• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

De hogy a fenébe kerülnek bele egy szobában lévő akiba?
nekem is volt de csak egy darab... viszont találtam már 5centis 2-3mm vastag férget is.
Növényekkel, dekorral elég érdekes dolgokat lehet behurcolni.
A tíz darab azért elég durva mennyiség.
 
Eddig, ennyit szedtem ki, valószínűleg több nincs benne.
Petébe kerültek anno a vízbe szerintem , mert nem láttam úszkálni egyet sem, most meg, már volt, ami 3 cm volt.
 
Nekem most mindegyik akvában valami nagyon fehér vékony kis férgecskék jelentek meg. Nem planaria, sokkal vékonyabbak és tudnak kígyózva úszni is. :)
No planaria kúra nem vitte el.

Ha nem tűnnek el, lehet megy mindegyik akvába 2-3 cory habrosus és azok majd elintézik talán. Sok kárt mondjuk nem csinálnak (még az is lehet, hogy hasznosak mert áttúrják a talajt) de akkor is zavarnak.
 
Pár növény kikerült, mert áttláthatatlan volt, meg így ezekkel a növényekkel gondozásmentes. Egyik cső is kikerült, csak egy 24 wattos plant cső világít, a növények észre sem vették, a taiwaniak, meg merészebbek . Pár napja, még éjjel kikaptam 2 darab szitakötőt, azóta nem láttam többet, remélem ők voltak az utolsók. Pár napja megy , még csak talajjal lágyvizzel , bacikkal melette egy crseknek szánt akva, még van másfél hónapja “beérni” . Ezt az akvát is itt fogom dokumentálni majd .
 

Attachments

  • C819A9CF-205F-4565-B043-0F128DF261C3.jpeg
    C819A9CF-205F-4565-B043-0F128DF261C3.jpeg
    149.1 KB · Megtekintések: 7
  • 2119B76A-ABC7-436C-B5C1-8F96A1A52FBA.jpeg
    2119B76A-ABC7-436C-B5C1-8F96A1A52FBA.jpeg
    226.8 KB · Megtekintések: 12
Egyébként a crs akva nem lesz túlbonyolítva, akadama talaj, lágy víz ,egy kis asztali lámpa fölé, egy venti, és légpumpás szivacsszűrés, középre, egy kis fa, arra, kevéske növény.
 
Ennyi idő távlatából, azt kell mondjam, hogy a malaya talaj, lágy vízben jól vizsgázott, nincs porladás, épp mindenhol.
Elhullás, egy sem volt, mióta a golyóállók nálam vannak, létszámcsökkenés, csak a szitakötők miatt volt, de, amióta kivettem az utolsót is, megszűnt az is.
Jelenlegi felállás, malaya talaj, 2 liter biorio, 1 liter mátrix. Co2 0/24-be megy, 1 bubi/5 mp, így a ph folyamatosan, minden mérésnél, 5,8 kb.
Heti egyszeri vízcsere van, olyan 10-15 liter, visszasózva 140 tds-re, és ezt tartja is, egész héten. Hőmérséklet 22-23 C.
Vízcserekor egyszer a héten 2 ml dennerle carbo elixirt kapnak a növények.
2 naponta megy a bacter ae .
A fény, mióta, kivettem egy fénycsövet, és csak egy plant maradt benne, napi 7,5 órára, egyáltalán semmi alga, még az üvegen sem, gondozásmentes.
 
Szuper!!!

Én most akarom visszakötni a CO2-t a két caridinás akvába, bár a pH így is tartósan 6 alatt van, szóval lehet nem is kéne. :) Az 1 bubi/5sec az brutál alacsony bubiszám, lehet én nem is tudnék ilyen alacsony számot belőni, nem elég finom a tűszelepem hozzá.

Sajnos fonalat behurcoltam két akvába is, és mivel leálltam az Excellel (meg a tápozással is, csak a kétheti vézcserekor megy 2 nyomás Micro az akvákba), elszaporodott eléggé.
Amint vége lesz az új akvában a gyakori vízcseréknek (malaya ment bele, nagyon szép színe van, pláne 6500K-s fényben, majd fotózom ha a red moorok lent maradnak már és tudom ragasztani rá a mini microsorumokat, most egy disznóól, bele van dobálva minden :) ), tolok egy BO-t, szerencsére a pinyóban ez egyszerű, letakarom az ablakot, és nem megyek le 5 napig. :D Mind a négy akvában megoldva. :D

A Tibi-féle taiwanok nálam szépen sorban elpotyogtak, nem is értem miért, maradt pár utód azért szóval most olyan 10-12 taiwan van az akvában. Abban is gondolkozom egy átalakításon, túllőttem kicsit a fa dekort (carbo root), túl nagy lett és kb. soha nem látom a garnikat... lehet red moor megy abba is valami kisebb, ágas-bogas darab, a carbo rootot meg eladom. (Pedig nagyon szép.)

Bocs az offért.
 
Szuper!!!

Én most akarom visszakötni a CO2-t a két caridinás akvába, bár a pH így is tartósan 6 alatt van, szóval lehet nem is kéne. :) Az 1 bubi/5sec az brutál alacsony bubiszám, lehet én nem is tudnék ilyen alacsony számot belőni, nem elég finom a tűszelepem hozzá.

Sajnos fonalat behurcoltam két akvába is, és mivel leálltam az Excellel (meg a tápozással is, csak a kétheti vézcserekor megy 2 nyomás Micro az akvákba), elszaporodott eléggé.
Amint vége lesz az új akvában a gyakori vízcseréknek (malaya ment bele, nagyon szép színe van, pláne 6500K-s fényben, majd fotózom ha a red moorok lent maradnak már és tudom ragasztani rá a mini microsorumokat, most egy disznóól, bele van dobálva minden :) ), tolok egy BO-t, szerencsére a pinyóban ez egyszerű, letakarom az ablakot, és nem megyek le 5 napig. :D Mind a négy akvában megoldva. :D

A Tibi-féle taiwanok nálam szépen sorban elpotyogtak, nem is értem miért, maradt pár utód azért szóval most olyan 10-12 taiwan van az akvában. Abban is gondolkozom egy átalakításon, túllőttem kicsit a fa dekort (carbo root), túl nagy lett és kb. soha nem látom a garnikat... lehet red moor megy abba is valami kisebb, ágas-bogas darab, a carbo rootot meg eladom. (Pedig nagyon szép.)

Bocs az offért.

Green Aqua -s oxyturbos reduktor van a palackon, megérte, a tűszelepet beállítottam, és, nem mozdul el, satbilan megy az egész, örülök neki, hogy ezt vettem.
Tibi féle taiwaniak, szuperül vannak, már a második petés, szerencsére, ha nem szívtam volna meg a szitakötőkkel, nem is lett volna kevesebb belőle, gondolom, a 3 cm dögök, nem csigákat ettek. :blackalien:
Elkezdett algásodni az akva, ezért is vettem ki a day csövet, 2x24 -es lámpa van felette, így maradt a egy darab plant benne, és eltünt minden alga, így nem olyan szép, mert olyan, mintha félhomály lenne, és nincs semminek színe, de legalább stabil a dolog, még a Blyxa japonica is nől szépen.
Egy crs akvát akarok még összetenni, mert bontom a 4 fakkos 160 literes csapvízes akvát, és annak a helyére, egy lágyvízes 80x25x25 ös akvát, talaj, pár kisebb lávakő, és azokon bucek lennének, 2 liter biorio/1 liter matrixal ugyanúgy, egy jbl 902-el, meg pötyögne alaphangon 0/24-be co2. Én ezen gondolkozom jelenleg.
Valahogy jobban bejönnek már a crs / taiwani féle garnélák, szebbek, mint a csapvizesek.
 
Hogy szebbek-e, azt nem tudom, de bonyolultabb tartani őket, az biztos.

Mondjuk egy high-grade orange sakura is nagyon szép... nekem.
 
Hogy szebbek-e, azt nem tudom, de bonyolultabb tartani őket, az biztos.

Mondjuk egy high-grade orange sakura is nagyon szép... nekem.

Nekem , csak egy baj van velük, 2.5 év alatt, az, hogy szelektálni kell őket, iszony módon, minden héten hajkurászni, ami, épp, gyengébb színezetű.
 
Én nem bonyolítom túl, amikor éppen látok jártamban-keltemben 1-1 gyengébbet kikapom. :)
De igen, caridinákat nem kell úgy szelektálni, csak ha jobban belemélyedsz.
 
Én nem bonyolítom túl, amikor éppen látok jártamban-keltemben 1-1 gyengébbet kikapom. :)
De igen, caridinákat nem kell úgy szelektálni, csak ha jobban belemélyedsz.

Az a baj, hogy nálam, például a csokik, vannak, vagy 600-an, abból, minden héten lehalászok 150-200 darabot, mert nekem nem fér bele a színelképzelésembe.
Szerintem a carbon lilik a legjobbak, ott mindenféle kék van, de úgy szép :)
 
Anno gondolkodtam egy high grade csoki sakura állomány szelektálásán miután a blue dreamek között volt pár bitang fekete (nem meglepő módon, ugye csokiból lettek ők is).
De aztán láttam BTO tigereket élőben, és az lesz a fekete állomány majd valamikor. :)
 
Anno gondolkodtam egy high grade csoki sakura állomány szelektálásán miután a blue dreamek között volt pár bitang fekete (nem meglepő módon, ugye csokiból lettek ők is).
De aztán láttam BTO tigereket élőben, és az lesz a fekete állomány majd valamikor. :)
Lassan úgy érzem , hogy átfogok térni lassacskán a lágyvízesekre, nehezebb tartani őket, de, nincs az, hogy 1 hónap alatt teletolnak egy akvát 200 utóddal, abból, meg 160 nem felel meg az elvárásoknak.
 
Kitől vannak ha szabad ilyet kérdezni?

Gyönyörű garnélák, már értem miért szabadulsz a neocaridináktól. :D Kell a hely a caridináknak. :D
 
Back
Oldal tetejére