• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes tapasztalat 72 literen

Juhász Gábor

Kertész tanonc
Sziasztok Sorstársaim :)
Új vagyok a fórumon, de már régen böngészem az oldalt. Rengeteg hasznos és Érdekes dologgal gyarapítottam a tudásomat, nektek köszönhetően. :)

Gyerekkoromban emlékszem, 30 literen szivacsszűrővel , 10 guppival tengetem a hideg téli napokat :D
Ezek után gyorsan telt az idő és az akvárium a padláson landolt.
Most 12 évvel később egy böngészéssel meg találtam a Green Aqua oldalát és kedvet kaptam. :)
Na ennyit a felvezetésről. Gyorsan jöttek az olvasással töltött üzemórák és a beruházások.

Ami most van :

Üveg : 72 liter (60x30x40)
Villágitás : Quad 2X24w
Co2 : citromsavas rendszer (harisnyás verzió) ;)
Szűrő: JBL CristalProfi e900
Talaj: JBL AquaBasis Plus
Állt.talaj: JBL Manado
Tápozás: MICRO+MACRO+CARBO

Ezzel az összeállítással nem egy profi fénykép a célom, hanem tapasztalni, tanulni. :)

Állatok:
2 db zebracsiga
2 db ormányos márna
2 db anci

mindenféle tanácsot hozászolást szívesen veszek. Remélem egy hónapon belül sikerül megvennem a nagynyomású rendszerem. képeket rögtön rakok :)

Növényeim:


Hygrophila difformis
Dennerle Ludwigia arcuata
Vallisneria Americana var. Asiatica
Eleocharis parvula mini
Cryptocoryne Petchii Pink
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia!
Üdv a fórumon! Végre egy heves-megyei.:)
Pár szó az akváriumodról. Kizárólag segítő szándékkal: Fűtőbetétet nyugodtan kivenném, 22 fok környékén már a növények vígan elvannak.
Elölről a hínárt hátratenném, eltakarhatja későbbi a bepillantást az akvádba. Bár nem rendelkezem parvula gyeppel, de úgy látom másnál, hogy több szálra szedik szét a csomókat és úgy ültetik el. Valamint pár kövön nem gondolkodtál el? (Van itt a Mátra alján dögivel). Esetleg faágakat nem terveztél? Ha igen tudok adni rá Jávai mohát, van bőven.
Az Ancival lehet nem fog bírni hosszabb távon, felkavarhatja a manado talajod könnyen.
Kíváncsian várom a folytatást, algamentest kívánok.(y);)
 
Köszönöm szépen :D

De igen gondolkodtam már kövön is meg fán is :D Áztattam is egy fűzfaágat ....
De ahogy nekiálltam összerakni, rájöttem hogy túlzsúfolt. :D

Mindjárt teszek fel egy kis előzetes képeket az összerakásról.
Bocsi a gyenge minőségért igyekszem rajta javítani.
12022022_930685287003824_1642013952_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DE! Szeretném megosztani veletek az én indítási elméletem, ami végül is a véletlen helyzetek összességéből alakult, de érdekes :)
Lehet hogy csak nekem új, és ti már ismeritek, ebben az esettben sorry. :)
Az volt a gondolatom hogy megelőzve az algabumm szörnyűségeit, először lefuttatok egy ,,demo,,-t az aksiban és a szűrőben:)
Úgy, hogy teljesen igénytelen növényekkel ültetem be az akváriumot, (pl.: tündérhinár) kezdetben egy belsőszűrővel. Később párnap elteltével a jbl külsővel. Halak nélkül!8 óra világítás és egy csipetnyi kis tubifex. A hatás nem is maradt el egy hét múlva, elkezdet nőni a hínár.
A halkajától pedig megindult az alga is. szinte vakarni lehetett az üvegről. és a növényeken is vastagon állt.
12023007_930685860337100_78898237_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12026484_930685833670436_1954202730_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12032482_930685660337120_1003253948_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

12047483_930685690337117_1820750117_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Közben járt a szűrő. Három hét elteltével lenulláztam a növényzetet.
Leporszívóztam a talajon vastagon álló algaréteget. Végül nekiálltam a végleges ültetéshez. és megérkeztek az algairtó minden féle halak.
Nem viccelek, tényleg az algás környezetben ültetem. :D :) Tápozás nem volt az első hétben. csak világítás és oxigén. Szerintem ezalatt a terheléses 21 napban valamennyi több-kevesebb baktérium eltudott szaporodni, mind a talajban mind a szűrőben. És a kezdeti algásodást megoldottam egy tarra vágással és egy talaj porszivozzásal. :D Jól becsaptam az algákat. De kitudja lehet tévedek és csak most jön majd a neheze. Már 8 napja tápozok. Elindult a co2 is, de még mindig nem jött vissza. Remélem nem is fog :) egy gyors kép a mostaniról :)
12022022_930685287003824_1642013952_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!
Üdv a fórumon! Végre egy heves-megyei.:)
Pár szó az akváriumodról. Kizárólag segítő szándékkal: Fűtőbetétet nyugodtan kivenném, 22 fok környékén már a növények vígan elvannak.
Elölről a hínárt hátratenném, eltakarhatja későbbi a bepillantást az akvádba. Bár nem rendelkezem parvula gyeppel, de úgy látom másnál, hogy több szálra szedik szét a csomókat és úgy ültetik el. Valamint pár kövön nem gondolkodtál el? (Van itt a Mátra alján dögivel). Esetleg faágakat nem terveztél? Ha igen tudok adni rá Jávai mohát, van bőven.
Az Ancival lehet nem fog bírni hosszabb távon, felkavarhatja a manado talajod könnyen.
Kíváncsian várom a folytatást, algamentest kívánok.(y);)

zoleeG igazad van a fűtővel kapcsolatban, de éjjel 16 fok a víz, vagy nem baj? igaz ilyenkor a levegő is lehűl. Szerinted ?
 
Szia!
Akkor bocsi, de valóban van ekkora hőfokingadozás a vízben? Menjen, ha tényleg ilyen hideg a vized. Halak sem tolerálják a nagyon hűvös medencét.
 
Szia!
Akkor bocsi, de valóban van ekkora hőfokingadozás a vízben? Menjen, ha tényleg ilyen hideg a vized. Halak sem tolerálják a nagyon hűvös medencét.
Hát most majdnem 24 fok. Ujjak a növények is, még gyenge gyökerekel. De lehet hogy én vagyok tulságosan kedves hozájuk☺
 
Szia!
Üdv a fórumon! Végre egy heves-megyei.:)
Pár szó az akváriumodról. Kizárólag segítő szándékkal: Fűtőbetétet nyugodtan kivenném, 22 fok környékén már a növények vígan elvannak.
Elölről a hínárt hátratenném, eltakarhatja későbbi a bepillantást az akvádba. Bár nem rendelkezem parvula gyeppel, de úgy látom másnál, hogy több szálra szedik szét a csomókat és úgy ültetik el. Valamint pár kövön nem gondolkodtál el? (Van itt a Mátra alján dögivel). Esetleg faágakat nem terveztél? Ha igen tudok adni rá Jávai mohát, van bőven.
Az Ancival lehet nem fog bírni hosszabb távon, felkavarhatja a manado talajod könnyen.
Kíváncsian várom a folytatást, algamentest kívánok.(y);)
Igazad volt. A hinárok tényleg kitakarnak mindent de ha vissza vágom a tündérhinárt a levágásnál olyan csunya lesz. És olyan gyorsan nyulik.
 
Sziasztok, elkövetem egy hatalmas bakit, és ma nekiálltam kijavítani. A lényeg hogy a GA zselés parvulát nem szedtem apróra, hanem csak szét csipkedtem mert 11 kor ért ide a gls én pedig délben indultam dolgozni. Ma kiszedtem és szinte szálanként szétválasztattam. Így szerintetek menyi idő kell neki hogy gyep legyen ?
világítás: quad 2x24 w + co2 + micro+ macro+carbo Íme a képek :
12048891_927490220655061_52891256_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12032376_927490213988395_857482027_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12021786_927490197321730_1592165955_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12016653_927490190655064_2048742735_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok. Kis pihenöt kellett tartanom. De az akvárium azóta is pöfög, teljesen algamentesen. A hónap bakija címet szerintem nyugotan megkaphatom. A Diy citromsavas harisnyás rendszerem kupaksai 5 bar nyomásnál eldurantak. Ugyhogy gyors kegoldásként kapkodva, vettem egy 2 kg os palackot. És egy amerikai oldalrol rendeltem reduktort 21 én. Állitolag holnap ideér.... közben a GA kosárban ott vannak a cuccok. Red moor fa, új diffi, növények, stb. Össze rakásnál képeket rakomfel. Sziasztok.
 
sziasztok!
Eljött a nagy nap :D megérkezett a reduktor
Hong-Kongból :)Nagyon kis csinos :D Igaz nem ajánlanám senkinek :)Nem szeretném magam ellen beszélni....
De ami a képen fémnek látszik ,,Igazi strapa bíró" Króm elemek,nem mások mint fröccsöntött műanyag ezüstösre festve. De ez van, meg kell fizetni a tanuló pénzt... A feladatát ellátja. Tudja mi a dolga.

RENDELÉS LEADVA !!!

Leadtam a rendelést a GA nak. remélem szerdára ide is ér majd. Most éjszakás vagyok. Az a baj hogy csak ilyenkor tudom fogadni a GLS-t. Mert ilyenkor tuttira itthon vagyok. Szóval jön a futár. Halak ki- növények ki. Vizet lefejt, és indulhat is a legó :D

Rendeltem red mooort, és Köveket is :D
Íme a reduktor. :

12165996_938142069589876_1098133215_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12166602_938141522923264_743849985_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12166220_938141499589933_397818482_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
De ami a képen fémnek látszik ,,Igazi strapa bíró" Króm elemek,nem mások mint fröccsöntött műanyag ezüstösre festve. De ez van, meg kell fizetni a tanuló pénzt... A feladatát ellátja. Tudja mi a dolga.
Én is ismerem ezt a típust (webről), de pont azért nem szereztem be, mert nem tűnt egy minőségi darabnak. Ellenben @HajasDS is ilyet használ, itt és ezen topikon belül a továbbiakban több elégedett hozzászólása is volt a termékről.
 
Hmmm.. cca 4 óra folyamatos ketyegés után sem lett lime zöld a tartós teszt. :( Igaz hogy most a beömlő alá tettem a tesztet, és vele szemben a baloldalon a növényektől dús területre a diffit... De nem változott semmi :( A bubiszámláló 3 bubbi/másodpercet mutat. Lehet hogy a szűrő beömlője alá nem jutt be a co2?
A Reduktor nagyon csöndes, nem melegszik, és amikor leold az időkapcsoló 2-3 másodpercen belül le is áll. Nem ereszt.

A héten restart... Addig Pihi :D

Algamentes Áramlást Mindenkinek :D
 
Sziasztok :) :D Végre Megjött a GA cuccok. :)

Készíttetem pár képet a restartról :D Nem volt itthon kötöző ezért cérnával kellet a Red Moort rögzíteni.
Remélem a Parvula nem dobja fel a pacskert mint a múltkor. :D
 
Back
Oldal tetejére