• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

attibva

Legenda
Legjobb napló
Ezzel a frissss videóval nyitom meg ezeknek a gyönyörű garniknak a topikját:

(tarra vágtam a nanot, így a parvula is kurta lett :D)


taiwan-bee-garnela-3.jpg
 
Szép kis garnélák, jó választás! Azt mondják a hozzá értők, hogy sokkal könnyebben tarthatók, mint a BT0 tigrisek. Remélem hamarosan be is bizonyítják a nagy szaporulattal!:)
 
Még valami: egy kis infót bedobhatnál a taiwan bee-ről úgy általánosságban. Én szívesen olvasnám!;)
 
Szép kis garnélák, jó választás! Azt mondják a hozzá értők, hogy sokkal könnyebben tarthatók, mint a BT0 tigrisek. Remélem hamarosan be is bizonyítják a nagy szaporulattal!:)

Ez sajnos nem igaz. Valóban nagyon szép garnélák, most talán ezek a kedvenc garnéláim a rendkívül erős, kontrasztos színeik és változatosságuk miatt, azonban rendkívül kényesek a vízminőségre, a BT0 sokkal könnyebben tartható. Jelenleg a sulawesi garnélákon kívül ezek számítanak a legnehezebben tartható garniknak.

DPP_0001.jpg
 
Ez sajnos nem igaz. Valóban nagyon szép garnélák, most talán ezek a kedvenc garnéláim a rendkívül erős, kontrasztos színeik és változatosságuk miatt, azonban rendkívül kényesek a vízminőségre, a BT0 sokkal könnyebben tartható. Jelenleg a sulawesi garnélákon kívül ezek számítanak a legnehezebben tartható garniknak.

DPP_0001.jpg

Köszönöm a helyesbítést! Nincs kedved egy rövid összefoglalót írni nekünk a Taiwan bee-k igényeiről és a tartásukhoz szükséges tudnivalókról? :rolleyes: Gyönyörűek ezek a garnélák, szerintem már sokan gondolkodunk egy csapat beszerzésén!
 
Pisti, remélem az én nőstényeim (bár nem tudom megmondani hány van a 6-ból) hasonló mozdulatsort produkálnak majd, mint a king kong a képen! :)

Jöhet az összefoglaló!! ;)
 
Érdekes ez a nehezen tartás dolog....

Én azt vettem észre, hogy a korai Taiwan egyedek, aminek többsége még import volt, sokkal érzékenyebb volt mindenre.
Az utóbbi időben olyan szinten tenyésztik ezeket az EU-ban is, hogy alig van már import (talán csak a különlegesebb vérvonal miatt hoznak már C-SKY stb..). Ezek a garnélák pedig sokkal kevésbé érzékenyebbek már.

A Taiwan garnélák olyan helyen ahol a Bee garnélák jól érzik magukat, tökéletesen elvannak. Hosszabb ideig eltart a peték kihordása és emiatt lassabb a szaporulat is, de nem látok különösebb kihívást ilyen közegben.

Hozzá kell tennem, hogy iszonyat sokat segített a Salty Shrimp por a lágy víz mellett. Ezt már a sokadik tenyésztőtől hallom, hogy jól eltalálták az ásványi port és könnyebb lett a tartás ezeknél a lágyvizes ganéláknál. Mi is ezt tapasztaljuk.

Egy jól működő növényesben, ahol a CO2 kiszámíthatóan alacsonyabban tartja a pH-t, lágy vizet használunk és talán kicsit visszafogottabb növénytápot, ott minden további nélkül tarthatóak különösebb nehézségek nélkül. Direkt nem írom a hűvösebb vizet stb, mert ezek eleve alapnak számítanak az egyszerűbb bee fajtáknál is.

Szóval bátran lehet próbálkozni a tartásukkal. Ahol a CRS, CBS jól érzi magát és sikerült néhány picit is felnevelni ott ez egy könnyű ugrás lesz.
De mint mindenben itt is nagyon fontos, hogyj jó helyről vásároljunk. Egy jó stabil állománynál nagyon kevés kudarc fog érni minket.

Azért ne a Taiwan legyen az első garnéla az akváriumban. Előtte kicsit kupálódjunk garnéla tartásból :)(y)
 
Azért ha ilyen különlegességet tartasz, akkor nem érdemes egy magas nitrátos táppal kozkáztatni. Szerintem. Elvannak úgy is, de akkor picit jobban érdemes figyelni a garnikra. Mi ADAzunk mellette
 
Meglátjuk hosszútávon. Jó tudom, a CBS SS-ek nem egy kategóriák, de nálam GA táp mellett hülyéreszaporodtak..
 
Meglátjuk hosszútávon. Jó tudom, a CBS SS-ek nem egy kategóriák, de nálam GA táp mellett hülyéreszaporodtak..

Ezért mondom, hogy nitrát nem feltétlenül ellensége a garniknak egy jól működő növényesben. De azért vannak alkalmak, amikor én inkább óvatos vagyok
 
Ezt elkaptad te mázlista! :) Én tegnap 1 órát ültem az aki előtt hogy fotózzak. Nem volt 1 pillanat amikor megállt volna egy kép erejéigg bármelyik. :snaphappy:
 
Back
Oldal tetejére