• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben

Lehet, hogy a 8 óra világítás is megoldja.
Kálium mindkét tápodban van, ami lehet, hogy sok. Halak nincsenek? Ha vannak, akkor lehet, hogy viszont kevesebbet kéne Macro tápoznod, mert ők is termelnek nitrátot és foszfátot. Ismerni kéne a csapvized összetételét is, ha azt használsz (hol laksz?, nem töltötted ki). Nálam például nem kell/szabad foszfátot adagolnom, mert a csapvízünkben van elég, sőt 7 mg/l nitrát is van benne. Itt vannak TF-es tapasztalatok bőven.

Köszönöm a választ.
Valóban elmaradt, az adatlapom teljes kitöltése, köszönöm hogy figyelmeztettél erre, egyébként Balástyán lakok és pihentetett csapvizet használok az akváriumban.
A halakat is kifelejtettem 20 db neonhal van benne. Néztem a vízszolgáltató honlápján a vízteszteket, de sajnos foszfátot nem írták, hogy mennyi van benne, nitrát meg <1mg/l.
A macro tápozást azért kezdtem el, mert mikor belekerült az akvába a sessiliflora és a hm azt mondták nekem a boltban ahol vettem, hogy 1 hét után meg kell indulnia neki rendesen. Én két hetet vártam, de csak nagyon minimális fejlődés volt tapasztalható, ezért döntöttem a macro tápotáphpzás mellett. Azóta a sessiliflora meg is indult rendesen a hm meg most kezd megindulni, bár még mindig nem nől olyan ütemben mint egyesek írják low tech körülmények között.
Az nem tudom mennyire játszhat szerepet ebben, hogy kb 2 hete váltottam tápot,eddig profitó ment és kb két hete megy a planter, lehet, hogy ennek is köze van a pontalgához és csak türelem kell, hogy hozzá szokjanak a növények az új táphoz és majd szépen helyreáll minden magától.
 
Ha nem múlik el az alga, akkor kéne mérned a vized paramétereit.
Esetleg keress szegeden kertész haverokat, akiknek van tesztjük, biztosan segítenek.
A zöld pont algának van saját topicja

Ma reggelre a pontalgás növény egyik régi levelén megjelent középtájon egy folt, majd körülötte elkezdett sárgulni. Ha jól tudom ez a foszfát hiány tünetei.
Köszönöm, hogy belinkelted a másik topicot elolvasom azt is.
 
Ma reggelre a pontalgás növény egyik régi levelén megjelent középtájon egy folt, majd körülötte elkezdett sárgulni. Ha jól tudom ez a foszfát hiány tünetei.
Köszönöm, hogy belinkelted a másik topicot elolvasom azt is.
Ez inkább a kálium hiány jele szokott lenni.
 
Ez inkább a kálium hiány jele szokott lenni.

Én már nem tudom :mad: Mind a két tápban, a planterben és macro-ban is van kálium, így én kizárnám a kálium hiányt. Kitartok véleményem mellett, foszfát hiány lehet, először egy halvány/elhalt folt jelent meg a levélen, majd elkezdett körülötte sárgulni.
 
Nem lehet abból probléma a Carbóval, hogy sokkal ritkábbak a vízcserék, mint High-tech-ben? Ha jól emlékszem @keymaker írta valahol, hogy azt nem Low-tech-re találták ki. Eddig ezért nem próbáltam csak.
Szia!

Látom, hogy nemigen jár erre szaki, máshonnan nem sikerült megtudnod a kérdésedre a választ? Én a héten kezdeném a tápozást (vagy előtte egy blackoutot...), én is kíváncsi lennék erre.
 
Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb helyet ennek a kérdésnek. Adott 1 Amazonasi kardfű, adott 0,48w/l világítás. Na a növény szélein megjelentek fekete kis szőrök és egyre több, egyre nagyobbak, és mocskosul idegesít, lassan ott tartok h kidobom a növényt. Minden más fejlődik, csak ez ilyen. Mitől lehet vagy mi ez pontosan?
 
Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb helyet ennek a kérdésnek. Adott 1 Amazonasi kardfű, adott 0,48w/l világítás. Na a növény szélein megjelentek fekete kis szőrök és egyre több, egyre nagyobbak, és mocskosul idegesít, lassan ott tartok h kidobom a növényt. Minden más fejlődik, csak ez ilyen. Mitől lehet vagy mi ez pontosan?
Alga lesz, az alga topikban be tudod azonosítani és ott találsz jó megoldást a legyűrésére is. Még ha egyszerűbbnek is tűnik a kidobása érdemes kicsit birkózni vele, mert később ezt a tapasztalatot jól tudod majd hasznosítani. :)
 
Sziasztok! Tudnátok mondani valami olcsó de jó vas tápanyagot? Nem akarnék még azt is 2-3ezer forintért venni épp elég a micro macrot veszegetni :D meg a carbot
 
Sziasztok! Tudnátok mondani valami olcsó de jó vas tápanyagot? Nem akarnék még azt is 2-3ezer forintért venni épp elég a micro macrot veszegetni :D meg a carbot

Mic macban eleg sok vas van. Csak akkor adnek melle ha valamiert sokkal magasabb vas tartalmat szeretnel. Egyebkent nem kell pont ez benne a jo.
 
Mic macban eleg sok vas van. Csak akkor adnek melle ha valamiert sokkal magasabb vas tartalmat szeretnel. Egyebkent nem kell pont ez benne a jo.
Értelek, csak a ludwiga plaustrisom pár napja nem olyan vörös mint korábban és némi fekete szőralga is megtalálta, vörös növény lévén hátha szeretné a plusz vasat, de az is lehet hogy a mellette lévő rotala bokor vesz el tőle minden tápanyagot mert az meg nagyon beindult. Csak nem tudom h tápot emeljek vagy a rotalát nyírjam vissza
 
Értelek, csak a ludwiga plaustrisom pár napja nem olyan vörös mint korábban és némi fekete szőralga is megtalálta, vörös növény lévén hátha szeretné a plusz vasat, de az is lehet hogy a mellette lévő rotala bokor vesz el tőle minden tápanyagot mert az meg nagyon beindult. Csak nem tudom h tápot emeljek vagy a rotalát nyírjam vissza

Ennel a novenynel kulonosen fontos, hogy a csucshajtasokat visszaultessuk. Ellenkezo esetben sosem lesz igazan szep szinu.

Fekete szor alga? Ecset? Staghorn? Ecset pl orommel jon elo egy tulzott vas adagolasra ezert sem javasoljuk az allando hasznalatat.

Dobj egy fotot es hogy mikori az ultetes, feny stb
 
Ennel a novenynel kulonosen fontos, hogy a csucshajtasokat visszaultessuk. Ellenkezo esetben sosem lesz igazan szep szinu.

Fekete szor alga? Ecset? Staghorn? Ecset pl orommel jon elo egy tulzott vas adagolasra ezert sem javasoljuk az allando hasznalatat.

Dobj egy fotot es hogy mikori az ultetes, feny stb
Fekete ritkás szálak, inkább csak szőr nem ecset. Fény 2x24w t5 egy plant egy 6500k +18w t8 6500k tehát összesen 3 cső br. 126liter akvárium(80x35x45) Elvileg 0.52w/L napi 8órában. A csúcshajtásokat le kell vágni és elültetni? Ja és olyan 2.5 hete lett ültetve komplett akváriumátrendezés keretében
 
http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-talajtap-kapszula-10db.html
Sziasztok nekem a linkelt prémium minőségű Tropica kapszulás tápozásról lenne néhány kérdésem:
1. Helyettesítheti a táptalaj használatot? (Úgyértem nem csak kimerülés után, hanem akár a kezdetektől. Tudom jóval drágább megoldás mint a táptalaj, de ha az ár nem számít akkor működhet ha elegendő mennyiségben és kellő gyakorisággal használjuk?)
2. Helyettesíti a vízbe adagolandó tápoldatokat, vagy együtt érdemes használni ezekkel?
3. Vannak olyan növények amik csak gyökéren keresztül vesznek fel tápanyagokat és vannak olyanok amik csak leveleken keresztül, vagy mindegyik vesz fel mindkét módon?

Ezek az adatok lehet fontosak:
Akvárium: Low-tech növényes bruttó 180 literes
Világítás-terv: 45Watt T5 Sylvania Grolux 8500K + 45 watt T5 Juwel High-Lite Nature 4100K
Növény-terv: csak low tech növénylistáról válogatott növények.
 
Utoljára módosított:
http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-talajtap-kapszula-10db.html
Sziasztok nekem a linkelt prémium minőségű Tropica kapszulás tápozásról lenne néhány kérdésem:
1. Helyettesítheti a táptalaj használatot? (Úgyértem nem csak kimerülés után, hanem akár a kezdetektől. Tudom jóval drágább megoldás mint a táptalaj, de ha az ár nem számít akkor működhet ha elegendő mennyiségben és kellő gyakorisággal használjuk?)
2. Helyettesíti a vízbe adagolandó tápoldatokat, vagy együtt érdemes használni ezekkel?
3. Vannak olyan növények amik csak gyökéren keresztül vesznek fel tápanyagokat és vannak olyanok amik csak leveleken keresztül, vagy mindegyik vesz fel mindkét módon?

Ezek az adatok lehet fontosak:
Akvárium: Low-tech növényes bruttó 180 literes
Világítás-terv: 45Watt T5 Sylvania Grolux 8500K + 45 watt T5 Juwel High-Lite Nature 4100K
Növény-terv: csak low tech növénylistáról válogatott növények.

Szia!
Helyettesítheti a táptalaj aljzatot, de legtöbben kimerülés után használják általában. A vízbe adagolt tápanyagokat nem helyettesíti, mindenképp érdemes a kettőt egyszerre használni. Vannak növények amik a gyökéren keresztüli tápanyagfelvételt preferálják, és vannak amelyek a vízből veszik fel a tápanyagokat, de ez nem kizárólagos, mindegyik használja a másik utat is, csak a preferenciában van eltérés.
 
Back
Oldal tetejére