• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás low-techben

üdv.

Adott egy 160 litetes akvárium 2x39 wattal világítva amazónia aljzattal heti 40 liter vízcserével. Jelenleg napi 2-2 pumpa tf micro-macrot adagolok. Át fogok térni ga tápokra. Napi 3-3 ml-t tervezek adagolni.
Az lenne a kérdésem milyen formában történjen a csere? Napról napra vagy egy ideig adagoljam őket párhuzamosan? Illetve kb jók-e a mennyiségek?
 
Én úgy váltottam, ahogy elfogyott jött a másik táp. HappyLife -> Seachem. Nem vettem észre semmit.
Igazából nem is értem, miért lenne ezzel gond. A növényeknek mindegy, hogy az adott tápanyag melyik gyártótól jött. Ott van, és az a lényeg.
 
üdv.

Adott egy 160 litetes akvárium 2x39 wattal világítva amazónia aljzattal heti 40 liter vízcserével. Jelenleg napi 2-2 pumpa tf micro-macrot adagolok. Át fogok térni ga tápokra. Napi 3-3 ml-t tervezek adagolni.
Az lenne a kérdésem milyen formában történjen a csere? Napról napra vagy egy ideig adagoljam őket párhuzamosan? Illetve kb jók-e a mennyiségek?
Van aki fokozatosan szoktatja, hozzá a növényeket az új táphoz, párhuzamosan a régivel.
A régit csökkentve, az újat növelve.
Én is így csinálnám...
 
Van aki fokozatosan szoktatja, hozzá a növényeket az új táphoz, párhuzamosan a régivel.
A régit csökkentve, az újat növelve.
Én is így csinálnám...
Akkor azt hiszem heti váltásban megpróbálom az átszoktatást. 1-1, 2-1, 3-0 arányban.
 
Akkor azt hiszem heti váltásban megpróbálom az átszoktatást. 1-1, 2-1, 3-0 arányban.
Szerintem is jobb lesz így. Ha megnézed, hogy melyikbe mennyi tápanyag van, akkor ekvivalens mennyiséget adva a hirtelen váltásnál sem lenne gond elvileg.
 
Low tech korulmenyek kozott szamit hogy mikor kerul beadasra a tapanyag akar novenytap akar carbo? Ezeket az anyagokat csak megvilagitas alatt veszik fel a novenyek?
 
Low tech korulmenyek kozott szamit hogy mikor kerul beadasra a tapanyag akar novenytap akar carbo? Ezeket az anyagokat csak megvilagitas alatt veszik fel a novenyek?
A növénytápok mehetnek bármikor, lehetőleg a heti adagot több részletre elosztva, a carbo pedig lehetőleg akkor, amikor világítasz.
 
Most találtam a videómegosztón egy juwel összeállítást. Hihetetlen, hogy egy szivacsos belső szűrővel és két neonnal (gondolom 2X39W) milyen jó akit össze tudnak rakni, ami szemmel láthatóan teljesen algamentes. Ráadásul még táptalaj sincs benne. Vajon mivel és mennyit tápozhatják?7
 
Most találtam a videómegosztón egy juwel összeállítást. Hihetetlen, hogy egy szivacsos belső szűrővel és két neonnal (gondolom 2X39W) milyen jó akit össze tudnak rakni, ami szemmel láthatóan teljesen algamentes. Ráadásul még táptalaj sincs benne. Vajon mivel és mennyit tápozhatják?7

Ennél a videónál 2 kulcsfontosságú momentum van :)
A választott növényekhez van elég fény és van CO2.

A tápozásról, vízminőségről és a karbantartásról sem mesélnek. Anno amikor a Tropica-nal kint voltunk pont ilyen demo juweleket építettünk a juwel cégnek.
Akkor a Tropica egyik guruja tartotta karban az akváriumokat a következő 2-3 hónapban. Az elmúlt évtizedek rutinjával. Egyedi tápozással. Folyamatos karbantartással.

Ezek a demo videók akkor lennének hasznosak ha ezeket a részleteket látni lehetne. De a cégek nem akarják túlbonyolítani a vásárlók felé. Helyette felvesznek egy profi céget, vagy építőket mint Jurijs és lenyomnak vele egy ilyen projektet. Amiben egyszerűen bemutatják milyen könnyen üzemeltethető a rendszerük.

A parvula minőségéből és a berendezett növényekből a videón most is arra gondolok, hogy Mick a Tropica-tól építette és gondozta. Szinte felismerni a keze munkáját a fűszálakban :)

3 évvel ezelőtt:





Az elején leírják kb hogy üzemeltették. Ez is egy sima belső szűrős dolog volt. Hasonlóan a fenti videóhoz.

Mondjuk a CO2 miatt egyiknek sincs köze a hagyományos low-techhez. Ezek mind palackos rendszerrel működtek.
 
Utoljára módosított:
Az a 0.5w/l fény a CO2-vel ezeknek a növényeknek tökéletes. Igy néz ki a parvula 11w fenynel es aquario co2-vel a 20l-es Dennerle nanoban is.
 
Az a 0.5w/l fény a CO2-vel ezeknek a növényeknek tökéletes. Igy néz ki a parvula 11w fenynel es aquario co2-vel a 20l-es Dennerle nanoban is.
hm.. eddig meg sem fordult a fejemben hogy low-techben palackos co2-t használjak(0,5w/l). Lehet hogy az ro mellett erre is rá kell vennem az asszonyt:D
 
A következő project egy ilyen low-tech lesz co2-vel és RO-val. Nagyon tetszik amit kihoztak belőle és szerintem stabilabb is mint egy szétvilágított akbárium. Igaz a növényeket gondosan meg kell válogatni.
 
A következő project egy ilyen low-tech lesz co2-vel és RO-val. Nagyon tetszik amit kihoztak belőle és szerintem stabilabb is mint egy szétvilágított akbárium. Igaz a növényeket gondosan meg kell válogatni.
Biztosan követni fogom ha naplózod. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. High tech-re nincs időm de egy még szebb, egészségesebb low tech jól hangzik.
 
Sziasztok!
Egy low-tech, így co2 nélküli akváriumot készülök indítani. A talaj tervezetten dennerle deponitmix lesz, azon ada malaya. A tápozásról a ga-s növény wellness csomaggal gondoskodnék (micro, macro + easy carbo). Ha jól értem, akkor a micro-hoz és a macro-hoz ajánlott mennyiségek high tech-hez lettek igazítva. Jól gondolom, hogy nekem kevesebbet kell belőlük adagolnom? Mondjuk a felét?
Vagy low tech-hez más növénytápot javasolnátok?
 
A tápozásról a ga-s növény wellness csomaggal gondoskodnék
Jó választás, nálam is ez működik. (Mondjuk most megtoltam külön PO4-el. ) Mennyiség érzésből :D kb. a high felével megy az aksim. (mondjuk táptalajom nincs, csak itt-ott JBL golyó)
Növények növögetnek, hiánytünet nincs, bubiznak is kicsit, nagy baj nem lehet. :)
 
Jó választás, nálam is ez működik. (Mondjuk most megtoltam külön PO4-el. ) Mennyiség érzésből :D kb. a high felével megy az aksim. (mondjuk táptalajom nincs, csak itt-ott JBL golyó)
Növények növögetnek, hiánytünet nincs, bubiznak is kicsit, nagy baj nem lehet. :)

Köszönöm a választ!
Még egy kérdés. A Green Aqua Micro, macro tápokhoz jár valamilyen adagoló pumpa is? A tápok leírásában figyelmeztetnek is, hogy a pumpa nem mindig pontos, de a képeken nincs nyoma... o_O. Vagy Ti hogyan szoktátok adagolni?
 
Nekem fecskendőm van. Kicsi, közepes, nagy. Gyógyszertárban vehetsz, filléres dolog, én azzal mérem ki.
Ha már nem ér bele, akkor van műanyag (kupakos) mérőedényem (lsd. pl. carbo teteje), amibe kiöntöm szemre és onnan szívom fel a kívánt ml tápot. A többi megy a dobozba vissza. :)
 
Az arányok jók lehetnek, de hosszú távon úgy is az akvárium fogja megmutatni.
Szeretném kipróbálni nigro "Keymaker a növénytápokról" című 2009-es írása alapján összeállított keveréket. Az alapanyagokat már megrendeltem.
A táblázatot megpróbáltam átlátni, de mégis maradt egy nyitott kérdés:
Ezt írod: "6. Adagolj minden nap 10 ml-t az akváriumvízbe mindegyik flakonból külön-külön, "
A kérdésem az, hogy ez a 10 ml, hány literes akvárium napi adagja? 300 liter ami a táblázat alapértéke? Vagy mennyi? Bocs ez számomra nem derül ki, vagy csak nagyon felületes vagyok.
Előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére