• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma talachi 247.5L - Arms of the Naiads

Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Sziasztok!

Csak abból indultam ki, hogy az IP szám az ugye por és pára védelmet takar (ha jól tudom).
És az előtéteken nem egy nagy szám szerepel.
A munkás-paraszti eszemmel ezért arra következtettem hogy az előtétet érdemes portól is védeni, nem csak a víztől!
Természetesen elfogadom a tapasztaltabbak véleményét!

További jó munkát!
Üdv! A.ttila
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Akkor lássuk hogy is fog a lámpa része pontosabban kinézni

Nem méretarányos, csak hogy lássátok nagyjából.

A lámpákat majd középről kifele lehet kapcsolni, ezt csak a hangulat meg a halacsok kedvéért csinálom így.

14129645_07750c3a62d840e8d8f697ecac2681b9_l.jpg


14129641_d1bc4bc028d4c6e5b87c1f1af293639a_l.jpg


14129647_c923dedc8e1f6eee61ad93fad5ab9b15_l.jpg
 
talachi 247.5L - Még cím nélkül

Hi, Milyen progival szerkesztetted meg? Nagyon jól néz ki!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Szia Laci!

Bocsánat, hogy megint bele szólok!
A reflektoroknak közvetlen kéne érintkezzenek , nehogy sávokban essen be a fény a köztük lévő holt tér miatt!

A.ttila
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

A. Kavicsos said:
Szia Laci!

Bocsánat, hogy megint bele szólok!
A reflektoroknak közvetlen kéne érintkezzenek , nehogy sávokban essen be a fény a köztük lévő holt tér miatt!

A.ttila

Jogos felvetés! A kép nem méretarányos mint azt írtam. Ki lett gondolva és számolva. A valóságban nem lesznek enyire távol egy mástól! És nem is lesznek enyire mélyek.

De ha így lenne sem lenne probléma mert egy bizonyos távolság útán így is keresztbevilágítanak.

Valahogy így:

14129703_93ca118b6da293bd0f43ebfb0d8ea100_l.jpg
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Érdekes ez a keresztirányú fénycső elrendezés. Még sehol nem láttam ilyet. Nem félsz, hogy túl sok fény fog elöl és hátul elveszni? Arra gondolok, hogy a reflektoroknak az is a szerepe, hogy irányítsák a fényt, de ennél az elrendezésnél csak hosszirányba terelnek.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Mivel nem 5cm-re lesz a víztől, szerintem nem lesz vele semmi gond, fog szórni annyi fényt.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

egedzs said:
Érdekes ez a keresztirányú fénycső elrendezés. Még sehol nem láttam ilyet. Nem félsz, hogy túl sok fény fog elöl és hátul elveszni? Arra gondolok, hogy a reflektoroknak az is a szerepe, hogy irányítsák a fényt, de ennél az elrendezésnél csak hosszirányba terelnek.

Nem nagyon értem mire gondolsz! Kifejthetnéd! Akkor ezek szerint ha hosszába raknám akkor a két oldalánál veszne el fény! :D

A reflektorok szerepe az hogy az amúgy elvesző fényből valamenyit visszatereljenek a víz irányába és ezzel növeljék a hatékonyságot!
Azok az égők amiket használok refi nélkül is elegek lennének szerintem!

Sajnos fénycsövet nem tudok használni mert az aki méretei speciálisak. 90-es cső rövid az után meg 120 as van az meg hosszú. Ezért tettem le a voksomat power compact mellett ami igen jó lumenértékekkel bír. Azért raktam igy kereszbe mert szerintem így sokkal kevesebb árnyékos rész keletkezik. Még jobb is mint hosszában. Mindjárt megpróbálom valami grafikán megmutatni mire gondolok.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Elkezdtem rajzolgatni de nem is olyan egyszerű ezt 2 dimenzióban megmutatni!

Azért öszedobtam két gagyi kis rajzot hátha sikerül.

Ez a tervezett.( csak a direkt fényt rajzoltam be hogy átláthatóbb legyen) Talán látszik a rajzon hogy elég gyenletes a fény eloszlása és csak a két szélső fényéből megy az akin kívülre. A kockát több lámpa fénye világitja meg egyszerre.

14143475_5aae84d1935f21ea102266e38581128a_m.jpg


Ha hosszába raktam volna őket akkor ugye hat darab kellet volna hogy a megcélzott teljesítményt elérjem. A rajzon látszik hogy a fényeloszlás itt is egyenletes de a két külsö lámpasor fényének fele az akin kivülre esik a kockát kevesebb lámpa fénye világítja egyszerre.

14143477_977f02a94f633971ac4b1c095654da91_m.jpg


Remélem érthető!

Mondjuk minden attól függ hogy van az aki berendezve! Azt hiszem nálam az elrendezés miatt ez a keresztbe rakott megoldás lesz a nyerő.
( még töröm a fejem hogy lehetne ezt 3D- ben lerajzolni)
De vitassuk csak meg mert nem akarok hibát elkövetni és minden barkácsoló kedvű kiskertésznek szolgálunk infóval!
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Szia Laci!

A 36W-os Pc az 38cm hosszú?
Abból mennyi a hasznos (cső hossz) és hogy lesz elhelyezve a 45cm fölött (a fronttól hány cm-rel mezdődik a fény ár s meddig tart)?

Sajnos csak kérdezni tudok, tanácsot adni nem, de talán ha meg van a válaszod akkor jó lesz!

A.ttila
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

A. Kavicsos said:
Szia Laci!

A 36W-os Pc az 38cm hosszú?
Abból mennyi a hasznos (cső hossz) és hogy lesz elhelyezve a 45cm fölött (a fronttól hány cm-rel mezdődik a fény ár s meddig tart)?

Sajnos csak kérdezni tudok, tanácsot adni nem, de talán ha meg van a válaszod akkor jó lesz!

A.ttila

Szia!

Lemértem és a hasznos csőmérete 42cm. Úgyhogy pont tuti a 45 cm fölé! A lámpa úgy van megtervezve hogy a foglalat része már az akin kívülre esik. Mivel 30 cm-re lesz az akitól azt a 3cm-t már be fogja világítani.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Jut eszembe az aki belseje csak 43cm! Úgyhogy csak 1cm-el rövidebb!
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Úgy néz ki elment a régi aki!

Jövő héten beszerzem az új üveget és kezdődik a hardscape építés!!
Remélem mire kialakul az elrendezés a lámpa is elkészül! Ha minden igaz lesznek majd fotók is a készülő lámpáról.
(meg kell hogy sürgessem a barátomat aki készíti :crazy: )
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Itt tart a project!

A fákat majd itt az akiban áztatom csak még friss. Várom a lámpát és kezdődik az építkezés.

14257027_25a9d15e1da76a622cf1a232cd42635d_l.jpg


A lámpatartó:

14257029_173cbe43a5f10d6463e6c97d6936d19f_l.jpg
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Hello Talachi!
A lámpatartó nagyon baba..kíváncsi leszek a lámpára! :thumbup:
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Szia!

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a lámpatartót feljebb akarod majd állítani akkor, hogy fogod majd azt a felső helyzetben rögzíteni úgy, hogy az közben vissza ne csúszón :?: Világításnál fényvisszaverőnek mit fogsz használni :?:
 
Back
Oldal tetejére