• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tapasztalat gyűjtés gyakorlattal

Kishalas

Tapasztalt kertész
Sziasztok
Az akvarisztikában nem vagyok újonc azonban a növényes akváriumok terén eléggé. Ezért most elindítottam egy akváriumot ami remélhetőleg sok tapasztalatot és örömet fog okozni. És egy szép dísze lesz a háznak.
A történet a Plattiknál kezdődött pár évig Plattikat tartottam és elég jól ment 10 darab kis hallal kezdtem 1 év múlva már rendszeresen ajándékoztam el a kis növendékhalaimat. Sajnos arra nem gondoltam hogy az öregebb generáció egy idő után elpusztul, ez meg is történt csak egy szerencsés maradt meg egy Mézgurámi társaságában Közben a barátnőmtől kaptam egy Sziámi harcoshalat ami gyönyörűen fejlődik.Viszont a 3 kis halacska kevés volt az 54 literes dobozba ezért úgy döntöttem veszek pár ékfoltos razbórát. A razbórák pedig szeretik a növényes környezetet Így belevágtam a mostani projektembe.
A kellékeket a közelben gyűjtöttem a kerti tavam mellett sok szép kő volt azokból párnak neki feszültem egy 10 kilós kalapáccsal és kisebb darabokra törtem őket. Fa dekort szintén a közelből szedtem a szőlős kertünkből. Az aljzatnak való homok pedig kéznél volt a régi akváriumból ami szintén házilag 'gyártott' szúnyoghálón átszitált folyami kavics Rába folyóból :D.
Akvárium: 54 liter fekete tetővel+ világítás
Szűrő: jelenleg csak a víz keringetés céljából
Co2: Élesztős próbaképpen
Fűtés: Van
Növények:
-Alternanthera reineckii Mini Tc
-Elatine Hydropiper
-Echinodorus cordifolius
-Cryptocoryne beckettii

-Meg van valami fű szerű is de azt nem tudom micsoda :D
Halak:
-Sziámi harcos
-6 db ékfoltos
-1 növendék aranyhal a kerti tóból (ő csak pár hónapig lesz az akiban)
-Mézgurámi
-Platti

Ízelítőnek egykét képet berakok a munkálatokról (A minőségért na meg a ronda sárga dátumért ami ráadásul nincs beállítva elnézést de egyenlőre csak ez van sietnem kellett)

Átalakítás elött
18245367_cebb24496b1aed2ce498c57af43f17a3_l.jpg




És akkor ami átalakítás közben történt:
18245359_86b4e49aa93a908cbdb809d33d7453a8_l.jpg


18245385_cda6f4782246866e5ded676a3ed11865_l.jpg

18245393_0070bda04546df28bbfd8db75f02f36b_l.jpg
 
Indafotó->Más méret->Jobb klikk kép megjelenítése és a .jpg végű linket szúrd be ide.
Az előbb én csináltam meg, azért látszik.
Köszi :D nem nagyon vágom ezeket a kép megosztókat edíg sosem használtam
 
Segítség kéne.:confused:
Ma vízcsere előtt átrendeztem a növényzetet . Ha valami nem stimmel vagy nem jól csinálom jelezzétek köszönöm .
A bal oldala az akinak
18275353_6243b2aa404e4485d9f643cdd14d1d4a_m.jpg

A jobb oldala
18275571_f36a679a5c7717aeb498c20bcd2864fd_m.jpg
 
Táptalaj egyáltalán nem került a kavics alá, Illetve a szűrő: jelenleg csak vízkeringető céljából-t hogy érted?

Üdv,
Simi
 
A kavics rész alatt valóban nincs de oda nem is ültettem. a Manado alatt van táptalaj JBL aqua basis már be tettem a nagyobb szűrőt csak esőztetőt kellett rá szerkesztenem hogy ne keverje a Manadot
 
Back
Oldal tetejére