• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Tank

Azt mondták @viktorlantos mesterék, hogy azért jobban mállik mint az amazonia, de úgysem tervezek bele ültetni nagyon, a növények dekoron lesznek jobbára.
 
köszi a választ.
Egyszer használtam nálam talán néhány tizeddel még lejjebb vitte, de egyébként szimpatikus talaj volt :)
2 liter ada bio rio van a szűrőbe, meg, a co2 megy 0-24-be minimál bubival, így , éjjel/nappal állandó a ph, a taiwaniaknak tetszik, mert, az első pillanattól fogva, esznek, "tetvészkednek" :) , meg, volt már pár levedlett ruha is. Nagyon örülök neki, mert féltem tőle, hogy kemény dió lesz, de nem az . :happy:
 
A taiwaniakkal minden okés, picit megritkítottam a dzsungelt, kiment bokával ugysem lehet mit csinálni :cautious: Màr a harmadik szitakötő lárvát kaptam el, világos zöld színüek voltak, jo álcázók :ninja::vamp:
 

Attachments

  • A0D3E46A-77E7-4A84-A603-848277821B00.jpeg
    A0D3E46A-77E7-4A84-A603-848277821B00.jpeg
    230.6 KB · Megtekintések: 12
Szia Mark. Bocsanat , hogy ide irok, de nem reg erkeztem a forumra. Nem tudok privat uzenetre valaszolni.
Igen, majd szeretnek egy garnelas novenyes akit, de meg rengeteget kell tanulnom. Nem akarok fejest ugrani es mindent rosszul csinalni. Addig naploitokat es a millio temat bujom.
Kitartast Neked.
 
Beraktad végül az elején tervezett oxydator minit? 2 katalizátorral vagy 1-el használod?
 
Ma reggelre, volt 5 darab ledobott ruha az akvába, vedlenek szépen. Végre elkaptam a harmadik szitakötő lárvát is, remélem több nincs.
Megéltem végre, hogy bedobtam egy ebi damat, és legalább 7 darab rárontott, és veszekedtek rajta, ilyen sem volt még.
 
Milyen sűrűn és mennyi vizet cserélsz? Nálam nem akarnak szaporodni, pedig leálltam a tápozással is már. :)
 
:eek::D:D
Milyen sűrűn és mennyi vizet cserélsz? Nálam nem akarnak szaporodni, pedig leálltam a tápozással is már. :)
Heti egyszer 10 litert, és kb 34 liter víz lehet benne. A tds állandó 130-135 .Dennerle plantot teszek bele vízcserekor,kb 2.5 milit, A nitrát 0-5 között van végig. A növények, igy is szépen nőlnek. Most egy hét alatt, volt vagy 13 üres kabátka levéve. Remélem ez jót jelent . :) Izgultam, hogy megmaradnak-e, de mióta nálam vannak, minden okés velük. :D Le is kopogom :love:
 
Nálam a nyáron kipusztult az állományom 3/4. Alig maradt 10 darab.Most a picikkel együtt ismét kb. 40-50 van. Ha jól érzik magukat iszonyatosan tudnak szaporodni.Alig hogy elengedik a kicsiket,már újból petések. Én három hetente cserélek egy 20% vizet. Ja és igen ha jól érzik magukat harcolnak a kajáért.
 
Nálam a nyáron kipusztult az állományom 3/4. Alig maradt 10 darab.Most a picikkel együtt ismét kb. 40-50 van. Ha jól érzik magukat iszonyatosan tudnak szaporodni.Alig hogy elengedik a kicsiket,már újból petések. Én három hetente cserélek egy 20% vizet. Ja és igen ha jól érzik magukat harcolnak a kajáért.
Ma is adtam nekik pár kisebb kaját, fogta egy-két nagyobb garnéla, kiszedett egyet, azt elmentek vele arébb, 3,4 naponta van egy vedlés .
 
Eddig 10 darab szitakötőlárvát szedtem ki, kiszedtem a dzsungelt, mert nem láttam semmit. Kevesebb taiwani van, mint volt...
Pedig, minden szuper, elvannak mint a befőtt, nincs elhullás, sőt petés is van, erre, szitakötők ritkítják őket, mert gondolom, nem algát ettek.. Na, ez az idegesítő. :banghead::cry: Remélem kiszedtem az összes dögöt, és nincs több.
 
Back
Oldal tetejére