• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

szgabesz

Főkertész
Az egész beszélgetés onnan indult, hogy " PH: 7 körül" Ez mindenkinél kiverte a biztosítékot, most meg PH: 6 lett? Egyáltalán nem mindegy, mert a többi paramétered mind olyan ami a nagy könyvben meg van írva. Akkor most PH 6 vagy PH 7?
Az indításkor 7 volt a PH, most 6-nak tűnik, de ahogy írtam, képtelenség pontosan megállapítani ezen a teszten.

szgabesz

Főkertész
A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Ioncserélttel is tökéletesen lehet akvarizálni (megfelelő rendszert használva sokkal-sokkal jobb, mint a RO!), de a kereskedelemben kapható ioncserélt vizek nagy része mégsem alkalmas rá, mivel csak kationcserélt, nem pedig teljes ioncserével készültek (kation+anion).

Egyes termékekre rá van nyomtatva egy hal piktogramja, azok a vizek alkalmasak akváriumba is. A pH-t viszont minden esetben célszerű lenne ellenőrizni, mert a gyanta nem hülyebiztos...
A RO nem ioncserélt víz. A RO egy jó alaposan megszűrt víz :)

Most esett le “az RO igazából ioncserélt víz” alatt azt értettem, hogy nem RO-t használok, hanem ioncserélt vizet. Vissza olvasva elég félreérthetőnek tűnik.

Bede00

Kertész tanonc
Ilyen garnélákat szeretnék a frissen indított akváriumba idővel. Jelenleg 24 fokos a víz és télen is ennyi van a lakásba fűtés nélkül, érdemes beszereznem már most egy ventit? Milyet érdemes venni? 60 liter kocka denerlee.
Az első csapatnak hány tagból kellene állnia?

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Ha 24 fokos a víz télen és nyáron is, akkor az teljesen jó. Ha felmegy 26 fok fölé, akkor kell hűteni.

Rengeteg féle változat van, amelyik tetszik, olyat vegyél :) Viszont ha még nem volt garnélád, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás, nem ezek a legegyszerűbb garnélák. Itt talász leírásokat, képeket róluk: http://szentgyogarnela.hu/?page_id=11262

Én 10-20 db bal szoktam indítani ha új csapatot kezdek.

Ricsi273

Új regisztrált
Ha 24 fokos a víz télen és nyáron is, akkor az teljesen jó. Ha felmegy 26 fok fölé, akkor kell hűteni.

Rengeteg féle változat van, amelyik tetszik, olyat vegyél :) Viszont ha még nem volt garnélád, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás, nem ezek a legegyszerűbb garnélák. Itt talász leírásokat, képeket róluk: http://szentgyogarnela.hu/?page_id=11262

Én 10-20 db bal szoktam indítani ha új csapatot kezdek.
Azta, nagyon szép gyűjtemény, gratula hozzá!

Oldal tetejére