• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan album

Az elmúlt négy hét eseményei közül egy pár órás áramszünetet említenék meg, a leállt szűrő miatt előjött a rejtekéről az összes garnéla és össze-vissza szaladgált, ennyit még nálam nem láttam egyszerre. Hatvan feletti egyedszámot tudtam összeszámolnio_O, de biztos felette járhatunk a népességben, egyébként harminc garnélánál többet sosem látni elöl. A víz kicsit homályosodott, de elhullás nem volt.
A szűrő motorom forgórésze is cserélve lett, a tönkje megrepedt és zajossá vált. Szűrő tisztítás is volt az elmúlt hetekben, ott is találtam néhány túlélőt.:)
Tápozás már több hónapja nincs, csak a co2 megy, így is terjeszkedik a hc, de mindent nagyon megnyírtam, úgyhogy most rosszul néz ki az egész.:)

53197909254_12d0957c5e_h.jpgTaiwan Bee Shrimp by Sándor Mátrai, on Flickr

53195468472_a67d419a6e_h.jpgTaiwan Bee Shrimp by Sándor Mátrai, on Flickr

53193913743_be9d26a9c4_h.jpgTaiwan Bee Shrimp by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sanyi, ezek a képek, függetlenül a csodás létszámtól, egyszerűen lélegzetelállító.:love:
A lakók tényleg csodásak, a megörökítésük már több sebből vérzik, időnként megjelenik egy-egy újszerű részlet, ami eddig még nem tűnt fel rajtuk. Ez a kép is, ha kicsit ránagyítok, ilyen.👁

53368144976_9e6a92865e_h.jpgTaiwan Bee Shrimp by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Dej'szen ennek még a szeme sem áll jól! :D
Hogyan, mivel tudsz ilyen fantasztikus képeket csinálni?
A fényképezés technikai elemeit a nyitó bejegyzésben találod, szerintem nincs nagy jelentősége, hogy milyen gyártó melyik típusával fotózol. Mindig variálok a beállításokkal és a technikával is fotózás közben. Itt a makro objektív elé az összes közgyűrűt fel kellett szerelnem, hogy közelebbi fókuszt találjak, sajna mint látszik a mélységélességem nagyban lecsökkent, ha növelni szeretném ezt szűkebb rekesszel, akkor pedig az egész kép kezd el életlenedni. Ilyen közeli képhez már mindkét vakura szükség van, állványra, makrosinre, távkioldásra.
Ennyi macerával igazán lehetne sokkal jobb is a kép, de nem lesz.😣
 
A lakók tényleg csodásak, a megörökítésük már több sebből vérzik, időnként megjelenik egy-egy újszerű részlet, ami eddig még nem tűnt fel rajtuk. Ez a kép is, ha kicsit ránagyítok, ilyen.👁

View attachment 179023Taiwan Bee Shrimp by Sándor Mátrai, on Flickr

Lenyűgőző, ahogy azt tőled megszoktuk. :)
De ez a garnéla amúgy türelmesen megvárta, amíg beállítottad az élességet az antennái tövére, vagy csak már ennyire gyors vagy? :D
 
Köszi szépen. Nem tudom ezt a fókuszálást elég gyorsan elvégezni, vannak garnélák akik türelmesebbek és végigvárják a folyamatot, de általában az utolsó pillanatban odébbállnak. Az igazi, ráadásul az lenne, hogy egy sorozatot tudjak lőni egy-egy példányról különböző fókuszokkal, majd utólag összefűzzem ezeket egy képpé, amin emiatt nagy lenne a mélységélesség, de lassan feladom, ha mozdulatlan is az alany az antennájával biztosan csap egyet.:(:mad:
Örülök, hogy az "antenna" kifejezést használtad, mert így végre felszabadulva, minden tudományos béklyót elhajítva, leírhaton azt a kis részletet, ami megtetszett ebben a képben: A távolabbi orron levő szőröket, közelebbről megnézve, kisebb halszálka mintájú segédszőrők tarkítják. Ez eddig egyik képemen sem látszott, azt hittem, ott csak párhuzamos orrszőrök vannak.:)
 
Köszi szépen. Nem tudom ezt a fókuszálást elég gyorsan elvégezni, vannak garnélák akik türelmesebbek és végigvárják a folyamatot, de általában az utolsó pillanatban odébbállnak. Az igazi, ráadásul az lenne, hogy egy sorozatot tudjak lőni egy-egy példányról különböző fókuszokkal, majd utólag összefűzzem ezeket egy képpé, amin emiatt nagy lenne a mélységélesség, de lassan feladom, ha mozdulatlan is az alany az antennájával biztosan csap egyet.:(:mad:
Örülök, hogy az "antenna" kifejezést használtad, mert így végre felszabadulva, minden tudományos béklyót elhajítva, leírhaton azt a kis részletet, ami megtetszett ebben a képben: A távolabbi orron levő szőröket, közelebbről megnézve, kisebb halszálka mintájú segédszőrők tarkítják. Ez eddig egyik képemen sem látszott, azt hittem, ott csak párhuzamos orrszőrök vannak.:)

Szerintem legyünk teljesen fesztelenek, és hívjuk őket, ahogy csak akarjuk!
Nem hiszem, hogy van jelentősége, mert ezen a képen annyira természetesnek tűnik.
Ugyanakkor, ha az agyam el tudja ereszteni a látottakat, és elkezdi felfogni, hogy mekkora is ezen a képen egy milliméter, na akkor robban fel. :D
Tudom, hogy nehéz meló, de kérlek örvendeztess meg minket minél több ilyen képpel, akár ilyen rettentően "rossz minőségű" egy pontos élességgel is! :p
Köszi! És kellemes Miku napot!
 
Back
Oldal tetejére