• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Az egész beszélgetés onnan indult, hogy " PH: 7 körül" Ez mindenkinél kiverte a biztosítékot, most meg PH: 6 lett? Egyáltalán nem mindegy, mert a többi paramétered mind olyan ami a nagy könyvben meg van írva. Akkor most PH 6 vagy PH 7?
Az indításkor 7 volt a PH, most 6-nak tűnik, de ahogy írtam, képtelenség pontosan megállapítani ezen a teszten.
 
A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Ioncserélttel is tökéletesen lehet akvarizálni (megfelelő rendszert használva sokkal-sokkal jobb, mint a RO!), de a kereskedelemben kapható ioncserélt vizek nagy része mégsem alkalmas rá, mivel csak kationcserélt, nem pedig teljes ioncserével készültek (kation+anion).

Egyes termékekre rá van nyomtatva egy hal piktogramja, azok a vizek alkalmasak akváriumba is. A pH-t viszont minden esetben célszerű lenne ellenőrizni, mert a gyanta nem hülyebiztos...
A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Most esett le “az RO igazából ioncserélt víz” alatt azt értettem, hogy nem RO-t használok, hanem ioncserélt vizet. Vissza olvasva elég félreérthetőnek tűnik.
 
Ilyen garnélákat szeretnék a frissen indított akváriumba idővel. Jelenleg 24 fokos a víz és télen is ennyi van a lakásba fűtés nélkül, érdemes beszereznem már most egy ventit? Milyet érdemes venni? 60 liter kocka denerlee.
Az első csapatnak hány tagból kellene állnia?
 
Ha 24 fokos a víz télen és nyáron is, akkor az teljesen jó. Ha felmegy 26 fok fölé, akkor kell hűteni.

Rengeteg féle változat van, amelyik tetszik, olyat vegyél :) Viszont ha még nem volt garnélád, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás, nem ezek a legegyszerűbb garnélák. Itt talász leírásokat, képeket róluk: http://szentgyogarnela.hu/?page_id=11262

Én 10-20 db bal szoktam indítani ha új csapatot kezdek.
 
Ha 24 fokos a víz télen és nyáron is, akkor az teljesen jó. Ha felmegy 26 fok fölé, akkor kell hűteni.

Rengeteg féle változat van, amelyik tetszik, olyat vegyél :) Viszont ha még nem volt garnélád, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás, nem ezek a legegyszerűbb garnélák. Itt talász leírásokat, képeket róluk: http://szentgyogarnela.hu/?page_id=11262

Én 10-20 db bal szoktam indítani ha új csapatot kezdek.
Azta, nagyon szép gyűjtemény, gratula hozzá!
 
Back
Oldal tetejére