• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan-lak

Németországig kellene szaladnom érte?
Nézegetem a külföldi oldalakat, elég jól megkérik az árát...🤪
[/QUOTE]

Azt nem tudom hogy hol lehet csak kapni. Ebaien biztos. olcsóbb mint az amazónia, nekem egy osztrák tenyésztő ajánlotta..!
 
Ebi cumók profik. Ez a talaj is tuti szuper!

Mondjuk szállítási költséggel együtt szerintem már drágább mint az Amazonia. :(
És ha megnézed, 5 liter 20 euro körül van, kb. Amazonia ár.
 
Természetesen a hétvége nem úgy alakult, ahogy szerettem volna...
Volt pár munka, amit meg kellett csinálni, meg be nem tervezett jövés-menés, így elméletben kellene agyalni kicsit, amiben jól jönne némi segítség...
A fát mutattam már. Amin erőteljes agyalásban vagyok, hogy a mutatott pozícióban legyen-e beépítve (elsőre én erre gondoltam) némi méretre vágás után, vagy pedig fordítsam el a "feje tetejére"?
Mindenképpen szeretnék emers részt az akvárium fölött és a hátuljára is jönne idővel egy folytatás felfele, ezért áll közelebb hozzám pillanatnyilag ez a pozíció. Esetleg egyik-másik ágat lefele meg is tudnám hosszabbítani... Talajra kevés növényt szánok, mindenképpen kis fényigényűeket.
Tetejére többek között tillandsiákban gondolkozok, amik az erős fényben szépen rózsaszínes-vöröses színbe hajlanának és remélhetőleg még virágokkal is megörvendeztetnek idővel...
Van valakinek így "látatlanban" ötlete?
 
Természetesen a hétvége nem úgy alakult, ahogy szerettem volna...
Volt pár munka, amit meg kellett csinálni, meg be nem tervezett jövés-menés, így elméletben kellene agyalni kicsit, amiben jól jönne némi segítség...
A fát mutattam már. Amin erőteljes agyalásban vagyok, hogy a mutatott pozícióban legyen-e beépítve (elsőre én erre gondoltam) némi méretre vágás után, vagy pedig fordítsam el a "feje tetejére"?
Mindenképpen szeretnék emers részt az akvárium fölött és a hátuljára is jönne idővel egy folytatás felfele, ezért áll közelebb hozzám pillanatnyilag ez a pozíció. Esetleg egyik-másik ágat lefele meg is tudnám hosszabbítani... Talajra kevés növényt szánok, mindenképpen kis fényigényűeket.
Tetejére többek között tillandsiákban gondolkozok, amik az erős fényben szépen rózsaszínes-vöröses színbe hajlanának és remélhetőleg még virágokkal is megörvendeztetnek idővel...
Van valakinek így "látatlanban" ötlete?
Ilyen emers tillandsiás témában szerintem kérdezd @kmisi-t és @Zuzmi-t, ők elég profi dolgokat hoztak létre mostanában!
 
Ilyen emers tillandsiás témában szerintem kérdezd @kmisi-t és @Zuzmi-t, ők elég profi dolgokat hoztak létre mostanában!
Köszönöm Csilla!:love:
Ha már benéztél ide, szerinted melyik pozícióban mutatna jobban ez a rőzse?
Bárhogy lesz is benne, lesz emers rész, mivel nagyobb (magasabb), mint az akvárium.
Azt nem sikerült eddig eldöntenem, hogy a felfele meredező, vagy a lefele csüngő ágakkal mutatna-e jobban.
Ha felfele meredező lesz, akkor kisebb szerepe lenne a frodó köveknek, még akár ki is lehetne hagyni, vagy maximum tereplépcsőt megtámasztó szerep jutna nekik, ha viszont a lefele csüngő verzió lesz a befutó, akkor a kövek tartanák a kompozíciót. Ilyen irányban esne jól egy kis segítség az ötletelésben.
Miután ez a kérdés eldőlt, indul az emers rész megkomponálása, amiben mindenképpen köszönöm a segítségedet és meg fogom keresni @kmisi-t és @Zuzmi-t is. Szerintem @Molnár Máté-t sem hagyom ki, neki is tetszenek az ötletei.
 
Szia, igaz, nem engem kérdeztél, nekem az jön le hogy az elsö kettő kép ugyan az csak más szögből! jónak tűnik, én még forgatnék balra egy kicsit rajta, mondjuk 20percet ugy is csinálhatnál fotót róla!
A kérdés mindenkihez szól, aki benéz ebbe a naplóba!;):) Tehát köszi a válaszodat!:)👍
A három kép ugyanabban a pozícióban készült, különböző irányokból. Ezt jól látod. Az állvány és az akvárium sajátossága, hogy minimum két irányból kellene jól kinézzen, ezért képlékeny még minden.
Ma este, ha lesz egy kis időm, csinálok majd pár képet arról, amit korábban írogattam, hátha kicsit meglódítja a közös agyalást.
Szerintem lekapom az akvát, csak a fa és kövek lesznek a polcon. Úgy könnyebb lesz játszadozni. (az akva úgyis teljes alapterületében elfoglalja a polcot...;))
 
Nem bírtam magammal és még a ragasztás utáni tisztítást megelőzően bepróbáltam a helyére az akváriumot.
Ha már az üveget betettem, belepróbáltam a fát is. Annyi haszna mindenesetre van, hogy kiderült: bele fog férni. :) Természetesen némi finomhangolást követően...;)

Szerintem izgi így a fa, kövekkel kicsit alá lehetne dolgozni. A tetején ügyesen lehet emerszkedni. Kíváncsi vagyok a végeredményre.
 
Szerintem izgi így a fa, kövekkel kicsit alá lehetne dolgozni. A tetején ügyesen lehet emerszkedni. Kíváncsi vagyok a végeredményre.
Akkor ha jól értem, Te erre a pozícióra szavazol? Ha így marad, akkor a köveket mindenképpen alá szeretném szerkeszteni, mert ez a fa jócskán igényli a megtámasztást, hogy kellően stabil legyen.

Ma este úgy alakult, hogy miután hazaértem (kb 18:15-18:30 körül) neki kellett álljak vizet cserélni itt-ott, így aztán mostanra végeztem. Közben egy kis vacsi szünetet azért beiktattam ;), de csak rövidet.
Most már nem állok neki pakolászni...🤪
Holnap meg egész délután-este úton leszek, úgyhogy marad a munka ünnepére a játszadozás...
Elsején jövök, de addig is lehet írni az ötleteket, ha van valakinek.

szép estét🛌💤 és köszi, ha benéztél:)
 
Jó rég voltam itt...:eek:
Sajnos még sehol sem tartok, de most, hogy már a nyáron gyakorlatilag túl vagyunk, hozzá fogok kezdeni.
A koncepcióm annyiban változott, -ugyan alapvetően lassú növényekben gondolkozok- erős a gyanúm, hogy mégiscsak fordítva fog bekerülni a fa, mert nagyon kitakarná a fényt. Lesz így is emers rész, csak nem annyira mutatós. Az a pár víz fölé szánt növényke így is el fog férni majd rajta. No meg a vízből is szeretnék kicsalogatni ezt-azt...
Októberben talán lesz időm foglalkozni a legózással és az építéssel is.
Jól is jönne, már hiányzik egy kis pancsolás, csipeszelés... ;) :)😜
 
Örülök, hogy hamarosan új lendülettel vágsz bele!
Ha a rönköt megfordítod, akkor legalább szépen körbeépíthered a frodo kövekkel!
Azokkal legalább olyan mutatós lesz, mint ha emers szigeted lenne.
Ha még nem végleges a talaj, jó páran használják a Dennerle Shrimp King talajt, az is jó választás lehet, vagy akár az Ista shrimp soil, ami 5.5pH-t tart, ami taiwanok esetében nem árthat, amúgy is mindig kicsit felviszi valami.
 
Jó rég voltam itt...:eek:

Októberben talán lesz időm foglalkozni a legózással és az építéssel is.
Jól is jönne, már hiányzik egy kis pancsolás, csipeszelés... ;) :)😜
Megint jó rég voltál itt! Hol tart a csipeszelés és legózás? Tudom én, hogy a jó munkához idő kell, de még mennyi?
Legalább pár morzsát dobjál nekünk!🙏
 
Megint jó rég voltál itt! Hol tart a csipeszelés és legózás? Tudom én, hogy a jó munkához idő kell, de még mennyi?
Legalább pár morzsát dobjál nekünk!🙏
Kedves Csilla, 1000%-ban igazad van, ráadásul ma jutottam oda, hogy Karácsony óta kicsit tudtam is foglalkozni vele. :)
Ráadásul most, hogy letöltöttem a telefonomról a képeket, látom, hogy éppen 10 hónapja volt utoljára fotó... Nem lehet azzal vádolni, hogy kapkodok...
Októberben más elfoglaltságom adódott: 14 év után elköszöntem az Önkormányzattól és az építésügyi hatósági ügyintézősködéstől. Az ok prózai: megkerestek, korrekt fizetési ajánlattal és én engedtem a csábításnak.
No, akkor vissza az akváriumra!
Volt pár régi vágyam:
- egy lassú, több évig fenntartható növényes akvárium, minimális karbantartási igénnyel, nem túlbonyolítva
- egy görgetegköves akvárium, mert az még nem volt (nekem legalábbis;))
- egy Akadama talajos akvárium, mert a korábbi tesztüzem alkalmával szimpatikus, hogy mennyire semlegesen viselkedik
- természetesen egy pofás, ágas-bogas fa a közepére, víz fölé kilógó ágakkal, ami(k)re lehet ezt-azt telepíteni (esetleg pótlólag még újabb ágak kerülnének bele, ha igény mutatkozna az emers szekció bővítésére)
- a szűrés számomra per pillanat nem kérdés: a patronos bizonyított: amióta a szigetes akvába beüzemeltem (ha jól rémlik két éve éppen), nem kellett tisztítanom és úgy tűnik, nem mostanában kell erre időt szakítanom, tehát patronos, egy Atman 202-es power head-el meghajtva
- világítás egy ehhez az akvához legyártott ledes armatúra (készítőjét nem írom, nehogy sértse a szabályzatot, de akit érdekel, megírom privátban, hogy kis hazánkban ki követte el)

Akkor nyitásnak a Karácsony táján összerakott állapot:
20200216_113335.jpg20200216_113346.jpg20200216_113357.jpg20200216_113428.jpg
 
A talajba ültetett növények crypto-k és bucék lesznek, mellettük lesz sok kötözött buce, némi microsorum, anubias nana, meg még más is, ami még nem mind 100%.
Táptalajt jellemzően a kövek közé/mellé tettem, mert a talaj egy részét szabadon szeretném hagyni - egyelőre... A későbbiekben ezeket a felületeket majd elfoglalják a növények. :)
20200216_114327.jpg20200216_114344.jpg20200216_114425.jpg20200216_114444.jpg20200216_114448.jpg
 
A fát muszáj volt lekötöznöm, mert nagyon lassan szívja meg magát és nem szeretném, hogy elmozdítsa a scape-et. (van egy lemetszett darabom, ami már vagy' másfél hónapja úszik a kis ancik akváriumában és baromi messze van még mindig a süllyedéstől...
Hogy miféle fa? Passz! A Duna árterén gyűjtöttem még évekkel ezelőtt. Elég keménynek tűnik egyelőre, aztán majd kiderül lakva, hogy mennyire az...
Amit még nem írtam: a vizet majd savanyítani fogom, amennyiben szükség lesz rá ahhoz, hogy a pH ne menjen 6,5 fölé. Ezt első körben égerfa tobozzal fogom megpróbálni, ha ez nem elég, jöhet a Novobalt tőzeg óvatos adagolása a szűrőtérbe.
 
Hogy miféle fa?

A fotók alapján szerintem fűz, nekem is van ilyen, a 2018-as nagy őszi apálykor gyűjtöttem, egy kidőlt fa gyökerét "hordtam el". Iszonyatosan nagyon lassan süllyed le :D A kicsiket kifőztem, úgy süllyedtek, de a nagyok... Nagyon tetszik a a rögzítés módja! Vérprofi :)
 
Back
Oldal tetejére