• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma talachi 247.5L - Arms of the Naiads

Van valami ötletetek, hogy a százmillió rákot hogyan lehet kifogni ebből a dzsumbujból ? Van valami csapda ?
Nálam az volt a bevált "recept". Hogy fogtam egy üveget, beleraktam fincsi garnikaját, majd az üveget beraktam az aksiba este, reggelre megtelt garnival, és a 70-80%-a az összes garninak üvegben csücsült. :) A többit viszont a fapados módszerrel kell megoldani... :p
 
Na ezt fejlesztettem a rákok kifogására.
Előszőr simán csak visszafordítottam az üveg tetejét mint ahogy azt a neten találtam, de túl nagy volt a lyuk, 3 perc alatt tele volt ékfoltosokkal. Utána beleraktam a GA-s tápos üveg tetejét ami kissebb, de az éhenkórász ékfoltosok bepréselték magukat azon is. Most beszűkítettem kétféle csővel, úgyhogy csak 10 mili az átmérő. Remélem ezen már nem jutnak át!
Este tesztelem és meglátjuk működik-e!

20912639_ed0a05f2bc694758f3e4394e67fe9e1b_l.jpg
 
Na ezt fejlesztettem a rákok kifogására.
Előszőr simán csak visszafordítottam az üveg tetejét mint ahogy azt a neten találtam, de túl nagy volt a lyuk, 3 perc alatt tele volt ékfoltosokkal. Utána beleraktam a GA-s tápos üveg tetejét ami kissebb, de az éhenkórász ékfoltosok bepréselték magukat azon is. Most beszűkítettem kétféle csővel, úgyhogy csak 10 mili az átmérő. Remélem ezen már nem jutnak át!
Este tesztelem és meglátjuk működik-e!

20912639_ed0a05f2bc694758f3e4394e67fe9e1b_l.jpg
Ez szimpinek tűnik.Kicsit hajaz a darázs csabdára.:)
 
Hát ez nem nagyon jött be!

Sajnos csak egy gagyi rákkaja van itthon ami nem nagyon vonzotta őket. Kellene valami vonzóbb!
Mire rabolnak nagyon rá a rákok? Van valami ötletetek mit rakjak be?

Az egész északás termés kb 10 db növendék rc:

20914917_0f8e0bdac965031a077c1f71b62abf77_l.jpg
 
Hát ez nem nagyon jött be!
Sajnos csak egy gagyi rákkaja van itthon ami nem nagyon vonzotta őket. Kellene valami vonzóbb!
Mire rabolnak nagyon rá a rákok? Van valami ötletetek mit rakjak be?
Az egész északás termés kb 10 db növendék rc:
Szeva!
Nálam a konzerves bébikukorica a nyerő,ahogy megérzik az édes illatot meg ízt már el is lepték,próbáld ki azt hátha beválik ;)
Egyébként nekem is majd lassan csapdáznom kell úgy hogy ezt az ötletet ellesem Tőled (y)
 
Szeva!
Nálam a konzerves bébikukorica a nyerő,ahogy megérzik az édes illatot meg ízt már el is lepték,próbáld ki azt hátha beválik ;)
Egyébként nekem is majd lassan csapdáznom kell úgy hogy ezt az ötletet ellesem Tőled (y)

Köszi!

Most végigolvastam a rc topicot és ott is sokan írták a bébirépát, kukoricát. Ma este megpróbálom.

Azért jöhetnek az ötletek!
 
Én simán leszívom őket a vízzel együtt,aztán vödörből kihalászom őket,vagy szűrőn-hálón át öntöm ki a vizet!
 
Jelentem a bébirépa, kukorica kombó csali bevált a sakuráimnál!
Pár óránként átlagosan 20db nál több garnélát tudtam csapdázni vele!
Kérdésem az lenne hozzátok most, hogy mennyi ideig bírják egy kis akváriumban egy csöppnyi belső szűrővel? Gondolom pár nap nem lehet probléma!

20920511_39744305ba68fb84be7d80c23599c596_l.jpg


Én simán leszívom őket a vízzel együtt,aztán vödörből kihalászom őket,vagy szűrőn-hálón át öntöm ki a vizet!

Én is így csinálnám, de nálam a dzsumbujban nem látom őket, ezért próbálkozom csapdával.
 
Az RC még szűrő nélkül is bírja... Nálam egyszer voltak szűrő nélküli egy 12literes akvában majdnem egy hónapig. Köszönték szépen, jól voltak. :p
 
Hétvégén gondoltam rendbeteszem a két szűrőt ,hogy a szerdai átalakítás után már ne kelljen velük szórakozni.
Erre ez a két szemét gépezet folyással hálálta meg!!! Mindkettőn, ismétlem mindkettőn egyszerre megadta a pumpa magát!!!!!!!!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!:eek::cry::nailbiting::wtf::eek::confused::sour:
Tömítéscsere az egyiknél megoldotta a problémát másiknál nem! A rossznál meg is szüntettem a pumpát ragasztással, ami jó lett azt ma fogom ragasztani!!
Majd este a szűrő topicjába megírom mi is a gond ezekkel a szűrőkkel. Csináltam képeket is.
 
Alkotói válságban vagyok! Nem sikerül semmi jót összerakni!! :(
Persze megint nem működik itthon amit dekorvásárláskor kitaláltam. Túl nagyok a fáim. Nélkülük meg kevés a fa. Már bánom hogy nem vettem többet!
Kicsit rányomta bélyegét a tegnapi éjszakai műszak a mai napomra!
Lehet hagyom mára a dolgot és holnap kipihenten nekiugrok.

Ezt sikerült kiszenvedni eddig! A kövek között dekorhomok,jobb oldalt lenne egy kicsi sziget. Mi a véleményetek?

20949449_c9f74f84917bef492506d923a8a9eb6d_l.jpg
 
Alkotói válságban vagyok! Nem sikerül semmi jót összerakni!! :(
Persze megint nem működik itthon amit dekorvásárláskor kitaláltam. Túl nagyok a fáim. Nélkülük meg kevés a fa. Már bánom hogy nem vettem többet!
Kicsit rányomta bélyegét a tegnapi éjszakai műszak a mai napomra!
Lehet hagyom mára a dolgot és holnap kipihenten nekiugrok.

Ezt sikerült kiszenvedni eddig! A kövek között dekorhomok,jobb oldalt lenne egy kicsi sziget. Mi a véleményetek?

20949449_c9f74f84917bef492506d923a8a9eb6d_l.jpg
Én még a jobb oldali fa nélkül is el tudnám képzelni;)szerintem szuper(y):)
 
Alkotói válságban vagyok! Nem sikerül semmi jót összerakni!! :(
Persze megint nem működik itthon amit dekorvásárláskor kitaláltam. Túl nagyok a fáim. Nélkülük meg kevés a fa. Már bánom hogy nem vettem többet!
Kicsit rányomta bélyegét a tegnapi éjszakai műszak a mai napomra!
Lehet hagyom mára a dolgot és holnap kipihenten nekiugrok.

Ezt sikerült kiszenvedni eddig! A kövek között dekorhomok,jobb oldalt lenne egy kicsi sziget. Mi a véleményetek?

20949449_c9f74f84917bef492506d923a8a9eb6d_l.jpg
Én a helyedben kihasználnám a sokféle vastagságú és magasságú fákban rejlő okosságot.Ezekkel nagyon jó mélységet lehetne adni egy erdős tájképnek.Igaz ugyan ,hogy akkor szét kéne darabolnod a rőzsét...:pompous:.Ha viszont ilyesmire akarod mint amit összedobtál akkor a középső vastag fa nem gyerebe ott középen..o_O

üdv:gzs
 
Én bekajáltam :) Ránézek és tök arányos és harmonikus az egész. Mondjuk tőled ez elvárható :)
Szóval én nekifutnék ennek is. De ha elégedetlen vagy vele, még van lehetőség legózni.
Sokkal nagyobb fejvakarás lesz olyan növényekkel megtömni, hogy igazán különleges legyen.

(y):snaphappy::snaphappy:
 
Back
Oldal tetejére