• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talajfűtés

Tommy741

Kertész tanonc
Tisztelt Akvakertész Barátaim!

A Következő elgondolás jutott eszembe. Bújtam a netet és beleakadtam a talajfűtésbe.Azon gondoltam,hogy nem is lenne rossz egy ilyen szerkezet.
Azt hallottam róla hogy átmozgatja a talajt és jobb a növényeknek
Az lenne a kérdésem,hogy növényes akvarisztikában is használható lenne és hasznos lenne-e?
 
Tommy741 said:
Tisztelt Akvakertész Barátaim!

A Következő elgondolás jutott eszembe. Bújtam a netet és beleakadtam a talajfűtésbe.Azon gondoltam,hogy nem is lenne rossz egy ilyen szerkezet.
Azt hallottam róla hogy átmozgatja a talajt és jobb a növényeknek
Az lenne a kérdésem,hogy növényes akvarisztikában is használható lenne és hasznos lenne-e?

Talajfűtést, mint ahogy a klasszikus értelemben gondolnánk, nem nagyon használnak. Szerintem egyszerűen csak kikoptak idővel. Biztosan a talajok fejlődésével lett kevesebb a jelentőségük. Viszont Japóknál olyan fűtés van több akvárium alatt is, ami fólia és az akvárium alját melegíti kívülről. Elképzelhető, hogy ez már ennek a továbbgondolt változata, vagy ami maradt az eredeti elgondolásból, de ilyet még nem láttam a környékünkön sem sajnos.
 
Szerintem az még ezzel a baj, hogy ha mindez az akvárium nyitott része felől van árammal ellátva, akkor nem is tudod kivenni a technikát fotózáskor pl.
 
someday said:
Szerintem az még ezzel a baj, hogy ha mindez az akvárium nyitott része felől van árammal ellátva, akkor nem is tudod kivenni a technikát fotózáskor pl.
Én úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy kihúztam a csatlakozót, majd bedobtam az akiba. Vigyázva persze, hogy nehogy valahol látszódjon.
 
Én a GA boltban kapható Hydor mini 7,5W-os fűtést ki fogom próbálni, engem nem zavar, hogy ha az akvárium ból kifut a vezeték, bár még az is lehet, hogy nem a talajt fogom vele fűteni, hanem majd vmi ügyes kitalációval megoldom, hogy az üvegre legyen 'tapadva'. Ha van esetleg ehez vkinek valami tapasztalata, szívesen venném, ha írna!
Köszönöm
Max.
 
Hello!
Szerintem ez az a technikai részlet amivel eddig nem sokat foglalkoztunk. Aki igényesebb és(vagy) megengedheti az berakott egy külső fűtőt. De szerintem egyre többen fognak berakni ilyet. Úgy is mondhatnám hogy 2011 a talajfűtés éve lesz. :)
Gondoljunk csak bele, azért szerintem egyre több tehetősebb növényes pali lesz aki egy-egy átrendezéskor végiggondolja mit lehet még fejleszteni a technikán. Azt az egy zsinórt meg szépen hozzáigazítja a be-ki vezető csövezéshez és kész szerintem.
 
Szerintem a "jappóknál" sima mezei terrárium fűtő van az akvárium aljára rakva, de még nem láttam képen olyat, de nekem a gekkók alatt volt egy. Végülis egy fűtőszál van beöntve egy műanyag lapkába. Elég hajlékony, túl meleget természetesen nem tud, de a vezérlését valahogy mindenképpen meg kell oldani, mert olyan 40 fokot tud. Az meg ha az egész akvárium alatt van igencsak megfőzné az élővilágot.
 
Éppen ez motoszkált a fejemben, amikor elkezdtem olvasni a témát. Szerintem kissé nehézkes az akváriumon kívül levő fűtővel viszonylag egyenletes hömérsékletet produkálni (itt nem a külső fűtőre gondolok természetesen). Ha meg van egy kontroll hőmérő az akiban akkor teljesen mindegy a vezeték, ami nincs bent.
 
2011 óta van valakinek tapasztalata talajfűtésel kapcsolatba? Faternál a garázsban találtam fűtőszálat azt mondja teljesen vízálló az akváriumba is lehet tenni. Én a talaj alá gondoltam behajtogatni.???
 
2011 óta van valakinek tapasztalata talajfűtésel kapcsolatba? Faternál a garázsban találtam fűtőszálat azt mondja teljesen vízálló az akváriumba is lehet tenni. Én a talaj alá gondoltam behajtogatni.???
Nekem anno volt az egyik akvárium alatt egy régi terrárium fűtő lap,egy pár hónapig ment,aztán meg adta magát.Lehet,hogy bele magyarázom,de szerintem tetszett a növényeknek.A kimúlása után mintha csökkent volna kicsit a növekedés üteme.Azért is volt klassz megoldás,mert eggyel kevesebb dolog rondította az akváriumot.
 
Nekem anno volt az egyik akvárium alatt egy régi terrárium fűtő lap,egy pár hónapig ment,aztán meg adta magát.Lehet,hogy bele magyarázom,de szerintem tetszett a növényeknek.A kimúlása után mintha csökkent volna kicsit a növekedés üteme.Azért is volt klassz megoldás,mert eggyel kevesebb dolog rondította az akváriumot.
Ha jól értem az üveg és az asztal között volt -> akváriumon kívül? Én beletenném az üveg és a táptalaj közé.
 
Ha jól értem az üveg és az asztal között volt -> akváriumon kívül? Én beletenném az üveg és a táptalaj közé.
Igen,kívül volt.A talajfűtő kábel nem volt szimpi,mert akkor megint egy plusz valami lógott volna ki az üvegből.De persze az is működhet,ha benne van,csak ott már többet emelhet a víz hőfokán.
 
Back
Oldal tetejére