• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Sziasztok!

Több helyen láttam már, hogy különböző taiwan variációkat egy akváriumban tartják. Ennek pontosan mi a célja? Nem az lenne a lényeg, hogy pl. a Blue bolt csak Blue bolt-al szaporodjon, és ezzel erősítse ezt az állományt?
 
Sziasztok!

Több helyen láttam már, hogy különböző taiwan variációkat egy akváriumban tartják. Ennek pontosan mi a célja? Nem az lenne a lényeg, hogy pl. a Blue bolt csak Blue bolt-al szaporodjon, és ezzel erősítse ezt az állományt?
egyfelől lehet az a cél hogy egy egy vonalat szelektálva tartson az ember, vagy (ami számomra is vonzó a taiwan-oknál) hogy együtt lehet tartani minden féle színű egyedet anélkül hogy 'vadas' állományt eredményezne.
 
egyfelől lehet az a cél hogy egy egy vonalat szelektálva tartson az ember, vagy (ami számomra is vonzó a taiwan-oknál) hogy együtt lehet tartani minden féle színű egyedet anélkül hogy 'vadas' állományt eredményezne.
De azt lehet valahonnan tudni hogy egy keveredésből milyen utódok születnek vagy ez lutri?
 
Értem, köszi. Igazán az érdekelne, ha pl tartok 2 variációt akkor az egyik a szaporulattal el fogja e nyomni a másikat vagy születhetnek valami teljesen más variációk is?
 
Értem, köszi. Igazán az érdekelne, ha pl tartok 2 variációt akkor az egyik a szaporulattal el fogja e nyomni a másikat vagy születhetnek valami teljesen más variációk is?
Nem nyomják el egymást, és IGEN, születhetnek más variációk, főleg, ha a szülők vegyes akváriumból származnak.
Tiszta Taiwan Beek utódai minden esetben tiszta (szabványos) színűek lesznek!
Ezért is lehet őket együtt tartani, nem lesz minőségromlás!!!
20210305_210604.jpgvtb2.jpgvtb3.jpgvtb4.jpgvtb5.jpg
 
Sziasztok! Azért nem ilyen egyszerű a dolog. Igen, ha együtt tartod őket, akkor nem lesznek az utódok közt valamiféle "vadas" garnélak, mint a Neocaridinak esetében, azonban vannak domináns és recessziv gének náluk is.

A feketék a dominánsak a pirosakkal szemben, tehát előbb utóbb egyre több fekete lesz, ha erre nem figyeltek.

Külön tartva az egyes változatokat, sokkal szebbek maradnak a színek és minták is, mintha együtt vannak tartva, ennek leginkább a blue bolt és red bolt színek az okai, amelyek nagyon nagyon erős szelektalas nélkül nagyon gyorsan kifakulnak, és halványodnak, amelyek nyomot fognak hagyni a panda, king kong, red wine stb változatokban is
 
Hát ha lemegy a kánikula szezon én egy vegyes csapat indítását tervezem... jobban bejön a szép színes kavalkád ezekből mint az egy-egy színváltozat ;)
Szerintem is szebbek vegyesen, ráadásul, ők az egyetlenek, akiket "büntetlenül" lehet együtt tartani. Nekem négy akváriumban vannak együtt, plusz színenként külön is. De egyértelműen a vegyesek a kedvenceim :)
 
Hát ha lemegy a kánikula szezon én egy vegyes csapat indítását tervezem... jobban bejön a szép színes kavalkád ezekből mint az egy-egy színváltozat ;)
Én is a kavalkádot szeretem. Majd megszakad a szívem, hogy az otthoni 54 literesben valami nem ok és a neocaridinákon kívül csak 1-2 darab maradt amit Szentgyótól kaptam. Viszont az irodaiban hasonló szentgyó mix csapatból egyre több a petés. :love: Imádom, hogy mindig másmilyen van elöl. Még etetéskor sem mindig ugyan az a csapat jön.
 
Szerintem is szebbek vegyesen, ráadásul, ők az egyetlenek, akiket "büntetlenül" lehet együtt tartani. Nekem négy akváriumban vannak együtt, plusz színenként külön is. De egyértelműen a vegyesek a kedvenceim :)
nagyon helyes, úgyis téged tervezlek megkeresni ha beszerzésre kerül a sor ;)
 
Lehet, hogy így van, azonban nekem fontosabb, az, hogy jó minőségű garnéláim legyenek, mint az, hogy minél többet adjak el belőle
Nekem tetszenek a kék változatok, de - természetesen - vannak fehér színre szelektáltak is. Azok világítóan fehérek. Csak a tiszta fehéreket nevezem "Pandának".
 
én szintén a külön tartás híve vagyok, igaz - nincs is más, mint blue bolt nálam, abból is a homogén kék (lenne) a kedvenc ...
 
Back
Oldal tetejére