• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás csak anyagi oldalról.

lakly

Főkertész
Azért írom ezt a kis összefoglalást, mert már többen felvetették itt a fórumon az árakkal való összehasonlítás kérdését. Készítettem a GA-ban található, és általunk többek által használt tápokról egy kis összehasonlítást. Szeretném leszögezni, ez csupán csak anyagi oldalról közelíti ezt a kérdést! Az összetétel, minőség, stb. már itt több alkalommal leírásra kerültek. Bízom benne, hogy ez is és a többi tanács hozzáolvasásával sikerül pár embernek segítenem. A színek GA szerinti besorolást jelenti: zöld (közepes-sok fényhez-high tech), sárga (kevés fényhez-low tech). Ez egy 100l-es akváriumra készült.
N%25C3%25B6v%25C3%25A9nyt%25C3%25A1p.jpg

Használjátok belátásotok szerint.
 
GA-nál csak a Micro-val számoltál? Vagy a Macro is benne van?
Nem sokan tehetik meg, de érdemes lenne még az ADA tápokkal is kiegészíteni a listát.
 
Ez csak az egyik fajta. Tetszőlegesen választható, hogy macro-nak vagy micro-nak veszi valaki, mivel jellemzően a többi sem teljes értékű, kiegészítésre mindegyiknél szükség van az összetétel függvényében, ez az a rész amire nem akartam itt kitérni.
 
"A TPN-ből miért kell napi 10 ml 100 literre?"
Nem kell .
Heti adagolásban kell alkalmazni.
Hibás a számítás , de gondolom Lakly majd korrigál.
 
"A TPN-ből miért kell napi 10 ml 100 literre?"
Nem kell .
Heti adagolásban kell alkalmazni.
Hibás a számítás , de gondolom Lakly majd korrigál.
Ezt gondoltam, hogy sarkalatos pont lesz. Jellemzően a "gyengébb" tápok esetén max. 2x mennyiséget szoktak meghatározni.
Várom a hozzáértők hozzászólását is, hogy esetleg ők hogyan vélekednek erről.
 
Itt van egy kis kavar.

Mondjuk eleve nem sárga meg zöld kategóriákra kellene bontani, hanem legalább 3 kategóriára.

Alap - full low tech ami nekem CO2 nélküli 0.5W/liter alatti akvárium. Erre alkalmazható a gyártók által ajánlott kombinált tápok gyári adagolásban
Közepes - 0.5W/l vagy alatta CO2 tápozással. Erre ajánlott az emelt tápozás a gyártók ajánlásának a beduplázása. Lehet nem akarod, de lesznek belőle tápanyag problémák ha csak azt a tápot adod gyári ajánlással
Full speed - 0.75W/l és felette CO2 tápozással. Erre a kombi tápokat vérmérséklettől függően 2-5x tuladagolásban használják általában növényes berkekben. De itt is tápanyaghiányt fognak produkálni a növények a kombi tápok esetén. Ezért szinte biztos, hogy a kombi tápok esetén kiegészítő tápozás kell majd.
 
És annyival kiegészíteném még az egészet, hogy vannak durván tápanyagszippantó setupok és van olyan ami elketyeg kevesebbel is.

Nyilván más vesz fel egy 50-100 növénnyel telepakolt akvárium, mint egy másik ugyanekkora aki amiben 10 van.
Mást vesz fel az az akvárium ahol csak anubias van és mást ami ugyanolyan paraméterekkel, de gyorsabb növényekkel van telepítve.

Én a Tropica és az Easy Life tápjait is közepes igényig ajánlom csak. Onnantól inkább valami komolyabbat, feltéve, hogy növényest építesz és nem halast elszórva 1-2 növénnyel.
 
Nem szívesen szólok most de:
mért nem a 500 ml-est nézed mindenhol? Akkor lehet, hogy más árak lennének a végén.
A TPN-ből max. 2X5ml/50l/hét. Több helyen olvastam, hogy sűrűn beültetett növényes akváriumba nyugodtan mehet a gyári adat 2X-se.
42 ezer Ft az nagyon húzós pláne, hogy most akciós 2900 Ft helyett 2300 Ft
Én mindig csak a megadott mennyiségeket használom,egy kicsit skót vagyok:dummy1: . Nem volt semmi problémám még eddig.
Légyszíves javítsd ki a táblázatodat egységes mennyiségre és rendes adagolásra.
 
A 2 kategória tőletek származik az új kategória szűrésből vettem az infókat.
Viszont itt már jobban szétbontottad a szempontokat.
 
Nem szívesen szólok most de:
mért nem a 500 ml-est nézed mindenhol? Akkor lehet, hogy más árak lennének a végén.
A TPN-ből max. 2X5ml/50l/hét. Több helyen olvastam, hogy sűrűn beültetett növényes akváriumba nyugodtan mehet a gyári adat 2X-se.
42 ezer Ft az nagyon húzós pláne, hogy most akciós 2900 Ft helyett 2300 Ft
Én mindig csak a megadott mennyiségeket használom,egy kicsit skót vagyok:dummy1: . Nem volt semmi problémám még eddig.
Légyszíves javítsd ki a táblázatodat egységes mennyiségre és rendes adagolásra.

A TPN-ből a GA oldalán 250 ml-st találtam, valamint az ottani információkat felhasználva készítettem a táblázatot.
Mivel mindig nincs akció, ezért a normál árat tüntettem fel mindenhol, mert aki 2 hét múlva néz ide és már nem lesz akció, az néz furcsán.
A táblázatban megtalálod a rendes adagolást is.
Kicsit előrébb viktor korrektül leírta azt, hogy az adagolás mi mindentől függ.
 
Néhány dolgot ettől függetlenül frissítenünk kell amit az évek kicsit árnyaltak, illetve más megvilágításba helyeztek. Ezeket meg fogjuk tenni a shopban is.
 
Itt mindenképp valami kavar van.
JAVASOLT ADAGOLÁS: 5ml / 50l / nap. A Tropica gyári adagolási javaslata: 5ml/50liter/hét.
Ha pontosak akarunk lenni, akkor az adagolás mennyisége az akvárium megvilágításától is függ. Az adagolás számítása a 2ml/1WPG/100l/nap képlet alapján történik.
Lakly szerintem innen vette.
Szerintem itt az elírás.Bár én még soha nem használtam,Zsu írta,hogy a gyári adag elég neki hetente,(pedig rendesen világít.)
Szerk.Viktor megelőzött.
 
Van olyan ügyfelünk aki 600 literes akváriumába masszív Crypto mezőt tart. Olyan tápozást tol nekik, amire még mi is csak pislogunk. Természetesen fény CO2 mellett. Nem tudjuk, mert sosem próbáltunk óriás akváriumot Cryptokra fókuszálva ültetni.

Ha nem így tápoz lukadnak a levelek.

Rengeteg olyan eset van ami egyedi. A tápozást is ezért nehéz általánosítani. A GA tápok ezért működnek sok helyen sikeresen, mert nem kell agyalni, csak nyomni. :)
 
Itt mindenképp valami kavar van.

Lakly szerintem innen vette.
Szerintem itt az elírás.Bár én még soha nem használtam,Zsu írta,hogy a gyári adag elég neki hetente,(pedig rendesen világít.)
Szerk.Viktor megelőzött.

Köszi, ezt írtam az elejétől. ;)
 
El tudom képzelni egyébként hogy Key ezt anno a GA tápok tápanyagtartalmához lőtte be a saját ajánlásunk alatt. Holnap rákérdezek.
 
Back
Oldal tetejére