• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

A fekete crystal black shrimp nem? :)
A CBR mellett-mögött a képen van hátrébb egy pici garnéla, ami nem tudom még hogy CBR lesz-e, vagy blue shadow mosura. :)

Tegnap itthon kallódó cumókból beröffentettem egy akvát a pinyóban, egyelőre blue dreameket raktam bele úgyis be kell állnia a szűrőnek még. (Víz + aljzat - amazonia+aquadepo amazing soil - beállt volt.)
Volt itthon egy aquabee 500-as szárazon járatható pumpa, ezt egy ilyen elé kötöttem: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...FZlYqtWifzIJ9vZ6x5mVXdQ54bh3MfQ-SBbOAjugUCBpi és egy kis átalatítás után (befolyó ágat levezettem egy csővel a szűrő aljára, onnan tolja fel a szívó ághoz hogy végighaladjon a víz a cuccon), megtömtem biológiai szűrőanyaggal (2 liter körül ment bele) és kész. :D Fölé egy COB 1200 lumenes pilács csók.
50 lityis 50x30x35 akva, 6-os üvegből átlátszó ragasztással. még egy fél éve csináltattam, de abbamaradt a projekt. :)
Cbr nincs, crs van, ő a piros.
 
Oksa, bárcsak már ott tartanánk.

Ha lesz 3 shadow mosura, akkor már van értelme külön akvába rakni őket. A red meg a blue shadow mosurát is, de ahhoz nagyobbnak kell lenniük, hogy lássam melyik fiú és melyik lány.

Persze az is lehet, hogy ha csak 2 shadow mosura lesz a mostani eresztésből, akkor melléjük rakok még egy-két szép erős színű red wine-t és úgy mennek a külön akvába, az utódokat meg szelektálom, a mosurák maradnak, a többi megy vissza a taiwanos akvába. :)

RE: most néztem elemlámpával a srácokat, mintha látnék egy pirinyó blue shadow mosurát még, meg talán egy smiley head blue shadowot is, de ez nem 100%, annyira picik még hogy nem látszik jól hogy mennyire erős/fedett a színük. :)
 
Utoljára módosított:
Oksa, bárcsak már ott tartanánk.

Ha lesz 3 shadow mosura, akkor már van értelme külön akvába rakni őket. A red meg a blue shadow mosurát is, de ahhoz nagyobbnak kell lenniük, hogy lássam melyik fiú és melyik lány.

Persze az is lehet, hogy ha csak 2 shadow mosura lesz a mostani eresztésből, akkor melléjük rakok még egy-két szép erős színű red wine-t és úgy mennek a külön akvába, az utódokat meg szelektálom, a mosurák maradnak, a többi megy vissza a taiwanos akvába. :)

RE: most néztem elemlámpával a srácokat, mintha látnék egy pirinyó blue shadow mosurát még, meg talán egy smiley head blue shadowot is, de ez nem 100%, annyira picik még hogy nem látszik jól hogy mennyire erős/fedett a színük. :)
Én nem kapkodnék, ahol van három lesz több is, ha mégis kiakarod venni őket a mix-ek közűl, jobban jársz, ha a többi taiwan közé kerülnek. Aztán, mikor lesz 10-15 db, már érdemes külön venni egy csapatot.
 
Jaja lehet így lesz.

Egyelőre várok, meg egy hónap alsó hangon kell az új akvának. De inkább kettő. Tolom oda is a biofilm segítő bacikultúrát ahogy kell. :)
 
Jaja lehet így lesz.

Egyelőre várok, meg egy hónap alsó hangon kell az új akvának. De inkább kettő. Tolom oda is a biofilm segítő bacikultúrát ahogy kell. :)
Jaja lehet így lesz.

Egyelőre várok, meg egy hónap alsó hangon kell az új akvának. De inkább kettő. Tolom oda is a biofilm segítő bacikultúrát ahogy kell. :)
Amikor azt mondtam nem kapkodnék, nem 1-2 hónapra gondoltam, sajnos ez tovább tart. Ha meg nézed a Keiron garnélái topic-ot, végig követheted hogyan építettem fel a csapatot, és a végeredményt. Persze természetesen ez csak ajánlás.:)
 
Átköltöztek a pinyóba levő taiwanos akvába, azóta nem láttam őket, brutál dzsungel van, van hogy két hétig nem látom pl. a red rubyt aztán előglasszál. :D
 
Sziasztok,

Pár darab fehér színű 2-3 mm átlátszó kukac szerű élőlény mászkált ma a front üvegen, szerintem planária. Veszélyes lehet a taiwanjaimra? :) Végre sikerült életben tartani őket, nem szeretném ha most emiatt pusztulnának el.
 
Sziasztok,

Pár darab fehér színű 2-3 mm átlátszó kukac szerű élőlény mászkált ma a front üvegen, szerintem planária. Veszélyes lehet a taiwanjaimra? :) Végre sikerült életben tartani őket, nem szeretném ha most emiatt pusztulnának el.
Mi tudunk adni Neked planária írtókat (No Planaria-t és Fenbendanin-t is)!
 
Back
Oldal tetejére