• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

GH és KH minek?
RO vizet sózol vissza GH+ porral nem? Szóval be tudod a TDS-t halál pontosan lőni, mert gondolom TDS mérőd azért van.

pH tesztet érdemes venni szerintem.
Adwa PH és TDS mérőm is van :D akkor nem kell semmi jóformán. Mondjuk már 1,5 éves az elektróda, nem tudom mennyire lehet pontos. Lehet inkább veszek hozzá egyet.
RO Saltyval van visszasózva egyébként igen. Minden esetre át fogom kötni állandóra a CO2-t.
 
Sziasztok!

Pandákat tartok egy 10 literes kockában kb 3 hónapja. Úgy 1 cm-sek lehettek, amikor hozzám kerültek.
Azóta szépen megnőttek, elhullás nem volt és egyenlőre petés nőstényt még nem láttam.
Dennerle sarokszűrő megy, nem rég cseréltem az eredeti szűrőbetétet, Dennerle Bio szűrőanyagra.
Vissza olvasva a topicot ez lehet nem volt jó ötlet PH szempontból, mert szinterezett üveg...
Heti 20%-ot cserélek, RO visszasózva. GH: 6; KH: 0; TDS: 140; ha jól emlékszem a PH: 7 körül volt, a szűrőanyag váltás óta nem mértem.
Valamint még Dennerle Nano Crusta Mineral-t használok, heti 1* a vízcseréknél feloldva a csere vízben.
Van az akvában egy égertoboz, capatta levelet még nem raktam bele, de van itthon. Azt érdemes előtte forrázni?
A hőmérséklet 23 fokra van belőve.
A talaj Dennerle Nano aljzat.
Mennyire vannak rendben ezek a paraméterek, min kellene változtatnom?
 
Sziasztok!

Pandákat tartok egy 10 literes kockában kb 3 hónapja. Úgy 1 cm-sek lehettek, amikor hozzám kerültek.
Azóta szépen megnőttek, elhullás nem volt és egyenlőre petés nőstényt még nem láttam.
Dennerle sarokszűrő megy, nem rég cseréltem az eredeti szűrőbetétet, Dennerle Bio szűrőanyagra.
Vissza olvasva a topicot ez lehet nem volt jó ötlet PH szempontból, mert szinterezett üveg...
Heti 20%-ot cserélek, RO visszasózva. GH: 6; KH: 0; TDS: 140; ha jól emlékszem a PH: 7 körül volt, a szűrőanyag váltás óta nem mértem.
Valamint még Dennerle Nano Crusta Mineral-t használok, heti 1* a vízcseréknél feloldva a csere vízben.
Van az akvában egy égertoboz, capatta levelet még nem raktam bele, de van itthon. Azt érdemes előtte forrázni?
A hőmérséklet 23 fokra van belőve.
A talaj Dennerle Nano aljzat.
Mennyire vannak rendben ezek a paraméterek, min kellene változtatnom?
A pH 7 körül nagyon sok. 6 körül kéne legyen. Szűrésre Bio Rio jobb lenne, de valószínűleg önmagában nem lesz elég.
 
Sziasztok!

Pandákat tartok egy 10 literes kockában kb 3 hónapja. Úgy 1 cm-sek lehettek, amikor hozzám kerültek.
Azóta szépen megnőttek, elhullás nem volt és egyenlőre petés nőstényt még nem láttam.
Dennerle sarokszűrő megy, nem rég cseréltem az eredeti szűrőbetétet, Dennerle Bio szűrőanyagra.
Vissza olvasva a topicot ez lehet nem volt jó ötlet PH szempontból, mert szinterezett üveg...
Heti 20%-ot cserélek, RO visszasózva. GH: 6; KH: 0; TDS: 140; ha jól emlékszem a PH: 7 körül volt, a szűrőanyag váltás óta nem mértem.
Valamint még Dennerle Nano Crusta Mineral-t használok, heti 1* a vízcseréknél feloldva a csere vízben.
Van az akvában egy égertoboz, capatta levelet még nem raktam bele, de van itthon. Azt érdemes előtte forrázni?
A hőmérséklet 23 fokra van belőve.
A talaj Dennerle Nano aljzat.
Mennyire vannak rendben ezek a paraméterek, min kellene változtatnom?

Ha forrázod a leveleket, éppen a lényegét veszti el. Öblítsd le hideg csapvízzel, ha poros/retkes, annyi elég. Égertoboz mehet bele bőven, az se baj, ha barna a víz. A csatolt képen két akváriumom látható: az egyikben van égertoboz, a másikban nincs... :) (Jó, nem feltétlenül így akartam, de először használtam a friss gyűjtésűt, és hát na, jelentős különbség van a "tavalyi" (=2017 év végén gyűjtött) és az "idei" (=2018 év végén gyűjtött) között.
 

Attachments

  • IMG_20190503_184704.jpg
    IMG_20190503_184704.jpg
    174.3 KB · Megtekintések: 50
A pH 7 körül nagyon sok. 6 körül kéne legyen. Szűrésre Bio Rio jobb lenne, de valószínűleg önmagában nem lesz elég.
Csak azt nem értem mi viszi fel, elvileg nincs ami felvigye.
A RO ph-ja 4-5 körül van. Azzal is töltöttem fel indulásnál.
Jelen pillanatban a szűrőanyag...
 
Csak azt nem értem mi viszi fel, elvileg nincs ami felvigye.
A RO ph-ja 4-5 körül van. Azzal is töltöttem fel indulásnál.
Jelen pillanatban a szűrőanyag...
A friss RO víz nem stabil. A levegővel való érintkezéssel és a gázcserével (ha nem pontosan így van, akkor majd úgy is kijavítanak) hamar felveszi a semleges állapotot. Ez a pH7.0, ami teljesen normális abban az esetben, ha nem viszi valamilyen egyéb tényező fel, vagy lefele.
Egyéb tényezők amiknek lefele kéne vinniük:
Talaj - friss aktív talajok legnagyobb része, de ez idővel teljesen elmúlik
Szűrőanyag - nem mindegyik és van amelyik nem le, hanem felfele visz pl. Substrat Pro nem a barátunk
CO2
Tőzeg
Toboz
stb.
Ha nem megfelelő a pH, akkor valamin változtatni kell a fentiek közül.
 
Csak azt nem értem mi viszi fel, elvileg nincs ami felvigye.
A RO ph-ja 5-6 körül van. Azzal is töltöttem fel indulásnál.
Jelen pillanatban a szűrőanyag.
A friss RO víz nem stabil. A levegővel való érintkezéssel és a gázcserével (ha nem pontosan így van, akkor majd úgy is kijavítanak) hamar felveszi a semleges állapotot. Ez a pH7.0, ami teljesen normális abban az esetben, ha nem viszi valamilyen egyéb tényező fel, vagy lefele.
Egyéb tényezők amiknek lefele kéne vinniük:
Talaj - friss aktív talajok legnagyobb része, de ez idővel teljesen elmúlik
Szűrőanyag - nem mindegyik és van amelyik nem le, hanem felfele visz pl. Substrat Pro nem a barátunk
CO2
Tőzeg
Toboz
stb.
Ha nem megfelelő a pH, akkor valamin változtatni kell a fentiek közül.
A szűrőanyagokkal képben vagyok, a többi szűrőben Matrix van.
Dennerle Nano Bio-nak nem néztem eddig utána sajnos.
CO2 nincs és nem is lesz ebben az akváriumban.
Teszek be több tobozt és catappa levelet és méregetek.
 
Ha lehet hinni a PH tesztnek, akkor a PH 5, a reagens teljesen új, próbáltam a régivel is, ugyan az az eredmény.
A teszt JBL 3-10-es skálájú. Ami még ennél is keményebb, hogy a másik akváriumban 4,5...
 
Ha lehet hinni a PH tesztnek, akkor a PH 5, a reagens teljesen új, próbáltam a régivel is, ugyan az az eredmény.
A teszt JBL 3-10-es skálájú. Ami még ennél is keményebb, hogy a másik akváriumban 4,5...
Tegyél ki egy pohár RO vizet az asztalra és mérd meg egy nap múlva. A 4,5-5 elég hihetetlen, abban már pár élőlény feldobja a pacskert.
 
Ha lehet hinni a PH tesztnek, akkor a PH 5, a reagens teljesen új, próbáltam a régivel is, ugyan az az eredmény.
A teszt JBL 3-10-es skálájú. Ami még ennél is keményebb, hogy a másik akváriumban 4,5...
Nem tudom, hogy ez a teszt mire jó (3-10) de akvarisztika célokra biztosan nem. A másikat kell venni 6-7.6 . Habár az meg 6 alatt nem mutat, de az kevésbé probléma.
A nagy akváriumban nekem is Dennerle talajom van, ha nem megy a CO, akkor ph7. Egyáltalán nem alkalmas taiwanokat tartani.
 
A friss RO víz nem stabil. A levegővel való érintkezéssel és a gázcserével (ha nem pontosan így van, akkor majd úgy is kijavítanak) hamar felveszi a semleges állapotot. Ez a pH7.0, ami teljesen normális abban az esetben, ha nem viszi valamilyen egyéb tényező fel, vagy lefele.
Egyéb tényezők amiknek lefele kéne vinniük:
Talaj - friss aktív talajok legnagyobb része, de ez idővel teljesen elmúlik
Szűrőanyag - nem mindegyik és van amelyik nem le, hanem felfele visz pl. Substrat Pro nem a barátunk
CO2
Tőzeg
Toboz
stb.
Ha nem megfelelő a pH, akkor valamin változtatni kell a fentiek közül.

Teljesen jó a leírás, annyi különbséggel, hogy a magára hagyott, levegővel érintkező víz pH-ja 5,8 a beoldott szén-dioxiddal.
 
Az RO igazából ioncserélt víz, volt belőlel bontott, 5 a PH.

A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Ioncserélttel is tökéletesen lehet akvarizálni (megfelelő rendszert használva sokkal-sokkal jobb, mint a RO!), de a kereskedelemben kapható ioncserélt vizek nagy része mégsem alkalmas rá, mivel csak kationcserélt, nem pedig teljes ioncserével készültek (kation+anion).

Egyes termékekre rá van nyomtatva egy hal piktogramja, azok a vizek alkalmasak akváriumba is. A pH-t viszont minden esetben célszerű lenne ellenőrizni, mert a gyanta nem hülyebiztos...
 
A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Ioncserélttel is tökéletesen lehet akvarizálni (megfelelő rendszert használva sokkal-sokkal jobb, mint a RO!), de a kereskedelemben kapható ioncserélt vizek nagy része mégsem alkalmas rá, mivel csak kationcserélt, nem pedig teljes ioncserével készültek (kation+anion).

Egyes termékekre rá van nyomtatva egy hal piktogramja, azok a vizek alkalmasak akváriumba is. A pH-t viszont minden esetben célszerű lenne ellenőrizni, mert a gyanta nem hülyebiztos...
Egy fajta ioncserélt vizet használok évek óta, természetesen fel van tüntetve rajta, hogy akvarisztikai célra is használható. Azért is nem vettem RO szűrőt még, mert 10 és 20 literes akváriumaim vannak. A 20 literben 3-4 éve tartok CRS, CBS garnélákat és folyamatos a szaporulat, mindig tele van. A 10 litereset indítottam a taiwanoknak. Eleinte 7 volt a PH, igaz a Red Moor gyökér csapvízben ázott, ennek tudtam be. Teszteltem a vizet ahogy @eMZé írta. Kb 1 dl-t öntöttem ki. Pihentetve is 5-5,5 körüli a PH, viszont ugyanez a víz visszasózva 140-re, PH 6-6,5 körül van. Ismét mértem az akváriumban is 5,5-6 lehet. Mindezt a széles skálájú JBL ph teszttel, amin átkozott nehéz megkülönböztetni az 5-5,5-6 körüli értékeket, így valószínű, hogy egyik mérésem sem pontos. Gondolom az akváriumban inkább 6 lesz, mert süncsigák is vannak benne és vígan elvannak. Beszerzek egy digitális PH mérőt és persze egy RO készüléket is, mert egyébként is unom már a flakon cipelést...
 
Egy fajta ioncserélt vizet használok évek óta, természetesen fel van tüntetve rajta, hogy akvarisztikai célra is használható. Azért is nem vettem RO szűrőt még, mert 10 és 20 literes akváriumaim vannak. A 20 literben 3-4 éve tartok CRS, CBS garnélákat és folyamatos a szaporulat, mindig tele van. A 10 litereset indítottam a taiwanoknak. Eleinte 7 volt a PH, igaz a Red Moor gyökér csapvízben ázott, ennek tudtam be. Teszteltem a vizet ahogy @eMZé írta. Kb 1 dl-t öntöttem ki. Pihentetve is 5-5,5 körüli a PH, viszont ugyanez a víz visszasózva 140-re, PH 6-6,5 körül van. Ismét mértem az akváriumban is 5,5-6 lehet. Mindezt a széles skálájú JBL ph teszttel, amin átkozott nehéz megkülönböztetni az 5-5,5-6 körüli értékeket, így valószínű, hogy egyik mérésem sem pontos. Gondolom az akváriumban inkább 6 lesz, mert süncsigák is vannak benne és vígan elvannak. Beszerzek egy digitális PH mérőt és persze egy RO készüléket is, mert egyébként is unom már a flakon cipelést...
Szerintem a 10 literes akvárium nem igazán jó tb garnélák tartására,kevés a víz mennyiség ezért nem tud stabil környezetet biztosítani a kifejezetten ezekre a dolgokra érzékeny garniknak.
 
Egy fajta ioncserélt vizet használok évek óta, természetesen fel van tüntetve rajta, hogy akvarisztikai célra is használható. Azért is nem vettem RO szűrőt még, mert 10 és 20 literes akváriumaim vannak. A 20 literben 3-4 éve tartok CRS, CBS garnélákat és folyamatos a szaporulat, mindig tele van. A 10 litereset indítottam a taiwanoknak. Eleinte 7 volt a PH, igaz a Red Moor gyökér csapvízben ázott, ennek tudtam be. Teszteltem a vizet ahogy @eMZé írta. Kb 1 dl-t öntöttem ki. Pihentetve is 5-5,5 körüli a PH, viszont ugyanez a víz visszasózva 140-re, PH 6-6,5 körül van. Ismét mértem az akváriumban is 5,5-6 lehet. Mindezt a széles skálájú JBL ph teszttel, amin átkozott nehéz megkülönböztetni az 5-5,5-6 körüli értékeket, így valószínű, hogy egyik mérésem sem pontos. Gondolom az akváriumban inkább 6 lesz, mert süncsigák is vannak benne és vígan elvannak. Beszerzek egy digitális PH mérőt és persze egy RO készüléket is, mert egyébként is unom már a flakon cipelést...

Javaslom inkább a JBL 6-7,6 pH tesztet. Jobban jársz vele.
 
Heti 20%-ot cserélek, RO visszasózva. GH: 6; KH: 0; TDS: 140; ha jól emlékszem a PH: 7 körül volt, a szűrőanyag váltás óta nem mértem.
Mennyire vannak rendben ezek a paraméterek, min kellene változtatnom?
Az egész beszélgetés onnan indult, hogy " PH: 7 körül" Ez mindenkinél kiverte a biztosítékot, most meg PH: 6 lett? Egyáltalán nem mindegy, mert a többi paramétered mind olyan ami a nagy könyvben meg van írva. Akkor most PH 6 vagy PH 7?
 
Back
Oldal tetejére