• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

viktorlantos

Alapító
Admin
Ma egyébként láttam további taiwanokat is a 60-asban. Az egyik garnéla amit láttam olyan kicsi volt hogy elbotlott egy homokszemben :)
Most ezért nem merem a füvet nyírni mert mindenki a gyepen lapul. Nem az első alkalom amikor azt látom hogy a parvula visszahajló levelei alatt jobban érzik magukat mint a mohákban. :)

szentgyo

Szakértő
Szakértő
A red diamond bee-t, illetve a balck diamond bee-t még sose hallottam, helyettük inkább extreme king-kong/extreme red ruby a használatos.

attibva

Legenda
Legjobb napló
Pisti, szégyenlem is magam, hogy nem emlékszem a 20-on X évvel ezelőtti biológia tanulmányaimra, de ha jól értelmezem, akkor az extrem king kongok keresztezésekor is előjöhet 1-1 blue bolt vagy panda, illetve az ő keverékük?

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Pisti, szégyenlem is magam, hogy nem emlékszem a 20-on X évvel ezelőtti biológia tanulmányaimra, de ha jól értelmezem, akkor az extrem king kongok keresztezésekor is előjöhet 1-1 blue bolt vagy panda, illetve az ő keverékük?
Igen, mindkettő kijöhet belőlük, egyedül a pirosakra van kicsi az esély.

Moszat

Szakértő
Szakértő
Akárhányszor egy taiwanra nézek, van egy olyan érzésem, hogy domborúbb a fejtoruk, mint a többi bee változatnak. Ez csak optikai csalódás a szín miatt, vagy tényleg bucibb a fejük?

Moszat

Szakértő
Szakértő

Ő itt egy elég látványosan púpos jószág. Arra is gondoltam, hogy a fotót nyomták egy kicsit össze, ne alaposabban megnézve rendben van.

Satu

Főkertész
A taiwan mix garnélák jól érzik magukat nálam, és láttam, hogy az egyik tele volt petével, de a kicsiket sehol nem látom!
3 triviális dolog jut eszembe rögtön, az egyik, hogy a szűrőben lehetnek (RC-k túlélik, ezek is?), a másik, hogy tisztításkor szippantottam ki őket (azért nem hinném, hogy az összes áldozatul eshet), esetleg a harmadik, hogy a kicsiknek más kaja, vízparaméter kell, mint a nagyoknak?
Még annyi infó ehhez, hogy van jó néhány RC-m, az bekavarhat nekik?

Utolsó mért értékeim:
PH: 6,7-7,2, TDS: 182.

Lehetséges, hogy a frissen született RC-ktől nem tudom megkülönböztetni? Rögtön fekete-fehétek, vagy csak később nyerik el a színüket?

szerk: lehet a garnéla eleségeknél megtaláltam a hiba okát. Másfajta kajával készülök majd legközelebb... :( (azért plusz infókat még szívesen veszek, hogy legközelebb ne legyen ilyen)

star67

Legenda
Javasolt tartási körülmények: 17-23C fok között, PH 6.0-6.8, TDS 80-180

Ezek minden bizonnyal érzékenyebbek, mint az RC.
Anno nálam is szépen szaporodtak a CBS, CRS garnélák, de a kicsikből alig tudtam megőrizni párat. Pisti szerint a picik jóval érzékenyebbek a vízminőségre, spéci bébi garnélatáp kellene nekik. Arról nem is beszélve, ha kicsiket egyáltalán nem láttál, lehet, hogy a nőstény idő előtt eldobta a petéket.
A szűrő beszívó pipájára érdemes lenne garnélavédő hálót készítened.

A sikeresebb garnélatartók majd biztos ellátnak hasznosabb segítséggel, ezt csak gyors elsősegélynek szántam, remélem semmi őrültséget nem írtam!
Csilla

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Mennyi ideig hordozta a nőstény a petéket (4-5 hétig szokták hordozni)? Ha nem láttál kicsiket, akkor valószínűleg idő előtt eldobta a petéket a nőstény, ez első alkalommal elő szokott könnyen fordulni.

Satu

Főkertész
Mennyi ideig hordozta a nőstény a petéket (4-5 hétig szokták hordozni)? Ha nem láttál kicsiket, akkor valószínűleg idő előtt eldobta a petéket a nőstény, ez első alkalommal elő szokott könnyen fordulni.
Kicsit megnyugodtam, hogy az első alkalommal előfordulhat. Pár hétig láttam a petéket és ha ez jelent valamit, akkor feketék voltak. Gondolom ez a CBS miatt, nem valami gond miatt.

Oldal tetejére