• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

T5 ös elektromos előtét bekötése

Hello !
Én csak annyit szeretnék még hozzátenni , hogy valószínüleg lesz rajta vezeték hossz korlátozás, ezt mindenképpen tartsd be ,
főleg ha nem a tetőbe teszed az előtétet !
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.
Kicsit tovább kutattam a neten és további információkat találtam az előtéttel kapcsolatban:
http://www.osram.com/media/resource/hires/336478/Family-data-sheet-QTP5.pdf
Egyenlőre még nem érkeztek meg az előtétek, így most erre az oldalra támaszkodom. Itt találtam infót a vezeték szükséges átmérőjéről és a vezeték hosszáról is.
Ami kérdésem lenne:
1. a vezeték átmérőjét illetően a táblázatban levő f: 0,75-ös értéket kell figyelembe venni?
2. ami viszont a vezeték hosszát illeti, itt néztem, hogy 1 méter illetve 2 méteres vezetékeket javasol a gyártó maximum. Itt ami nem világos,hogy ez az 1 méter és 2 méter, hogy értendő? Ez az előtét és a fénycső közötti vezeték maximális hossza, vagy az előtétből a fénycsőbe majd onnan vissza az előtétbe vezeték hosszára vonatkozik?
Pl.: van 23. és a 24. pont az előtétem és ide 1 métert ír. Na most ez 1 m oda és 1m vissza vagy 0,5 m oda és 0,5 vissza?
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.

1. a vezeték átmérőjét illetően a táblázatban levő f: 0,75-ös értéket kell figyelembe venni?
2. ami viszont a vezeték hosszát illeti, itt néztem, hogy 1 méter illetve 2 méteres vezetékeket javasol a gyártó maximum. Itt ami nem világos,hogy ez az 1 méter és 2 méter, hogy értendő? Ez az előtét és a fénycső közötti vezeték maximális hossza, vagy az előtétből a fénycsőbe majd onnan vissza az előtétbe vezeték hosszára vonatkozik?
Pl.: van 23. és a 24. pont az előtétem és ide 1 métert ír. Na most ez 1 m oda és 1m vissza vagy 0,5 m oda és 0,5 vissza?

1.Az az IDC kontaktra (Felülről belepréselés spec. szerszámmal)vonatkozó adat, Te nem azt fogod használni hanem a push-in contakt-nak nevezettet, ami annyit tesz hogy egy lyukba bedugod a kb. 10mm hosszan blankolt vazetéket.
Oda pedig 0,5-1 négyzetmiliméteres vezetéket ír, mint mondottam már régebben.
2. Természetesen csak oda nem oda-vissza. )Vicces lenne az 50 centi max. mert a 80wattos fénycső majd másfél méter hosszú.)
Szóval azok a maximumok szálanként értendőek, ezért javasoltam már régebben hogy a lehető legrövidebben vidd a vezetékeket,
persze értelmesen adva az ésszerűségre.
Egyébként ez csak azért fontos mert ezek az előtétek nagyfrekvenciás elven működnek, és ott már ekkora vezeték hosszak igencsak számítanak a zavar szempontjából.
Csak ügyesen, kérdés van írj bátran.
 
1.Az az IDC kontaktra (Felülről belepréselés spec. szerszámmal)vonatkozó adat, Te nem azt fogod használni hanem a push-in contakt-nak nevezettet, ami annyit tesz hogy egy lyukba bedugod a kb. 10mm hosszan blankolt vazetéket.
Oda pedig 0,5-1 négyzetmiliméteres vezetéket ír, mint mondottam már régebben.
2. Természetesen csak oda nem oda-vissza. )Vicces lenne az 50 centi max. mert a 80wattos fénycső majd másfél méter hosszú.)
Szóval azok a maximumok szálanként értendőek, ezért javasoltam már régebben hogy a lehető legrövidebben vidd a vezetékeket,
persze értelmesen adva az ésszerűségre.
Egyébként ez csak azért fontos mert ezek az előtétek nagyfrekvenciás elven működnek, és ott már ekkora vezeték hosszak igencsak számítanak a zavar szempontjából.
Csak ügyesen, kérdés van írj bátran.
Köszönöm a segítségedet, nagyon sokat segítettél. Így már boldogulni fogok. Ha megjön a technika el is kezdem összerakni.(y)
 
Sziasztok,
Kérnék szépen egy kis segítséget. Világítást építenék az akváriumra. Sok minden olvastam itt de nem tiszta a dolog. Jelenleg van 2db 30W-os sera csövem, egy 2 T8-as foglalatban. Egyik elromlott és most csinálnék egyet, mégpedig olyat amit a fa tetőmre fel is tudok csavarozni. Tudom, hogy van készen de 21 rongy túl sok érte szerintem. Elkezdtem nézelődni a szükséges eszközök után.

Tehá T8 sera csövek meg vannak.
01159_Helvar_elektronikus_T8_fenycsoelotet_EL_2x36W_ngn ez jó vagy az 56W-ost válasszam mert később lehet nagyobb teljesítményű csövek kellenek majd.

00996_T8_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato ebből 4 db

De nem tudom, hogyan lehet ezt összepakolni, hogy működjön is. Nem áll tőlem távol az elektronika. De valami kapcsolási rajz, kábelezési terve jól jönne, mit hogyan és merre. Ezen kívül kellene nekem még valami eszköz? Ami nincs a felsorolásomban? Közvetlenül menne a víz főlé. Azért is kell a pára mentes foglalat. A fénycsövek gondolom lehetnek szabadon?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130812/IMG_2762_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Erre a fa keretre menne felülről.
Mire kell odafigyelni? Hogy minden jó legyen?

Köszönöm.
 
Sziasztok,
Kérnék szépen egy kis segítséget. Világítást építenék az akváriumra. Sok minden olvastam itt de nem tiszta a dolog. Jelenleg van 2db 30W-os sera csövem, egy 2 T8-as foglalatban. Egyik elromlott és most csinálnék egyet, mégpedig olyat amit a fa tetőmre fel is tudok csavarozni. Tudom, hogy van készen de 21 rongy túl sok érte szerintem. Elkezdtem nézelődni a szükséges eszközök után.

Tehá T8 sera csövek meg vannak.
01159_Helvar_elektronikus_T8_fenycsoelotet_EL_2x36W_ngn ez jó vagy az 56W-ost válasszam mert később lehet nagyobb teljesítményű csövek kellenek majd.

00996_T8_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato ebből 4 db

De nem tudom, hogyan lehet ezt összepakolni, hogy működjön is. Nem áll tőlem távol az elektronika. De valami kapcsolási rajz, kábelezési terve jól jönne, mit hogyan és merre. Ezen kívül kellene nekem még valami eszköz? Ami nincs a felsorolásomban? Közvetlenül menne a víz főlé. Azért is kell a pára mentes foglalat. A fénycsövek gondolom lehetnek szabadon?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130812/IMG_2762_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Erre a fa keretre menne felülről.
Mire kell odafigyelni? Hogy minden jó legyen?

Köszönöm.


Én ha foglalkoznék vele, dobnám a T8-at...
 
Én azt elhiszem, de most van jó csövem 3 darab is. Nem szeretném csak ugy kidobni. Szóval inkább ötlet kellene.
Kapcsi rajz van az előtéten, az eléggé egyértelmű.
Szerintem 30w -os csőhöz nem lesz jó az 58w -os előtét.
 
A 2x36 W jó lesz nem?
Ezt ajánlanám (google)
Osram elektronikus fénycsőelőtét T5-T8 QTP5 2x24-39W

Bár érdekes mert az Osram nem ajánlja t8 -hoz, szóval passz.
Én inkább bebuknám a 3 csövet, vagy eladnám.
 
Ez tényleg jó később ha T5-re váltanék. Tehát egy ilyen és 4 pára mentes foglalat, egy kábel a konnektorba kapcsolóval és a két fénycső a páramentes foglalattal bekötve és kész? Sztem ez nagyon egyszerűnek néz ki.
 
Ez tényleg jó később ha T5-re váltanék. Tehát egy ilyen és 4 pára mentes foglalat, egy kábel a konnektorba kapcsolóval és a két fénycső a páramentes foglalattal bekötve és kész? Sztem ez nagyon egyszerűnek néz ki.

Bár érdekes mert az Osram nem ajánlja t8 -hoz, csak az az oldal. szóval passz.
Én inkább bebuknám a 3 csövet, vagy eladnám.
 
Kanyarodjunk vissza picit.
Tehát előtét, 4 páramentes foglalat, kábelek, még valami kellene még? Legyen az T8 vagy T5 :)
 
T5 esetén:
Fenycso_T5_HO_F39W_865_daylight_2db
T5_fenycso_foglalat_paramentes_csavarozhato 4db
Helvar_elektronikus_T5_fenycsoelotet_2x39W__L_2x36W 1db

+ kábelek

Szóval ezeken kívül más ami még feltétlen kellene?

--- ne linkelj webshopot kerlek --- admin
 
Esetleg gondolkodhatsz valamilyen reflektor megoldáson, amivel tovább tudod a fénycsöveid hatásfokát növelni.
 
Sziasztok!​
Lecserélném az akváriumom felett a világítást.​
Az eddigi 2 x T8 36W Osram 865 6500K csöveket cserélném,​
2 x T5 HO 49W 865 6500K csövekre.​
Ha külön szeretném kapcsolni a két csövet, akkor megfelelő-e 2 db ilyen előtét?​
Nagyfrekvenciás elektronikus előtét 1db 55W-os 2G11 kompakt fénycső működtetéséhez
Vagy tudtok más megoldást?
Üdv. Decso
 
Back
Oldal tetejére