• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Takashi Amano képei

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok, ha jól láttam, még nincs ilyen téma!
A kérdésem a következő lenne: Hogyan lehet összehozni egy ilyen képet? Mármint nyilván profi technikával, de szerintem ezekben van bőven photoshoppolás is.
Vagyis olyan képeket csinál, amik nem tűélesek, de mégis nagyszerűek.
Egy példa, hogy miről is beszélek:
no_2_takashi_big.jpg

vagy pl ez:
http://completeaquarium.blogspot.com/20 ... scape.html
 
Olyan halaim vannak ^^ :D

Nagyformátumú géppel fotózik az öreg, filmre. Többet a technikáról én se tudok nagyon.
 
El kell, hogy keserítselek, de ha az ADA fotóit nézed az a fotózásról és nem a photoshopról szól. Profi fotós, profi technika, sok sok világítással.
Több ezer wattos fényekkel lövik az akváriumokat. Nagyformátumú gépre lövik. Szerintem lepetéznénk ha leírnák mennyibe is van Amanonak ez a szett.

De a kérdésre vissszatérve rendes stúdióvilágítás és egy jó gép kell hozzá. Sok fénynél a legapróbb részletek is tökéletesen jönnek.
 
Mármint nem Amano tudását akartam leszólni, hanem azt hittem, hogy valamilyen szerkesztési eljárással lehet hasonlót elérni, hogy ilyesmi stílusú képet készítsünk..de most jut eszembe, hogy Cecska is hasonlót hozott össze, lehet nála kéne megtudakolni :)
viewtopic.php?f=11&t=1512&start=10
 
A trükk az, hogy nagyon oda kell figyelni mindenre. Szerintem egy ilyen fotózás bérelt felszereléssel megfizethető egy átlagos akvakertésznek, ha már ilyen drága hobbira van pénze :) Egy rendes stúdió bérlése kb. 4000 Ft/óránál kezdődik, és van ahol profi gépet is adnak, ha kell. Hogy a stúdió házhoz menjen, az már egy kicsit bonyolultabb, de megoldható.

Szerintem Amano mester itt 2 jó erős fényforrást használt. Valószínűleg nem volt harmadik, mert nagyon erősek az árnyékok a kövek alsó oldalán. Az egyikkel felülről világította az akváriumot, a másikkal a hátteret. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a háttér maga egy softbox. A szobában nincs semmilyen más fényforrás, talán még a berendezés is fekete, hogy ne legyen tükröződés. Lehet, hogy használt polárszűrőt is a fényképezőgép tükörképének a kiiktatására.
A többi csak tipp, én hogyan csinálnám: fényképezőgép állványra, tökéletesen középre, és párhuzamosan az akvárium frontüvegével. Előre belőném a fókuszávolságot, a rekeszt és a záridőt, a lehető legalacsonyabb fényérzékenységgel. Ilyen mélységélességhez elég szűk rekesz kell, és a záridő is legalább 1/200, hogy a halak ne mozduljanak be. (Ehhez pár mezei lámpa nagyon kevés, sokszorosa kell a normális akváriumvilágításnak). Aztán fognám a távkioldót, leülnék az akvárium elé, és várnám a tökéletes pillanatot. Sok utómunka nem kell és nem is etikus egy ilyen képnél. A középtónus kontrasztot meg lehet egy kicsit húzni, a színvilágon is lehet variálni és a leméretezés után egy kis élesítés sem árt. Mivel ez egy filmes kép, itt gondolom elég volt a szkennelésnél variálni egy kicsit.
 
dekalabda00 said:
Mármint nem Amano tudását akartam leszólni, hanem azt hittem, hogy valamilyen szerkesztési eljárással lehet hasonlót elérni, hogy ilyesmi stílusú képet készítsünk..de most jut eszembe, hogy Cecska is hasonlót hozott össze, lehet nála kéne megtudakolni :)
viewtopic.php?f=11&t=1512&start=10

Effekttel ilyet nem tudsz. Jó gép kell és jó fény. ;)
 
Van egy ismerősöm, akinek a mániája a síkfilm. Megkértem, hogy szakértse meg a képet. Ez egy 4x5" os favázas gép, állapotától függően 40-150ezer forint körül lehet beszerezni egy ilyet, objektív hozzá 30-90 ezer között. Ez önmagában egyáltalán nem drága egy átlagos belépő szintű tükörreflexeshez képest. Viszont egyetlen kép elkészítése kb. 2000 Ft. Tehát Amano milliós technika nélkül is fantasztikus képeket készít, egyszerűen csak tud az öreg :)
Ha valakit érdekel a téma: http://www.fotohaz.hu/cikkek/nagyformafenykalapok.html
 
Árak tekintetében nem tudok nyilatkozni, nekem fura a 100 alatt lévő optika is. ;)

De az biztos, hogy a modern érában digitális technikával talán Mark Evans a UKAPS-ról, esetleg Jason Baliban és hasonló elvetemültek érintik ezt a minőséget. Jellemzően 5D Mark II gépekkel, L-es Prime lencsékkel és Studióvakukkal. Ezek a szettek bőven millió felett vannak.

De tény jó gép kell, jó objektív és profi világítás. A fenti fotón 1000-es studiólámpákkal fotóznak ettől ilyen részletes minden.

Szerezni kellene már egy jó stúdió szettet. De az a baj, hogy az 550-es vázam prime lencsével is csak töredékét hozza mint egy Mark II. ;)
 
viktorlantos said:
Szerezni kellene már egy jó stúdió szettet. De az a baj, hogy az 550-es vázam prime lencsével is csak töredékét hozza mint egy Mark II. ;)

Ocssón átveszem :lol: :lol:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére