• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talaj tisztítása

Van arra valami jó módszer talaj rendes áttakarítására úgy hogy a lehetőleg az alsó "tápos" réteg ne keveredjen a felső réteggel?
 
hasonló a kérdés, mégis más... ha használok amazonia talajon, amazonia powder réteget, mondjuk max 1cm mélységben... hogy lehet alaposan tisztítani csak a felső réteget úgy, hogy a powdert ne keverjem bele a normál talajba? kézi mulmlopó a megoldás?
a gyári szívós talajporszívók elég rendesen átmozgatják a talajt, látszólag több mint 1 cm mélyen...
eddig nem használtam csöves porszívót sem és powdert sem. [emoji846]
 
JBL Sansibar homok a talajom, szorgos kis garnélákkal támogatva. Az a gondom, hogy a mulmozás jól működik a "füves" tropica talajon, de itt a trutyi szépen belevegyül a felső 1 centis rétegbe. Van valamilyen tisztítási tippetek?
 
JBL Sansibar homok a talajom, szorgos kis garnélákkal támogatva. Az a gondom, hogy a mulmozás jól működik a "füves" tropica talajon, de itt a trutyi szépen belevegyül a felső 1 centis rétegbe. Van valamilyen tisztítási tippetek?
ha jól emlékszem @eMZé úgy oldotta ezt meg, hogy leszívta az egész homokot, átöblítette majd visszatette a helyére…
 
ha jól emlékszem @eMZé úgy oldotta ezt meg, hogy leszívta az egész homokot, átöblítette majd visszatette a helyére…
Igen, ha kell leszívom az egészet. Még annyi, hogy mindig van tartalék átmosott homokom, így a dzsuvásat át tudom mosni fehérítővel és átmosás után ki is tud száradni. Így tutira nem okoz bajt, ha még is maradna a fehérítőből a homokban.
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Akkor ebből az lesz, hogy ha megunom, hogy dzsuvás, akkor rescapelem valami rendes talajjal. :D
 
Igen, ha kell leszívom az egészet. Még annyi, hogy mindig van tartalék átmosott homokom, így a dzsuvásat át tudom mosni fehérítővel és átmosás után ki is tud száradni. Így tutira nem okoz bajt, ha még is maradna a fehérítőből a homokban.
Hello @eMZé

csak simán fehérítő a vízbe majd párszor átlögybölöd, öblítesz és szárítasz?
 
Back
Oldal tetejére