• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Ma egyébként láttam további taiwanokat is a 60-asban. Az egyik garnéla amit láttam olyan kicsi volt hogy elbotlott egy homokszemben :)
Most ezért nem merem a füvet nyírni mert mindenki a gyepen lapul. Nem az első alkalom amikor azt látom hogy a parvula visszahajló levelei alatt jobban érzik magukat mint a mohákban. :)
 
Egy kis segédlet a gradeléshez

taiwan%20bee%20grade%20guide%20fertig.png
 
A red diamond bee-t, illetve a balck diamond bee-t még sose hallottam, helyettük inkább extreme king-kong/extreme red ruby a használatos.
 
Pisti, szégyenlem is magam, hogy nem emlékszem a 20-on X évvel ezelőtti biológia tanulmányaimra, de ha jól értelmezem, akkor az extrem king kongok keresztezésekor is előjöhet 1-1 blue bolt vagy panda, illetve az ő keverékük?
 
Pisti, szégyenlem is magam, hogy nem emlékszem a 20-on X évvel ezelőtti biológia tanulmányaimra, de ha jól értelmezem, akkor az extrem king kongok keresztezésekor is előjöhet 1-1 blue bolt vagy panda, illetve az ő keverékük?
Igen, mindkettő kijöhet belőlük, egyedül a pirosakra van kicsi az esély.
 
Akárhányszor egy taiwanra nézek, van egy olyan érzésem, hogy domborúbb a fejtoruk, mint a többi bee változatnak. Ez csak optikai csalódás a szín miatt, vagy tényleg bucibb a fejük?
 
0903.jpg

Ő itt egy elég látványosan púpos jószág. Arra is gondoltam, hogy a fotót nyomták egy kicsit össze, ne alaposabban megnézve rendben van.
 
A taiwan mix garnélák jól érzik magukat nálam, és láttam, hogy az egyik tele volt petével, de a kicsiket sehol nem látom!
3 triviális dolog jut eszembe rögtön, az egyik, hogy a szűrőben lehetnek (RC-k túlélik, ezek is?), a másik, hogy tisztításkor szippantottam ki őket (azért nem hinném, hogy az összes áldozatul eshet), esetleg a harmadik, hogy a kicsiknek más kaja, vízparaméter kell, mint a nagyoknak?
Még annyi infó ehhez, hogy van jó néhány RC-m, az bekavarhat nekik?

Utolsó mért értékeim:
PH: 6,7-7,2, TDS: 182.

Lehetséges, hogy a frissen született RC-ktől nem tudom megkülönböztetni? Rögtön fekete-fehétek, vagy csak később nyerik el a színüket?

szerk: lehet a garnéla eleségeknél megtaláltam a hiba okát. Másfajta kajával készülök majd legközelebb... :( (azért plusz infókat még szívesen veszek, hogy legközelebb ne legyen ilyen)
 
Javasolt tartási körülmények: 17-23C fok között, PH 6.0-6.8, TDS 80-180

Ezek minden bizonnyal érzékenyebbek, mint az RC.
Anno nálam is szépen szaporodtak a CBS, CRS garnélák, de a kicsikből alig tudtam megőrizni párat. Pisti szerint a picik jóval érzékenyebbek a vízminőségre, spéci bébi garnélatáp kellene nekik. Arról nem is beszélve, ha kicsiket egyáltalán nem láttál, lehet, hogy a nőstény idő előtt eldobta a petéket.
A szűrő beszívó pipájára érdemes lenne garnélavédő hálót készítened.

A sikeresebb garnélatartók majd biztos ellátnak hasznosabb segítséggel, ezt csak gyors elsősegélynek szántam, remélem semmi őrültséget nem írtam!
Csilla
 
Mennyi ideig hordozta a nőstény a petéket (4-5 hétig szokták hordozni)? Ha nem láttál kicsiket, akkor valószínűleg idő előtt eldobta a petéket a nőstény, ez első alkalommal elő szokott könnyen fordulni.
 
Mennyi ideig hordozta a nőstény a petéket (4-5 hétig szokták hordozni)? Ha nem láttál kicsiket, akkor valószínűleg idő előtt eldobta a petéket a nőstény, ez első alkalommal elő szokott könnyen fordulni.

Kicsit megnyugodtam, hogy az első alkalommal előfordulhat. Pár hétig láttam a petéket és ha ez jelent valamit, akkor feketék voltak. Gondolom ez a CBS miatt, nem valami gond miatt.
 
Back
Oldal tetejére