• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

T5 ös elektromos előtét bekötése

kovka76

Tapasztalt kertész
Sziasztok !
Valaki tudna tanácsot adni, az elektromos előtét bekötésével kapcsolatban?
Be kell kötni a földelést is?
Mert nekem nincs csak 2 eres kábelem és nem akar csinálni semmit!
Biztos az a baj!?
 
Ebbe szerintem mindenki belefut az elején.

Két dolog, kicsit nézz szét, sztem van itt róla infó (gondolom), vagy a másik akvarista weboldalon.

Ha nagyon nem megy mutasd az előtétet és valami sematikus rajzot hogy mi a alapján kötöd.

Elég a 2 szálas dugasz, nem kell földelés, de én pl ott rontottam el, hogy a 0-t kapásból a földeléshez kötöttem, szerencsémre nem vágtam galyra.

jah és sikerült magam megcsapatni árammal, úgyhogy csak óvatosan! :)
 
Bekötés nem nehéz.
Én is azt gondoltam,hogy nem fog menni de csak sikerült:)
Ahogy az előtéten van a rajz úgy kösd be.
A földelést én spec bekötöttem biztos ami biztos 3eres vezetékkel.
Esetleg amiért nem működik az lehet valami kontakthiba is.
De Te se feszültség alatt szórakozz vele:D
 
someday said:
Elég a 2 szálas dugasz, nem kell földelés, ...

:eek:

JÚJ!

Működni fog anélkül is tökéletesen csak nem biztonságosan!
Ahol az érintésvédelemnek(védőföldelésnek) szánt csatlakozóval rendelkezik,ott nem hogy kell,kötelezö bekötni (I. érintésvédelmi osztály)!!!
 
Hiszed vagy sem :) elektromos ember vagyok.
de én még ilyen lámpatestekhez sosem láttam földelt dugaszt. (szerk: ADA lámpatestet tehát nem láttam :))
Én sem építettem úgy.
Nem vagyok természetesen a földelés ellensége, sőt.
De egy fa/műanyag házba - (urambocsá' - :) ) nekem nem kell..
Aki meg nem vágja, az inkább szakembert kérjen meg, rokont, ilyesmit annak "mind1" a földelés.

szerk: elvadult mondatok. Annyira szerkeszteném, hogy nekem nekem kell, mindenki más meg tegyen meg mindent, de mindent, az élet nem játék, nem akarok senkinek olyan tanácsot adni, hogy bármilyen óvintézkedést mellőzzön.
 
Na jó ebbe ne menjünk bele kedves Kolléga! :)
Nem akartalak én semmilyen lámpa átalakitásra rábírní. Egyszerüen csak nem szeretném,ha rossz elmélet alapján barkácsolnánk.
 
someday said:
Hiszed vagy sem :) elektromos ember vagyok.
Avagy a fórum terminátora :cool:
Az enyém sem földelt, mert egyrészt a lámpatest fából van, másrészt az előtéten két hálózati drótnak van kialakított hely. Slusszpoén: nem lenne hova csatlakoztatni, ugyanis panelban (legalábbis itt) csak a hidegpadlós helyiségek (fürdő, konyha) konnektorai földeltek. Azokból pedig nem fogok tyúkbelet húzni a szobákba.
 
ranagol said:
ha kevesebb a csövek watt száma mint amit az előtét tud, akkor a csövek leégnek-e?
Túl lesznek vezérelve a csövek, pl. ha egy T8 30Wos csövet kötsz rá akkor az nagyobb fényárammal fog világítani, de ez csökkenti az élettartamát.
Ennél kisebb teljesítményűt ne köss rá.
 
Arról tud-e valaki okosat mondani, hogy miért kell az előtét és a fénycső között lévő kábelt 1m-ben maximalizálni (nem mindegyik kivezetést) illetve maximum keresztmetszetet használni. Ha nem követem ezeket az utasításokat, akkor mi történik? Nekem ahol 1m kellene, hogy legyen, ott kb 1,5-2m, és 0,5-ös helyett 0,75-ös kábel van. Ez kihatással van az előtét és/vagy fénycső élettartamára vagy fényerejére? Tervben van, hogy rövidítek rajta, de kisebb keresztmetszetre nem nagyon lenne kedvem cserélni.

Tudom, hogy régi hozzászólás, de...)
(Védföld? Nem vagyok szakember, de szerintem ne azon a néhány-száz forinton múljon a dolog, inkább valahogy megoldani, hogy esztétikailag ne zavarjon. Az elosztóból is húzhatsz neki kábelt, persze ha tudod, hogy melyikről kell! Csak óvatosan, én szerelés előtt (főleg panelban) teljes áramtalanítás, a kismegszakítót szigszalaggal leragasztom és nyitva hagyom a bejárati ajtót, hogy meghalljam, ha valaki egyáltalán kinyitja a villanyóra szekrényt! Az ördög mindig ébren van! :twisted: ) Még egy, én úgy 'aszattam meg magam, hogy az előtét kapcsolója csak a fázist kapcsolta le! Ne menjünk bele, valószínűleg rajtam keresztül sültek ki a nagyfesz. kondijai! Kétszer majdnem bal váll fölött dobtam az akváriumot! :D
 
Tices said:
Arról tud-e valaki okosat mondani, hogy miért kell az előtét és a fénycső között lévő kábelt 1m-ben maximalizálni (nem mindegyik kivezetést) illetve maximum keresztmetszetet használni.
Hogy minél kevésbé torzuljon/csillapodjon gondolom. Ha hosszabban kötöd akkor csökkenhet a teljesítmény.
 
Nekem 2 féle előtéttel is előfordult, hogy hosszabb kábellel 50%-ban be sem gyujtott.

Zbacsi said:
Tices said:
Arról tud-e valaki okosat mondani, hogy miért kell az előtét és a fénycső között lévő kábelt 1m-ben maximalizálni (nem mindegyik kivezetést) illetve maximum keresztmetszetet használni.
Hogy minél kevésbé torzuljon/csillapodjon gondolom. Ha hosszabban kötöd akkor csökkenhet a teljesítmény.
 
Ezt a kábelhossz dolgot jó, hogy írtátok. Az én tetőm olyan, hogy csak a cső fér el benne, az előtétnek külön helyet kell találjak. Ami semmiképp nem oldható meg 1 m-en belül. Ebben az esetben ki van zárva a T5 cső használata, vagy van valami megoldás rá?
 
gosta said:
Ezt a kábelhossz dolgot jó, hogy írtátok. Az én tetőm olyan, hogy csak a cső fér el benne, az előtétnek külön helyet kell találjak. Ami semmiképp nem oldható meg 1 m-en belül. Ebben az esetben ki van zárva a T5 cső használata, vagy van valami megoldás rá?
Vannak olyanok amelyek nagyobb kábelhosszt engednek meg. Nem ritka hogy az előtéteket a szekrényben helyezik el (bár én ezt nem javaslom...) és nincs vele probléma.
 
Zbacsi said:
Vannak olyanok amelyek nagyobb kábelhosszt engednek meg. Nem ritka hogy az előtéteket a szekrényben helyezik el (bár én ezt nem javaslom...) és nincs vele probléma.

Most T8-asaim vannak, ezeket cserélném le. És szekrényben vannak az előtétek, régi típusú, nem elektromos. Csináltam hozzá felfüggesztést, szellőzőnyílást a túlmelegedés miatt. Azt gondoltam, ugyanígy és ugyanide helyezném el a T5-ösöket is. Bár nem vagyok biztos benne, hogy befér, mert mintha ezek az előtétek elég hosszúak lennének. A tungsram e-boltban lévő előtétek alkalmasak hosszabb kábellel? http://webshop link moderálva/tungsram/lista/49281 ... lotetek_T5

A melegedésen kívül miért nem javaslod szekrényben (nem, mintha máshol elférne, de ha leírod az okot, hátha megoldható valahogy)?

Már rengetegszer nekiálltam, hogy megtervezem, megrendelem, és mindig jött egy ilyesmi info, ami miatt még valaminek utána kellett nézni, még valami kérdés felmerült:-((
 
Back
Oldal tetejére