• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás nyaraláskor

Sziasztok,

Van egy 100l -es low tech aksim és két hét múlva két hétre elmegyünk nyaralni. Napi szinten carbot, mikrot és makrót adagolok. ( 5-5ml). Sajnos a nyaralás alatt nem tudom a napi adagolást megoldani, de úgy tűnik , hogy minden harmadik nap anyósom jön növényeket locsolni, halakat etetni és tápozni. Kérdés: Hány milit adagoljon?

köszi

carboból mindig csak a napi adagot,tápból- ha háromnaponta jön - akkor belenyomhatja a 3 napi adagot.
Halaknak semmi bajuk nem lesz ha 3 naponta kapnak csak enni. Ilyenkor semmiképpen ne 3 napi adagoljon nekik, minimálisan többet mint a megszokott napi, adag de ne sokkal.

Nálam is hasonló lesz a helyzet, annyi kivétellel hogy 1 hétre megyek el és ezalatt nem lesz senki aki ránézzen az akváriumra. Napi 3-3 ml micro-macro + 2ml carbo megy bele. Halak etetése automata etetővel fog történni. Kérdés mennyi tápot nyomjak bele induláskor (100L).

Nálam is hasonló lesz a helyzet, annyi kivétellel hogy 1 hétre megyek el és ezalatt nem lesz senki aki ránézzen az akváriumra. Napi 3-3 ml micro-macro + 2ml carbo megy bele. Halak etetése automata etetővel fog történni. Kérdés mennyi tápot nyomjak bele induláskor (100L).
4 napi még mehet bele, többet ne.

még egy kérdés: micro és makro -t összekeverheti vagy sem, azt olvastam, hogy nem kellene, de úgy neki biztos könnyebb lenne.., nem kellene külön palackokból adagolgatni..?

Sziasztok, Ma értem haza a nyaralásból és az előírtak szerint jött az anyósom, de az egyik pohárka tartalma teljesen elpárolgott 3 nap alatt. Valószínű , hogy a carbo lehetett, mert carbo-ból 5ml és mikro és makróból 15ml -t készítettem ki és elmondása szerint a "sötét színű" mikro nem párolgott el. A feles poharakba a mikroban lévő ásványok rendesen lerakódtak a pohár aljára. Az aksiban szerencsére nem fejlődött ki túl sok fonal alga. Ami érdekes ,hogy a víz utánpótlás nem sikerült legjobban , mert a lily pipe kb feléig volt víz ( nem merte tele tölteni az akváriumot instrukcióim szerint, nehogy eltörjön.....).

Összességében a nyaralás alatt a hygrophila plysema szépenn sűrűsödött, nőtt ; pogostemonok is sok szép új hajtást hoztak:)

Laller

Kertész szaki
Hali !
Én most megyek nyaralni , és kikészítettem az asztalra a mindennapi microt és macrot valamint a 3 naponkénti halkaját .
A megbízott személy édesanyám , persze kioktatva .Kíváncsi leszek 1 hét múlva az "eredményre" . Nem ez lesz neki az első alkalom ,
hogy ő végzi az akva gondozását ,és ezért reménykedem az algamentes állapotban !

Sziasztok, Ma értem haza a nyaralásból és az előírtak szerint jött az anyósom, de az egyik pohárka tartalma teljesen elpárolgott 3 nap alatt. Valószínű , hogy a carbo lehetett, mert carbo-ból 5ml és mikro és makróból 15ml -t készítettem ki és elmondása szerint a "sötét színű" mikro nem párolgott el. A feles poharakba a mikroban lévő ásványok rendesen lerakódtak a pohár aljára. Az aksiban szerencsére nem fejlődött ki túl sok fonal alga. Ami érdekes ,hogy a víz utánpótlás nem sikerült legjobban , mert a lily pipe kb feléig volt víz ( nem merte tele tölteni az akváriumot instrukcióim szerint, nehogy eltörjön.....).

Összességében a nyaralás alatt a hygrophila plysema szépenn sűrűsödött, nőtt ; pogostemonok is sok szép új hajtást hoztak:)
Akkor nagy gond nincs ;) es a nyaralas jo volt? :)

Most tervezem a nyaralás alatti karbantartás megoldását, és a legrosszabb eshetőségre készülve kíváncsi lennék, mi lenne akkor, ha egy napi tápozású, heti feles vízcserés akváriumon kihagynék mondjuk 10 napot?

Vagy optimálisan hány naponta jöjjön valaki adagolni? Itt asszem a halak etetése lesz a szűk keresztmetszet, tehát ehhez kellene igazodni.

Mi most jöttünk haza egy 7 napos nyaralásból. A korábbi évek vegyes tapasztalatai alapján ezúttal hosszú listát írtam a bátyámnak és így végre működött is a dolog:D
Csak egyszer jött a középső napon.

Feladatok:
  1. Víz feltöltése RO vízzel - ezúttal biztosra mentem és mindkét akváriumon vastag filccel megjelöltem a kívánt magasságot, valamint az RO víz pontos lelőhelyét is definiáltam
  2. Tápozás - mindkét akváriumnál megadtam, hogy hány pumpálás kell a micro + macro tápokból és foszfátból (3 napi adag)
  3. Etetés - kikészítettem kis pohárkákba (GA növényes) a beleborítandó kaja mennyiséget és a félreértések elkerülése végett ráírtam alkoholos filccel, hogy melyik-melyik:)

Vagy optimálisan hány naponta jöjjön valaki adagolni?
Ha meg tudod szervezni, akkor 3 naponta, ha nem akkor elég lesz féltávon is.

Köszi Zoli, ez simán tartható lesz nálam is, csak annyit kérdeznék még, hog a Mic-Mac simán mehet egyszerre is? Én felváltva használom őket (egy nap egyféle). A Carbot akkor Te is félúton 1x1 napi adagban írtad elő?

cheetah

VIP kertész
Én jövő héten megyek 1 hétre, de nem tervezem sem a tápozást, sem a halak etetését senkire bízni.
Máskor is elvoltak már 5 napot.

Rendes szűrés mellett nagy gond nem lehet. Ha mégis az lesz, majd referálok róla! :)

Előtte 4-5 napi tápot benyomok, meg 1 napi carbot. Előző este kiadós vacsorát kapnak az élőlények. Ennyi.

Köszi Zoli, ez simán tartható lesz nálam is, csak annyit kérdeznék még, hog a Mic-Mac simán mehet egyszerre is? Én felváltva használom őket (egy nap egyféle). A Carbot akkor Te is félúton 1x1 napi adagban írtad elő?
Micro+macro high-tech akváriumba napi szinten kell kerüljön, mivel minden tápanyagra egyszerre van szükségük a növényeknek. Carbo nálam nem része a napi tápozásnak (időszakosan algairtásra használom). és nem is javasolnám, hogy idegenre bízzátok. Nehogy összekeverje véletlenül a többi táppal és benyomjon több napi adagot.

L_Tamás

Kertész szaki
Hamarosan egy 1 hetes nyaralásra indulunk. Az akvárium lowtech, naplómban látható. Kap hetente profitot, és naponta carbot. Nem lesz aki gondozza a távollétükben. Mit csináljak? Adjam be a heti tápot, a carbo nélkül nem lesz gond? Arra is gondoltam mi lenne ha kapna egy lámpa mentes hetet.

Oldal tetejére