• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

A garnélák bámulatosak, a pintok különösen tetszenek, a bucék is nagyon mutatósak, de az koponya dekor muszáj?:rolleyes:
 
Amúgy ötlet, hogy mi emelheti a keménységét a víznek? Amikor beköltöztettem szombaton a garnikat, akkor 120ppmre állítottam be a vizet. Ma ez158 ppm. garnélák egyenlőre jól vannak, de ottom ma döglödöben volt, egyenlőre áttettem egy kemény vizes akváriumba, remélem észhez tér :( Mi lehet ami emeli a keménységet, és mitől döglödhet az otto? Ammonia? Nem tudok rámérni, bár már rendeltem Ammonia Alert-ot, de még nem jött meg
 
Ráadásul szerintem seryu kövek vannak a koponya mellett, amik aztán brutál keményítik a vizet.
:( megint köveket cserélni? Inkább csinálok egy harmadik garnis akváriumot a taiwanoknak, ebbe meg hozok valami neocaridinát :)
 
Platinum soil mehet bele az akvaba a garnélák mellett is? Vagy kellene varni, mint az amazoniaval?
 
Pofás lett!
A red taiwanból volt elhullás vagy csak nem másztak elő a fotózáshoz?
A pintokra továbbra is csorog a nyálam!:love:
 
Sziasztok,indítanék egy új TB garnis üveget és azt szeretném kérdezni,szerintetek milyen vastagon rakjam az ADA amazónia talajt?sok mindent láttam már... láttam már olyat ,hogy 1cm talajt használnak,a talaj kis edényekben van az akiban,stb.Köszi
 
Sziasztok,indítanék egy új TB garnis üveget és azt szeretném kérdezni,szerintetek milyen vastagon rakjam az ADA amazónia talajt?sok mindent láttam már... láttam már olyat ,hogy 1cm talajt használnak,a talaj kis edényekben van az akiban,stb.Köszi
Szerintem garnéla talajt tegyél bele, ha kevés növényben gondolkodsz. De ha a Amazónia akkor itt van a GA oldaláról a számítási képlet.

Mennyi általános növénytalajt vásároljak?
Azt, hogy egy akváriumba körülbelül milyen mennyiségű általános növénytalajt vásároljunk, könnyű kiszámolni: szorozzuk össze az akvárium alapterületét a kívánt aljzatmagassággal (minimum 4-5 cm) és osszuk el 1000-el. Az eredmény megadja literben a kívánt mennyiséget. A képlet tehát:

  • Vásárolandó mennyiség literben = Szélesség * Mélység * Kívánt talajmagasság/1000 (Excel számológép - letöltés)
Példa: egy 60x35 cm-es alapterületű akváriumba minimum 60354/1000=8.4 liter aljzatot javasolunk, tehát 1 db. 9 literes zacskót kell vásárolnunk.
 
Sziasztok!

Taiwanos kollégáktól kérdezném, hogy van-e tapasztalat arra vonatkozóan, hogy a szaporodás a taiwanoknál függ-e a hőmérséklettől. Gondolok itt arra, hogy 24 fok körül mondjuk nem hullanak el, de esetleg a szaporodási hajlam csökken, vagy abban a hőmérséklet tartományban amiben életben maradnak abban szaporodnak is?

Köszi előre is!
 
Én a saját tapasztalatomat osztanám meg veled:

Nálam alapból 25 fok feletti vízben elkezdenek elhullani. 20-25 fok között viszont gond nélkül elvannak, de a 20 fokhoz közeli vízben sokkal lassabban nőnek. Úgy látom, hogy kb. 23-24 fok számukra az ideális szaporodás szempontjából.
Azonban ahogyan a NeoC. fajoknál, így a Caridinaknál is tapasztalok minden évben "winter pause"-t, és ezen az sem változtat, hogy fűtöm nekik a vizet. Ugyan van petésedés, de lényegesen kevesebb, mint az év többi részében.

Sziasztok!

Taiwanos kollégáktól kérdezném, hogy van-e tapasztalat arra vonatkozóan, hogy a szaporodás a taiwanoknál függ-e a hőmérséklettől. Gondolok itt arra, hogy 24 fok körül mondjuk nem hullanak el, de esetleg a szaporodási hajlam csökken, vagy abban a hőmérséklet tartományban amiben életben maradnak abban szaporodnak is?

Köszi előre is!
 
Back
Oldal tetejére