindig szuper :)), csak sajna bejött egy kis akut garatgyulladás ami miatt hidegrázásom volt két és fél napig. Horgásztam is sokat( keszeg, 110cm angolna, kősüllő stb..:)))
 
Most tervezem a nyaralás alatti karbantartás megoldását, és a legrosszabb eshetőségre készülve kíváncsi lennék, mi lenne akkor, ha egy napi tápozású, heti feles vízcserés akváriumon kihagynék mondjuk 10 napot?

Vagy optimálisan hány naponta jöjjön valaki adagolni? Itt asszem a halak etetése lesz a szűk keresztmetszet, tehát ehhez kellene igazodni.
 
Mi most jöttünk haza egy 7 napos nyaralásból. A korábbi évek vegyes tapasztalatai alapján ezúttal hosszú listát írtam a bátyámnak és így végre működött is a dolog:D
Csak egyszer jött a középső napon.

Feladatok:
  1. Víz feltöltése RO vízzel - ezúttal biztosra mentem és mindkét akváriumon vastag filccel megjelöltem a kívánt magasságot, valamint az RO víz pontos lelőhelyét is definiáltam
  2. Tápozás - mindkét akváriumnál megadtam, hogy hány pumpálás kell a micro + macro tápokból és foszfátból (3 napi adag)
  3. Etetés - kikészítettem kis pohárkákba (GA növényes) a beleborítandó kaja mennyiséget és a félreértések elkerülése végett ráírtam alkoholos filccel, hogy melyik-melyik:)

Vagy optimálisan hány naponta jöjjön valaki adagolni?
Ha meg tudod szervezni, akkor 3 naponta, ha nem akkor elég lesz féltávon is.
 
Köszi Zoli, ez simán tartható lesz nálam is, csak annyit kérdeznék még, hog a Mic-Mac simán mehet egyszerre is? Én felváltva használom őket (egy nap egyféle). A Carbot akkor Te is félúton 1x1 napi adagban írtad elő?
 
Én jövő héten megyek 1 hétre, de nem tervezem sem a tápozást, sem a halak etetését senkire bízni.
Máskor is elvoltak már 5 napot.

Rendes szűrés mellett nagy gond nem lehet. Ha mégis az lesz, majd referálok róla! :)

Előtte 4-5 napi tápot benyomok, meg 1 napi carbot. Előző este kiadós vacsorát kapnak az élőlények. Ennyi.
 
Köszi Zoli, ez simán tartható lesz nálam is, csak annyit kérdeznék még, hog a Mic-Mac simán mehet egyszerre is? Én felváltva használom őket (egy nap egyféle). A Carbot akkor Te is félúton 1x1 napi adagban írtad elő?
Micro+macro high-tech akváriumba napi szinten kell kerüljön, mivel minden tápanyagra egyszerre van szükségük a növényeknek. Carbo nálam nem része a napi tápozásnak (időszakosan algairtásra használom). és nem is javasolnám, hogy idegenre bízzátok. Nehogy összekeverje véletlenül a többi táppal és benyomjon több napi adagot.
 
Hamarosan egy 1 hetes nyaralásra indulunk. Az akvárium lowtech, naplómban látható. Kap hetente profitot, és naponta carbot. Nem lesz aki gondozza a távollétükben. Mit csináljak? Adjam be a heti tápot, a carbo nélkül nem lesz gond? Arra is gondoltam mi lenne ha kapna egy lámpa mentes hetet.
 
Back
Oldal tetejére