• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talajcsere

Proxer

Kertész szaki
Kedves Akvakertészek!

Tanácsra, vagy segítségre volna szükségem, kinek, hogy tetszik. :)
Jelenleg bontom az akváriumot egy költözés miatt, és az új lakásban szeretném újraindítani a projektet, ennek köszönhetően fellelhető pár eladó/vihető topic is miattam. :)
Viszont az egyik legfontosabb, hogy ha újraindítom, új talajt, illetve domborzatot szeretnék kialakítani. Mivel 1-1-es költözést kell végrehajtanom, így a vízzel és a szűrő biológiai paraméterrel tudom csak a játékszabályokat éppen hogy betartani. :/
Lényegre térvén; jelenleg egy Sera aquasoil depo néven szarság van akvában (amatőr voltam, ma már minőséget keresnék), és ezen talajon van fedőként zúzottbazalt (0.5-1 cm-es Tudom, másik hiba).
Itt jön a segítségkérésem: Olvasgattam a GA oldalán, de a tipikus bőségzavaró effektus van bennem, nem tudom mi érné meg a legjobban.
Jelenleg NeoCaridina garnéláim vannak, semmi más, viszont nagyon szeretnék pár Corydorast tartani. ( puhább, homokszerű talajt keresem!!!!!!)
Megtartanám a zúzott bazaltot is, ezen kívül bazalt sziklákkal és vasfákkal dolgoznék, szinte csak kötözős növényekkel, Bucek, kisebb Anubiasok. Úgyhogy nem táptalajt keresek. Aki el tud látni tanáccsal mi az ami megfelelne számomra, annak nagyon hálás lennék. (Ugyanitt használt talajt szívesen fogadok. ) Az akva méretei: 603030 Basic méret, de azért a 30as magasságot szeretném térben kihasználni, hogy nagyobbat láttassunk mint amink van.

Köszönettel,

Gergő
 
Két félét szeretnék mindenképp. A zúzott bazaltot meg inkább a sziklák környékére tenném, egyfajta természetesség kialakítása miatt.
 
Ha csak a sziklák környékére menne, az talán nem okoz nagy gondot. Lávakő zúzalékkal(akár szúnyoghálóba téve, és akkor könnyebb vele dolgozni) megcsinálod az emelést, ahogy szeretnéd, rá mehetnek a sziklák és a bazaltzúzalék. Köré pedig mehet akár homok, vagy apró szemű sóder is, ha úgysem lesznek ültetve növények, csak kötözve. A coryk azt élvezni fogják.
 
..I barkacsaruhaz szurohomokja megfelelhet? Ez most sajnos kenyszerszulte helyzet. :) elore is koszonom a valaszod
 
Használnak sokan szűrőhomokot, de sajnos a kritériumokat nem ismerem, hogy kell-e valamire figyelni a vásárlásnál.
 
Szervusztok!
Szeretném kicserélni a talajt az akváriumomban. Jelenleg agyagos (nem aktív) talaj van benne, de már régi, porlad, meg a táptalaj is kimerült alatta.
Amazonia Vol. 2-őt néztem, táudakat tennék alá.
A probléma, hogy működő akváriumban tenném ezt, mert sem helyem, sem másik akváriumom nincs az áttelepítésre. Meg lehet ezt egyáltalán oldani valahogy? az élővilágot erre az időre kivenném, amíg a csere megtörténik.
A felszabaduló ammonia miatt aggódom elsősorban.
Van valakinek bevált módszere erre?
Köszönöm.
 
Szervusztok!
Szeretném kicserélni a talajt az akváriumomban. Jelenleg agyagos (nem aktív) talaj van benne, de már régi, porlad, meg a táptalaj is kimerült alatta.
Amazonia Vol. 2-őt néztem, táudakat tennék alá.
A probléma, hogy működő akváriumban tenném ezt, mert sem helyem, sem másik akváriumom nincs az áttelepítésre. Meg lehet ezt egyáltalán oldani valahogy? az élővilágot erre az időre kivenném, amíg a csere megtörténik.
A felszabaduló ammonia miatt aggódom elsősorban.
Van valakinek bevált módszere erre?
Köszönöm.
Szia!
Eddig 2,5x cseréltem berendezést (talajt is) úgy, hogy az élővilág benne maradt. A növényeket persze kiszedtem, és egy vödörbe tettem. Először dunakavics volt, majd azt lecseréltem manadóra, majd ismét dunakavics, majd erre tettem még szűrőhomokot. A vizet általában félig eresztettem le. Az első csere alkalmával a háteret is kivettem, és a kb 40x25x15 centis lávaköveket is. Az utolsó csere alkalmával megkövesedett fák lettek a dekorelemek. A legnagyobb mérete kb. 55x20x20cm. Az "élővilág" nézett nagyokat, de elhullásom egyik alkalommal sem volt.
A talajt egy tölcsérszerűségen keresztül töltöttem be. Öt literes Ioncserélt vizes műanyag palack alját levágtam, és a töltőnyílásába egy D=32mm-es, 60cm hosszú PVC lefolyócsövet illesztettem. Ez volt a tölcsér, amivel oda szórtam a talajt, ahov akartam.
 
Szia!
Eddig 2,5x cseréltem berendezést (talajt is) úgy, hogy az élővilág benne maradt. A növényeket persze kiszedtem, és egy vödörbe tettem. Először dunakavics volt, majd azt lecseréltem manadóra, majd ismét dunakavics, majd erre tettem még szűrőhomokot. A vizet általában félig eresztettem le. Az első csere alkalmával a háteret is kivettem, és a kb 40x25x15 centis lávaköveket is. Az utolsó csere alkalmával megkövesedett fák lettek a dekorelemek. A legnagyobb mérete kb. 55x20x20cm. Az "élővilág" nézett nagyokat, de elhullásom egyik alkalommal sem volt.
A talajt egy tölcsérszerűségen keresztül töltöttem be. Öt literes Ioncserélt vizes műanyag palack alját levágtam, és a töltőnyílásába egy D=32mm-es, 60cm hosszú PVC lefolyócsövet illesztettem. Ez volt a tölcsér, amivel oda szórtam a talajt, ahov akartam.
Köszönöm, valahogy így terveztem én is, de arra is kíváncsi lennék, hogy az Amasonia vol. 2 egy aktív talaj lenne, ami azért nyomja az ammoniát az első időben. Vízcserék, az élővilágra való hatása...stb. érdekelne még!
 
Köszönöm, valahogy így terveztem én is, de arra is kíváncsi lennék, hogy az Amasonia vol. 2 egy aktív talaj lenne, ami azért nyomja az ammoniát az első időben. Vízcserék, az élővilágra való hatása...stb. érdekelne még!
Aktívan dolgozó érett szűrő elbír vele bánni. Az ammónia löket a v2-nél kisebb, mint az eredeti Amazonia volt.
 
Szerintetek low-tech akváriumba (Juwel Rio 180 gyári fénnyel 5200lm) érdemes tenni aktív talajt?Csapvízzel használom a jelenlegi akváriumot, bár gondolkodom a RO szűrőn. webshop moderálva Japanese Soil talajon gondolkodom.
 
Szerintetek low-tech akváriumba (Juwel Rio 180 gyári fénnyel 5200lm) érdemes tenni aktív talajt?Csapvízzel használom a jelenlegi akváriumot, bár gondolkodom a RO szűrőn. webshop moderálva Japanese Soil talajon gondolkodom.
Persze. Még akár kevesebb fénnyel is. Az aktív talaj a vízparaméterek (pl. keménység) stabilan tartásában nagyon jó. Növényes akvarisztikai cucc, de nincs a fény mennyiséghez kötve. Ugyan a vebshoplink modizva van, de gondolom, hogy a csehek csodatalaja. Azt légyszi ne. Többen próbálták már, nincsenek vele túl jó tapasztalatok. Igaz, @Bálint Nagy ?
Addig ne erőltessed az aktív talajt, amíg nem szerezted be a RO rendszert. Az legyen az első, csak utána a talaj. Elvégre lágyvizesre van optimalizálva minden agyagos aktív talaj. 😉
 
Utoljára módosított:
Persze. Még akár kevesebb fénnyel is. Az aktív talaj a vízparaméterek (pl. keménység) stabilan tartásában nagyon jó. Növényes akvarisztikai cucc, de nincs a fény mennyiséghez van kötve. Ugyan a vebshoplink modizva van, de gondolom, hogy a csehek csodatalaja. Azt légyszi ne. Többen próbálták már, nincsenek vele túl jó tapasztalatok. Igaz, @Bálint Nagy ?
Addig ne erőltessed az aktív talajt, amíg nem szerezted be a RO rendszert. Az legyen az első, csak utána a talaj. Elvégre lágyvizesre van optimalizálva minden agyagos aktív talaj. 😉
Én azt tanácsolom, hogy amazonia, tropica és shrimpking vonalnál érdemes maradni. Én legutoljára a fluval talajjal szívtam. Amazoniára cseréltem.
Egyébként közepesen kemény vízhez is jó az aktív talaj. Növényeknek sokkal fontosabb, hogy legyen co2. Molnár Mátéval (TheCineScaper) jutottunk arra, hogy aktív talaj+csapvíz+co2 easy és medium növényeknek tökéletes kombó. A hard növényekkel meg vesződjön aki akar…
 
Én azt tanácsolom, hogy amazonia, tropica és shrimpking vonalnál érdemes maradni. Én legutoljára a fluval talajjal szívtam. Amazoniára cseréltem.
Egyébként közepesen kemény vízhez is jó az aktív talaj. Növényeknek sokkal fontosabb, hogy legyen co2. Molnár Mátéval (TheCineScaper) jutottunk arra, hogy aktív talaj+csapvíz+co2 easy és medium növényeknek tökéletes kombó. A hard növényekkel meg vesződjön aki akar…
Azt azért megírhatod, hogy mit értesz közepesen kemény víz alatt. (mint tudjuk, nálam a felére lágyított csapvíz is bitang😃)
 
Back
Oldal tetejére